Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61649 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

N1k0s έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

N1k0s έγραψε: Μήπως είναι πιο απλό να κάνουμε ένα τεστ σε κάνα πανεπιστήμιο λέω εγώ ;
τα πραγματικά δεδομένα της Ελλάδος ...

ΥΓ δεν κάνω πλάκα , η αξιοπιστία των τεστ θα ανεβάσει και την αξιοπιστία των πληροφοριών που παρέχονται εδώ

Γίνονται έλεγχοι κατά καιρούς, αλλά για να πας να ζητήσεις ανάλυση θα σου πάρουν κάνα χιλιάρικο!


από 1 ευρώ , 1000 συμφορουμίτες ...

Εγώ μέσα είμαι αλλά σε κάποιους δεν αρέσει η διαφάνεια.

Αν και πιστεύω ότι τα 1000 ευρώ καλά θα κάνει να τα δώσει ο κάθε παραγωγός και να μας δείξει τα αποτελέσματα της μέτρησης, όπως ήδη κάνουν οι σοβαρές εταιρείες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61653 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
O κάθε παραγωγός , στην Έλλάδα αλλά και στο εξωτερικό , μπορεί να εμφανίσει τα αποτελέσματα όπως θέλει ...

Για τους κάποιους , δεν θα εκφέρω γνώμη , πιστεύω πως είναι η ίδια με όλους τους ψαγμένους πελάτες

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61656 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν είναι τόσο εύκολο να πας σε κάποιον ανεξάρτητο φορέα για πιστοποίηση και να πάρεις τα αποτελέσματα που θες εσύ.

Όπως ακριβώς δεν παίρνεις το proficiency επειδή και μόνο δίνεις τα παράβολα για την εξέταση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": N1k0s

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61693 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μα δεν θέλω πιστοποίηση ... μία μέτρηση στο περίπου που κυμαίνονται τα προιόντα που μας σερβίρουν στην ελληνική αγορά , βέβαια δεν θα είναι αντικειμενική , μόνο δειγματοληπτική ...

Τα καύσιμα είναι πετρέλαιο , πέλλετ ξύλου , πέλλετ πυρήνας , ξύλο 6 μηνών , ξύλο 3 ετών με σωστή αποθήκευση , πυρήνα , υγραέριο , το καύσιμο για τις kerosun , και κάποια άλλα που ξεχνώ
Επειδή δεν είναι εύκολο , προτείνω το δείγμα να είναι από 2 περιοχές , πχ Αθήνα και Θεσσαλονίκη
χωρίς όμως να ανακοινωθούν πως και τι ... απλά το τελικό κόστος. Η βιοψία θα δείξει , πάντα δειγματικά , τις πραγματικές αναλογίες μεταξύ των καυσίμων που μας προσφέρονται στην ελληνική αγορά ...

Προφανώς εσύ σκέφτηκες την πιστοποίηση , εγώ σκέφτηκα την θερμογόνο δύναμη που προσφέρει το κάθε καύσιμο για σύγκριση ... Πιστεύω ότι στην τελική δεν θα είναι 1000 ευρώ , αλλά λιγότερο
και ότι το πιστοποιημένο εργαστήριο θα μας δώσει καλύτερα αποτελέσματα , από το να είμαστε σε μια αυλή με το χρονόμετρο στο χέρι , να ανάβουμε αυτοσχέδιες κατασκευές με σκοπό να δούμε πόσο νερό θα εξατμιστεί από το δοχείο καίγοντας συγκεκριμένη ποσότητα καυσίμου , και προφανώς την ίδια στιγμή ώστε να επικρατούν οι ίδιες συνθήκες ... πολύ DIY κατάσταση αλλά άμα παίξει το σενάριο με την αυλή , βάζω μέσα τα λουκάνικα

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61694 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ολοι οι κατασκευαστες εκτιμω κανουν τετοιες αναλυσεις για δικη τους χρηση
το γιατι δεν τις δημοσιοποιουν ...ο καθενας για τους λογους του .
το ζητουμενο ειναι ακομα και τα "κακα" αυτα αποτελεσματα να ειναι σταθερα
και να συνοδευονται και απο αναλογη τιμη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61699 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και εγώ πιστεύω ότι οι πιστοποίησης παίζουνε ρολό!! αλλά θέλουν προσοχή, γιατί εγώ πήρα μια παλέτα ameco και τα μισά ήτανε ameco premium με ENplus kai Dinplus και τα αλλά μισά ήτανε ameco σκέτο! μονό με ENplus και αλλά γραμμένα πανό στην σακούλα χαρακτηριστικά!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.521 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ