Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41075 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

alex_nous έγραψε: Εγώ πάντως έχω πάρει αυτό www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=TLS.020012
είναι κάτι αντίστοιχο της black&decker και είμαι ευχαριστημένος.
Το είχε βγάλει προσφορά περίπου 30 ευρώ πριν 1 χρόνο και το πήρα


Άλεξ αυτό είχα μπανίσει και εγώ, εγγυημένη μάρκα που εμπιστεύεσαι, αλλά διάβασα αυτά για τις διαρροές θερμότητας που λέει και φοβήθηκα μήπως δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλω, οπότε πήρα το άλλο.

Αλήθεια, τι ακριβώς κάνει το δικό σου?

Κάνει μέτρηση θερμότητας όπως θέλω, αλλά εντοπίζει ξέρω γω και τίποτα ρεύμα αέρα κλπ? :dry:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41375 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

GT έγραψε: Επίσης να ενημερώσω συμφορουμίτες και ομάδα διαχείρισης ότι έκανα κρούση στο κατάστημα για τυχόν παροχή έκπτωσης στα μέλη του φόρουμ. ;)

Το e-mail που απέστειλα, που περιέχει το αίτημα - ενημέρωση που υπέβαλα, είναι στη διάθεση των διαχειριστών, εφόσον το επιθυμούν. :)

Εν αναμονή λοιπόν τόσο του gadget-ακίου μου, όσο και της απάντησης του καταστήματος! :woohoo:


Και δυστυχώς πριν λίγο έλαβα αρνητική απάντηση ως προς ενδεχόμενες προσφορές για συμφορουμίτες :( , με επίκληση των ήδη χαμηλών τιμών λόγω του ανταγωνισμού, κάτι το οποίο δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω. :)

Δεν πειράζει, next time... ;)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41417 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Εχω στη πλακα, κατω απο στεγη 3 ποντους πολυστερινη και προσανατολιζομαι να προσθέσω ακομη 3 ή 5 αναλογα με το κοστος. Γνωριζει κανεις σε τιμες κυμαινεται η εξηλασμενη στους 3 και 5 ποντους? το αναλογο σε πετροβαμβακα κοστιζει ποιο φτηνα αν καταλαβα καλα. Αλλα θα μπορουσα να ¨σηκωσω΄την υπαρχουσα πολυστερινη και να βάλω απο κατω το πετροβάμβακα? Στη σοφιτα ανεβαινω σχετικα συχνα αλλα χωρις πυκνη χρήση. Ελεγχο στεγης κλπ εγκαταστασεων. Αρα θεμα βατότητας υπάρχει.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41423 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Εχεις 3 ποντους και δεν σε καλυπτει?Ποσο χανεις το βραδυ και θες να βαλεις και αλλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41426 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
ναι μπορεις να βαλεις πετροβαμβακα κατω απο πολυστερινη ...και χοντρικα εχει το μισο κοστος ...κατα προτιμηση πλακες πετροβαμβακα .... με προσοχη πατας παντου :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41427 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
3.89€ το μέτρο η 3άρα, 6.29€ η 5άρα στο Leroy που πήγα προχτές. Πετροβάμβακας 5cm στα 2.6€.

Για ενεργειακή κλάση Α, θέλει 8cm πολυστερίνη ή 9cm πετροβάμβακα, σύμφωνα με την Fibran.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.190 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ