Συζήτηση επί του άρθρου: "Πότε θ' αρχίσει η οικονομική ανάκαμψη;"

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83639 από velanas
ELIASGER τι νομίζεις είναι μονο ελληνικό πρόβλημα. παντού κόλαση είναι ήμουν australia 4 μήνες και εκεί πρόβλημα εχουν.ολη αρρώστησαν από αυτόν τον ιο.και τι άλλο μπορείς να κανεις;λεφτά που θα βρεθούνε΄

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83641 από eliasger

velanas έγραψε: ELIASGER τι νομίζεις είναι μονο ελληνικό πρόβλημα. παντού κόλαση είναι ήμουν australia 4 μήνες και εκεί πρόβλημα εχουν.ολη αρρώστησαν από αυτόν τον ιο.και τι άλλο μπορείς να κανεις;*λεφτά που θα βρεθούνε΄


Είμαι Έλληνας και η παγκοσμιοποίηση της υποδούλωσης δε μου ταιριάζει , και ναι εμείς ως Έλληνες πρέπει να τους δείξουμε τι είναι ανθρωπιά και σεβασμός .

*Από τα λεφτά που μας παίρνουν τόσα χρόνια .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83646 από velanas
σύμφωνο απόλυτος σε αυτά που λες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83647 από eliasger
Φίλε μου χαίρομαι που συμφωνούμε . Ωραίαααααααααα και ;

Μήπως να κάτσουμε μαζί στην πλατεία όταν αυτοί που φοβούνται μην χάσουν την μυζέρια τους θα φύγουν ;

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83661 από velanas
αυτό που χρειάζεται είναι δουλειά και πιο λίγο frape.και να προτιμάνε τα ελληνικά προϊόντα ας είναι και καμια φορα πιο ακριβά.στην πλατεια τι να κάνουμε δεν δίνουν σημασία πια, δεν τους ακούει κανεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83667 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
υπάρχει μεγάλη στροφή της σκέψης. Μη το θεωρούμε κάτι μικρό. Ναι από το καναπε καθόμαστε και μιλάμε αλλά δεν είναι χωρίς αξία.
Λίγο πιό υπέυθυνα στην απλή καθημερινή ζωή καθένας μας μπορεί.
Ψάχνουμε τη φοροδιαφυγή. Πολλά γίνονται.. πολλά καλύπτονται ακόμα... όμως κάτι κινείται. Πίεση θέλει. Λίγο παραπάνω συνέπεια, λίγο παραπάνω αντίδραση. Όσο μπορέι καθένας. Στις δημόσιες υπηρεσίες, στις εφορίες,στα νοσοκομεία. ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ οι μιζαδόροι.. αν μπορούν ας πάνε αλλού...
Οι πολιτικοί του παρελθόντος (αυτοί που ακόμα κυβερνούν) κόπτονται για "τη σωτηρία της πατρίδας".
Σχεδόν κανένας δεν τους πιστεύει. Οι φωνές δυναμώνουν. Η ανέχεια τελειώνει. Να ξέρουμε μονάχα τι ζητάμε. Να καταλαβαίνουμε τα δικά μας λάθη. Να μαθαίνουμε στα παιδιά μας τα σωστά, να ζητάμε συγνώμη για τα λάθη μας. Όλοι το ίδιο ψάχνουμε.Άλλοι πιό πιεστικά, άλλοι με επιφύλαξη για το πως.
Όμως δεν ακούω κανένα να λέει.. καλά είμαστε.
Ναι μπορώ να δεχθώ οτιδήποτε, πως ακόμα κοιμόμαστε (στις πράξεις), πως δεν αντιδράμε σχεδόν καθόλου, αλλά όλα δείχνουν πως η ανοχή και η αδράνεια τελειώνουν.
Κάποιοι θεωρούν πως οι διεκδικήσεις θα ικανοποιηθούν στο δρόμο, κάποιοι πως θα γίνουν με το "καλό" τρόπο. Όμως οι διεκδικήσεις είναι οι ίδιες για όλους.. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ. ας μη τις χάνουμε διαφωνόντας για το "πως?"
Είμαστε όλοι στην ίδια μεριά. Ας μη το ξεχνάμε αυτό σε όποια αντίδραση κι αν έχουμε.. Δε μας φταίει αυτός που έχει άλλο τρόπο για το ίδιο πράγμα. Ας ξεκαθαρίσουμε μεταξύ μας πως είμαστε όλοι ένα. Ο άνεργος δεν έχει εχθρό αυτόν που έχει δουλειά. Ο άρρωστος δεν έχει εχθρό τον υγιή. Ζητούμενο είναι όλοι να μπορούμε να ζήσουμε, όλοι μας να μαστε όσο πιό καλά γίνεται.. Όλοι μας να προσπαθούμε γι αυτό, για όλους, να βρούμε το καλό μας μέσ από το κοινό καλό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Stavrax

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ