Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82746 από vag1234

DOOM_NX έγραψε: Δεν έχει όνομα το εργοστάσιο;


Λίγο υπομονή κάποιες ημέρες...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82839 από john88s

dimlyk έγραψε: αν εννοουμε το ιδιο ενα εχει ανοιξει και πουλαει κανονικα ...κι ενα ετοπιμαζεται για του χρονου εκτος κι αν ανοιξε ηδη ...με τον τροπο που λες ...αρα μιλαμε και για τριτο ?


Για ποια λές εσύ dimlyk? Γιατί τόση μυστικοπάθεια ρε παιδιά; Φτηνό πέλλετ καλής ποιότητας θέλουμε...Να μην ξέρουμε και εμείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82844 από dimlyk
δεν εχω αποκλειστικες πληροφοριες :)
οτι λεω υπαρχει στο ιντερνετ ... ψαξε πελλετ κορινθια ...η καπως ετσι και θα το βρεις αμεσως ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82846 από vag1234
Απόψε ρώτησα έναν υπάλληλο του δήμου τι τοναζ μαζευουν τον χρόνο ο Δήμος Καρύστου σε κλαδέματα, υπολλείματα κλπ.. Η απάντηση με έστειλε ... 3 φορτηγά την ημέρα σε όλο τον Δήμο (το λιγότερο).. όχι κάτω από 25 τόνους την ημέρα, κάθε εργάσιμη σχεδόν... 25 τον Χ 180 ημέρες= 4500 τονους υπολλείματα τον χρόνο..

Τι τα κάνετε τον ρώτησα?? και μου απάντησε με απάθεια ''τα καίμε στην χωματερή, φυσικά''...

και μετά ψαχνόμαστε πως θα βρούμε φτηνό πέλλετ από ρουμανία και βουλγαρία.. Οξιά μπορεί να μην είναι αλλα την δουλεία θα την έκανε μια χαρά..

Ας κάτσουμε όλοι μαζί στην 'μπανάνα'..

Υ.Γ. Ξέρει κανείς πόσο πέλλετ μπορεί να βγάλει αυτό το τονάζ???

Επίσης να προσθέσω ότι πολύ κόσμος τα πάει μόνος στη χωματερή ή τα καίνε μόνοι τους τα οποία δεν συνυπολογίζονται στα παραπάνω...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82895 από giogud

vag1234 έγραψε: Απόψε ρώτησα έναν υπάλληλο του δήμου τι τοναζ μαζευουν τον χρόνο ο Δήμος Καρύστου σε κλαδέματα, υπολλείματα κλπ.. Η απάντηση με έστειλε ... 3 φορτηγά την ημέρα σε όλο τον Δήμο (το λιγότερο).. όχι κάτω από 25 τόνους την ημέρα, κάθε εργάσιμη σχεδόν... 25 τον Χ 180 ημέρες= 4500 τονους υπολλείματα τον χρόνο..

Τι τα κάνετε τον ρώτησα?? και μου απάντησε με απάθεια ''τα καίμε στην χωματερή, φυσικά''...

και μετά ψαχνόμαστε πως θα βρούμε φτηνό πέλλετ από ρουμανία και βουλγαρία.. Οξιά μπορεί να μην είναι αλλα την δουλεία θα την έκανε μια χαρά..

Ας κάτσουμε όλοι μαζί στην 'μπανάνα'..

Υ.Γ. Ξέρει κανείς πόσο πέλλετ μπορεί να βγάλει αυτό το τονάζ???

Επίσης να προσθέσω ότι πολύ κόσμος τα πάει μόνος στη χωματερή ή τα καίνε μόνοι τους τα οποία δεν συνυπολογίζονται στα παραπάνω...


Αυτά τα μαζέματα, δεν μπορούν να γίνουν πέλλετ για να τα κάψουμε σπίτι μας. Θα μπορούσε όμως ο κάθε δήμος να τα καίει σε λέβητα και να παράγει ρεύμα. Και ρεύμα αρκετό ώστε να μην πληρώνουμε δημοτικά τέλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82896 από vag1234
Επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς, μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιό λόγο δεν γίνονται πέλλετ??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.151 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ