Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81726 από OANNHSEA

LEONAS έγραψε: Το ΕΜΠ ειναι για τα πανηγυρια οι ανθρωποι εκει ειναι 15 χρονια
πισω στο θεμα της θερμανσης. :lol:


Εδιτ:
Διάβασα τη μελέτη και τα παλικάρια έχουν δίκιο.
Απλά το Mega, διαστρέβλωσε το αποτέλεσμα κατά το δοκούν μια και μεγαλομέτοχος είναι ο Βαρδινογιάννης...

Τι δίκιο δηλαδή να έχει το ΕΜΠ...
Έγραψαν σήμερα αυτό που ξέρουμε εμείς εδώ και 2 χρόνια!!!! :evil: :evil: :evil:
Ρε μπας και διαβάζουν το στέκι μας; :lol:

Πάντως η πλάκα είναι ότι αφού οι δημοσιοκάφροι με τη δημαγωγία τους (κατά 90% από την άγνοια τους και την ημημάθια τους) έστρεψαν τον κόσμο προς τα ξύλα μόνο, αγνοώντας π.χ. τα πέλετ ή τις αντλίες θερμότητας, τώρα προσπαθούν να κάνουν το αντίθετο γιατί τους τράβηξαν το αυτί...
Εντάξει δεν φταίνε μόνο οι δημοσιόκαφροι - έχουμε και πολίτες που λίγο διαφέρει το IQ τους από αυτό των προβάτων...
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81727 από dimlyk
δεν ξερω τι λετε εσεις ...εμενα το πελλετ μου βγαινει πιο ακριβο ...200 ευρω μεχρι τωρα ενω σε πετρελαιο εχω δωσει κανα 100 :sick:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81733 από vag1234

χρηστος8 έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Έχει δίκιο ο KERBEROS. Προχθές άκουγα για μια έρευνα του ΕΜΠ που παρουσιάζε το πετρέλαιο ως όχι-και-τόσο-ακριβό-τελικά. Το συνέκρινε με ανοιχτά τζάκια και θερμάστρες ηλεκτρικού κυρίως. Θέλουν να ξαναφέρουν κόσμο στο πετρέλαιο. Και η ευκολία του δε συγκρίνεται με το πέλλετ σ'αυτή τη φάση.



Οντως πολυ φτηνο φετος το πετρελαιο...3 τονοι μονο 3900 ευρω.

Αυτο το πανακριβο πελλετ παλι θελει για 6,5 τονους 1540 ευρω.

Ειμαι σε διλημμα για του χρονου :whistle:


Που το αγοράζεις σε αυτή την τιμή διότι στην Κάρυστο Ευβοίας δεν έρχεται με τίποτα κάτω από 345€/τόνο (για το ΜΑΚΗ ή το Alpha wood μιλάω όχι για golden)..

Η βόρεια Ελλάδά έχει μόνο ουσιαστικό όφελος από το πέλλετ μέχρις στιγμής.. Οι υπόλοιποι καίμε πυρηνόξυλο για να την βγάλουμε οικονομικά (αλλα πιο βρώμικα)...

Σήμερα μου έδωσαν τιμή για πέλλετ από πυρηνόξυλο 270€ από Αθήνα χωρίς μεταφορικά.... Μάθανε ότι γ.....
και πλάκωσαν και οι γ..... !!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81761 από KERBEROS
Απ' ό,τι φαίνεται το πέλλετ θα συμφέρει για μικρές ή μεσαίες καταναλώσεις μόνο από Λάρισα και πάνω. Μόνο για μεγάλες καταναλώσεις (βλ. περίχωρα Αττικής και επαρχία από Στερεά και κάτω) θα συμφέρει.
Και ίσως τελικά αυτό θα είναι και το λογικό.
Ίσως έτσι λογικευτούν τελικά και οι τιμές.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82041 από john88s
Κοίτα υπάρχουν εργοστάσια και στην Νότια Ελλάδα αλλά είναι για τα χάλια...Λογικά κάποια στιγμή στιγμή θα ανοίξει κάποιο αξιόπιστο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82450 από michalisgr
εγω μεχρι τωρα εδω στη Λεπτοκαρυα Πιεριας εχω καψει απο 14-11-2012 εως και σημερα 700 κιλα πελλετ απο τους 3 τονους που αγορασα.. Αν μου μεινουν τι τα κανω;; τα τρωω;; Η κανουν και για τον αλλο χειμωνα. Αποθηκευμενα μεσα στο σπιτι στην αποθηκη χωρις καθολου υγρασια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ