Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5346 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
Βρίσκω Κέρβερε πολύ καλύτερη τη τιμή του AXIRA σα κάυση. Χαμηλώτερη θερμοκρασία καυσαερίων θεωρώ λογικό να ναι καλύτερο.
Ένα ακόμα που έχω βρει (για κατόχους σόμπας αν έχουν σχετικά το ίδιο πρόβλημα) είναι να ρίχνω λίγο πελλετ πριν τη ξεκινήσω κοντά στην αντίσταση, για ν ανάβει πιό εύκολα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5348 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
το κλίνκερ σε μένα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα στη λειτουργία. Μπορεί ακόμα και στη διάρκεια λειτουργίας να χρειαστεί σταμάτημα κι επανεκκίνηση.
Τι ειναι αλήθεια η διπλή επανεκκίνηση?? Στη σόμπα δε γνωρίζω κάτι τέτοιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5358 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Στο ΑΛΦΑ έφτανε τους 190 διαρκώς, ενώ με το AHIRA κινείται μεταξύ 150 και 170 (και για τα δύο μιλάω για μέγιστες τιμές).


αν δεν εχεις αλλαξει ρυθμισεις σημαινει οτι το aw εχει μεγαλυτερη θερμογονο δυναμη απο το ahyra.
εγω αυτο που ειδα στο δικο μου χωρις να αλλαξω ρυθμισεις ηταν η γρηγοροτερη ανοδος θερμοκρασιας του λεβητα στο πρωτο σε σχεση με το δευτερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5362 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ακριβώς έτσι...
Με το AW (τη κακή παρτίδα) ανέβαζε η σόμπα μέχρι και 260 βαθμούς και χτυπούσε πρόβλημα, που μόνο καλό δεν ήταν...
Και η θέρμανση που έδινε ήταν πολύ χαμηλή, σε σχέση με το φυσιολογικό που γνωρίζω.
Νομίζω πως η θερμιδική απόδοση φαίνεται στην αποδιδόμενη ζέστη κι όχι στη θερμοκρασία καυσαερίων.
Περιμένω το τεχνικό, θα ενημερωθώ και θα σας πω την άποψη του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5363 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet
Νομίζω ότι το κάθε μηχάνημα έχει μια φυσιολογική θερμοκρασία καυσαερίων, που μετριέται μετά από κάποια ώρα λειτουργίας όταν ο λέβητας είναι καθαρός. Στο δικό μου μηχάνημα οι οδηγίες λένε ότι αν αυξηθεί η θερμοκρασία περισσότερο από 50 βαθμούς σε σχέση με τν κανονική αυτό είναι ένδειξη ότι ο λέβητας χρειάζεται καθάρισμα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5364 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
σωστό μου ακούγεται..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.406 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ