Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4588 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Τιμές pellet

stef30 έγραψε: Τιμή σημερινή από alpha wood στον Τύρναβο,στην κεντρική έκθεση 285 euro.Πάνω από 2 παλέτες 270.Τα μεταφορικά όμως τα αναλαμβάνει ο πελάτης.Οντως πήρε αυξηση 20euro.Οφείλω να ομολογήσω πάντως οτι το πέλλετ της που έκαψα ήταν μακράν το καλύτερο,άπό όσα έχω κάψει,και έχω δοκιμάσει πολλά.Κλίνκερ καθόλου και καλή καυση.Αλλά ακριβό.
Από ΜΑΚΗ μου έδωσε ένας μαντράς επίσης στον Τύρναβο 4,12 euro τή σακουλα.

Με βλέπω να ψάχνομαι για πυρηνόξυλο



STEF30 αν μπορείς να κάψεις πυρηνόξυλο υπάρχει κάποιος στο δρόμο Τυρνάβου-Αμπελώνα που φτιλανει πέλλετ απο πυρήνα και νομίζω οτι το έχει γύρω στα 200 ευρώ τον τόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4620 από kostass
Απαντήθηκε από kostass στο θέμα Τιμές pellet
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΛΛΕΤ ΑΠΟ ΗΛΙΟΣΠΟΡΟ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ 15Κ Ο ΤΟΝΟΣ 200 ΕΥΡΩ.ΘΕΡΜΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ 4900
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΤΑΧΤΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ ΡΟΥΜΑΝΙΑ
ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΙΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ FERROLI.ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4627 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

kostass έγραψε: ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΛΛΕΤ ΑΠΟ ΗΛΙΟΣΠΟΡΟ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ 15Κ Ο ΤΟΝΟΣ 200 ΕΥΡΩ.ΘΕΡΜΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ 4900
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΤΑΧΤΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ ΡΟΥΜΑΝΙΑ
ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΙΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ FERROLI.ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.


Περιοχή και έμπορος;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4633 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet
AMBIENTES έκανα το λάθος εδώ και κανένα μήνα να πάρω απ΄τον συγκεκριμένο μερικά τσουβάλια και καθαρό πυρηνόξυλο αλλά και 50-50 και κόντεψα να διαλύσω τον καυστήρα.Το πελετ του,ενώ έχει «καλό μάτι» προφανώς το φτιάχνει με απλά μηχανήματα (απλή πελλετομηχανή)με αποτέλεσμα να έχει υγρασία πολύ περισσότερη απ'ότι πρέπει και το πέλετ να μην καίγεται,να αφήνει πολύ κλίγκερ,η απόδοσή του πολύ χαμηλή,τέλος πάντων δεν θυμίζει σε τίποτα πυρηνόξυλο,Το πελετ είναι σκέτη πέτρα,δεν σπάει με τίποτα.Απογοήτευση,κι είχα σκοπό να του παραγγείλω μια σεβαστή ποσότητα,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4640 από stef30
Απαντήθηκε από stef30 στο θέμα Τιμές pellet

AMBIENTES έγραψε:

STEF30 αν μπορείς να κάψεις πυρηνόξυλο υπάρχει κάποιος στο δρόμο Τυρνάβου-Αμπελώνα που φτιλανει πέλλετ απο πυρήνα και νομίζω οτι το έχει γύρω στα 200 ευρώ τον τόνο.


Τον ξέρω φίλε μου.Είναι καλό παιδί και το ψαχνει αρκετά το θέμα.Όντως το 50-50 που έβγαζε,δεν κατάφερα να το κάψω.Με το άλλο το καθαρό(σημερα το δοκίμασα),τα πήγα λίγο καλύτερα και πιστευω είμαι πολύ κοντα.Απλά για να σιγουρευτω θα το πάω στον τεχνικό που πήρα το λέβητα να μου πει ακριβως τις ρυθμίσεις,γιατί ένα προβληματακι είχα, που πιστευω θα λυθεί.
Μου έδωσε και δυο άλλες ποιότητες πέλλετ από ξύλο,που έβγαλε αυτές τις μέρες, να δοκιμάσω(σήμερα από τις 7 το πρωι κανω δοκιμες) και περιμένει να του πω νεα.Στη μια είναι κοντά,στην άλλη μου έβγαλε πρόβλημα στο μισαωρο.Ισως να φταίνε και οι ρυθμίσεις.
Πάντως με το που έβαλα το παλιο το alfa που έχω φάνηκε η διαφορα(προς το καλύτερο).
Α ρε Βαλλάντη :evil: (μην αρπαχτεις πάλι)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4648 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τιμές pellet

azio1967 έγραψε: Συνφορμιτες γεια χαρα.Υπάρχει κάποιος απ'το φορουμ κυριως απο Αθήνα που καίει ή έκαψε ρουμάνικο?Η γνώμη του θα με διαφώτιζε αρκετά.


Και για τον alex:

Αγόρασα 1 τόνο Ρουμάνικο, 260€ τελική, μαζί με τη μεταφορά (μένω Διόνυσο).
Είναι πολύ καλό, λίγη σκόνη και ελάχιστο κλίνκερ. Πολύ καλύτερο από ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα
(ALFA, MAKH, Βουλγάρικο, Σακά).
Επίσης ο Τσουλφίδης το δίνει όσο ακριβώς είπατε, αλλά ΧΩΡΙΣ τη μεταφορά (για Αθήνα).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.366 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ