Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98076 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τιμές pellet
Τι να σου πω ρε φιλε Σαμη, βγαλε με ψευτη αν θελεις...το ξαναλεω σαν υδραυλικος εχω ΠΟΛΛΟΥΣ πελατες που αν μπορουσαν να αλλαξουν τον ξυλολεβητα τους, με μια συσκευη καυσης πελλετ θα το εκαναν οχι σημερα...χτες στην κυριολεξια. Αντιθετα απο πελλετ σε ξυλα δεν εχω κανενα μα κανενα παραδειγμα.

Δεν ειναι μονο τα μηχανηματα που φταινε, ειναι ολο το πακετο, και πολλοι διαπιστωνουν στην πορεια οτι δεν το εχουν...γι αυτο και μετανιωνουν.

Το να συνδιασει καποιος τον συγχρονο τροπο ζωης με οικονομια, ειναι κομματι δυσκολο με τα ξυλα.

Βλεπεις δεν ειναι ολοι Ηρακλης Πουαρω, ουτε εχουν τον τροπο να βρουν τι ξυλα αγοραζουν.

Ανεφερα στο πιο πανω ποστ οτι με ξυλα πρεπει να βρει καποιος την υγρασια των ξυλων που αγοραζει...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα πρεπει να προσεξει ο αγοραστης να μην τον κλεψει ο εμπορος...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα η ατελη καυση ειναι κατι φυσιολογικο, οπως και η πισσα...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα εφυγες απο το σπιτι 24 ωρες, γεια σας η θερμανση...βασικο ετσι;;;

Ολα τα παραπανω εκτιμωνται δεοντως απο μας που τα βλεπουμε ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ, κι ας πληρωνουμε κατι παραπανω καιγοντας πελλετ σε σχεση με τα ξυλα.

Με πελλετ ολα τα παραπανω δεν υπαρχουν...ουτε χρειαζεται να γινει ο χρηστης ντετεκτιβ.

Στανταρ η υγρασια, το βαρος που αγοραζει, η καυση παιχνιδι, λειπεις και η θερμανση δουλευει για καποιες μερες.

Για σενα μπορει να ειναι αμελητεα τα παραπανω και να εστιαζεις ΜΟΝΟ στην οικονομια...και καλα κανεις δικαωμα σου ειναι, για πολλους που καινε 20 τονους ξυλα και βαλε ετησιως, ειναι σακατεμος που θα σε στειλει στο ΚΑΤ μια μερα.

Ειπαμε οικονομια...αλλα συγχρονος τροπος ζωης κομματι δυσκολο...στην πορεια το καταλαβαινουν.

Για ολα αυτα, ειναι λογικο να μη θελει κανεις να αλλαξει τον πελλετολεβητα του και να βαλει ξυλολεβητα.

Το αντιθετο ομως...ωωω ναι να σαι σιγουρος...αν θες σου δινω τηλεφωνα πελατων μου να τους μεταπεισεις.

Οσο για την τιμη των πελλετ το χειμωνα...ολα ειναι θεμα επιλογων...προσωπικα καιω μονο απιστοποιητα (συγκεκριμενα ομως).

Στην περιοχη μου το πελλετ που εκαψα εγω, κανει θραυση στην κυριολεξια...250 με 260 ευρω ο τονος κυμανθηκε ολο το χειμωνα.

Και οσον αφορα την θερμογονο δυναμη, ναι ειναι 5,2kw/kg...απλως σαν μη πιστοποιημενο δεν ειναι στανταρ η σταχτη που βγαζει, οπως και το μηκος του.

Ενα παραδειγμα θα σου πω μονο...ο αντιπροσωπος ενος ακριβου πελλετ της Ευρωπης στην περιοχη μου... καιει no name πελλετ στο ιδιο του το σπιτι σε opop λεβητα...τον κοβεις για μ@λ@κ@;;;


@ vag1234

Λυπαμαι που δεν διαβαζεις...σου εχω ξανααπαντησει...μεσω των προσφορων των εμπορων στο φορουμ.
Αυτη ηταν η τιμη απο Απριλιο εως Αυγουστο αν θυμαμαι καλα για την περιοχη της Θεσσαλονικης.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98077 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet

χρηστος8 έγραψε:
@ vag1234

Λυπαμαι που δεν διαβαζεις...σου εχω ξανααπαντησει...μεσω των προσφορων των εμπορων στο φορουμ.
Αυτη ηταν η τιμη απο Απριλιο εως Αυγουστο αν θυμαμαι καλα για την περιοχη της Θεσσαλονικης.


Eβαλα τα links παραπάνω και εδώ είναι η παραλαβή σου .

Στην δική μου την ερώτηση δεν απάντησες Χρήστο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98079 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τιμές pellet

jnet έγραψε:

χρηστος8 έγραψε:
@ vag1234

Λυπαμαι που δεν διαβαζεις...σου εχω ξανααπαντησει...μεσω των προσφορων των εμπορων στο φορουμ.
Αυτη ηταν η τιμη απο Απριλιο εως Αυγουστο αν θυμαμαι καλα για την περιοχη της Θεσσαλονικης.


Eβαλα τα links παραπάνω και εδώ είναι η παραλαβή σου .

Στην δική μου την ερώτηση δεν απάντησες Χρήστο.



Γιωργο ιδια ποιοτητα και κατηγορια ειναι και τα δυο πελλετ.

Προτιμω παντως πευκο με 1000...αρα progetto παλι.

Με φιλο που εχει αναλυτη καυσαεριων μετρησαμε και τα δυο ξεχωριστα, στον δικο μου λεβητα.

Με τις ιδιες ρυθμισεις ειχα γρηγοροτερη αυξηση θερμοκρασιας νερων και μεγαλυτερη θερμοκρασια καυσαεριων με το progetto.

Ο φερολακος μου τα καιει μια χαρα...φαντασου ο δικος σου.

Την δικη σου παραλαβη εβαλες βρε Γιωργη...να η δικια μου

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...id=53&limitstart=180



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98080 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Τιμές pellet
Χρηστο με βαζεις σε σκεψεις !!!!! Θα παρω το progeto και εγω , τελευταια το golden μου την καρα-εσπασε με την απιστευτη σκονη που ειχαν μεσα
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98081 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet

χρηστος8 έγραψε: Τι να σου πω ρε φιλε Σαμη, βγαλε με ψευτη αν θελεις...το ξαναλεω σαν υδραυλικος εχω ΠΟΛΛΟΥΣ πελατες που αν μπορουσαν να αλλαξουν τον ξυλολεβητα τους, με μια συσκευη καυσης πελλετ θα το εκαναν οχι σημερα...χτες στην κυριολεξια. Αντιθετα απο πελλετ σε ξυλα δεν εχω κανενα μα κανενα παραδειγμα.

Δεν ειναι μονο τα μηχανηματα που φταινε, ειναι ολο το πακετο, και πολλοι διαπιστωνουν στην πορεια οτι δεν το εχουν...γι αυτο και μετανιωνουν.

Το να συνδιασει καποιος τον συγχρονο τροπο ζωης με οικονομια, ειναι κομματι δυσκολο με τα ξυλα.

Βλεπεις δεν ειναι ολοι Ηρακλης Πουαρω, ουτε εχουν τον τροπο να βρουν τι ξυλα αγοραζουν.

Ανεφερα στο πιο πανω ποστ οτι με ξυλα πρεπει να βρει καποιος την υγρασια των ξυλων που αγοραζει...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα πρεπει να προσεξει ο αγοραστης να μην τον κλεψει ο εμπορος...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα η ατελη καυση ειναι κατι φυσιολογικο, οπως και η πισσα...βασικο ετσι;;;

Ανεφερα οτι με ξυλα εφυγες απο το σπιτι 24 ωρες, γεια σας η θερμανση...βασικο ετσι;;;

Ολα τα παραπανω εκτιμωνται δεοντως απο μας που τα βλεπουμε ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ, κι ας πληρωνουμε κατι παραπανω καιγοντας πελλετ σε σχεση με τα ξυλα.

Με πελλετ ολα τα παραπανω δεν υπαρχουν...ουτε χρειαζεται να γινει ο χρηστης ντετεκτιβ.

Στανταρ η υγρασια, το βαρος που αγοραζει, η καυση παιχνιδι, λειπεις και η θερμανση δουλευει για καποιες μερες.

Για σενα μπορει να ειναι αμελητεα τα παραπανω και να εστιαζεις ΜΟΝΟ στην οικονομια...και καλα κανεις δικαωμα σου ειναι, για πολλους που καινε 20 τονους ξυλα και βαλε ετησιως, ειναι σακατεμος που θα σε στειλει στο ΚΑΤ μια μερα.

Ειπαμε οικονομια...αλλα συγχρονος τροπος ζωης κομματι δυσκολο...στην πορεια το καταλαβαινουν.

Για ολα αυτα, ειναι λογικο να μη θελει κανεις να αλλαξει τον πελλετολεβητα του και να βαλει ξυλολεβητα.

Το αντιθετο ομως...ωωω ναι να σαι σιγουρος...αν θες σου δινω τηλεφωνα πελατων μου να τους μεταπεισεις.

Οσο για την τιμη των πελλετ το χειμωνα...ολα ειναι θεμα επιλογων...προσωπικα καιω μονο απιστοποιητα (συγκεκριμενα ομως).

Στην περιοχη μου το πελλετ που εκαψα εγω, κανει θραυση στην κυριολεξια...250 με 260 ευρω ο τονος κυμανθηκε ολο το χειμωνα.

Και οσον αφορα την θερμογονο δυναμη, ναι ειναι 5,2kw/kg...απλως σαν μη πιστοποιημενο δεν ειναι στανταρ η σταχτη που βγαζει, οπως και το μηκος του.

Ενα παραδειγμα θα σου πω μονο...ο αντιπροσωπος ενος ακριβου πελλετ της Ευρωπης στην περιοχη μου... καιει no name πελλετ στο ιδιο του το σπιτι σε opop λεβητα...τον κοβεις για μ@λ@κ@;;;


@ vag1234

Λυπαμαι που δεν διαβαζεις...σου εχω ξανααπαντησει...μεσω των προσφορων των εμπορων στο φορουμ.
Αυτη ηταν η τιμη απο Απριλιο εως Αυγουστο αν θυμαμαι καλα για την περιοχη της Θεσσαλονικης.


Ήταν δηλαδή τιμή 1ου εξαμήνου 2012..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98083 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

fotisbasm έγραψε: Χρηστο με βαζεις σε σκεψεις !!!!! Θα παρω το progeto και εγω , τελευταια το golden μου την καρα-εσπασε με την απιστευτη σκονη που ειχαν μεσα


Εμένα πλέον αρχίζει και μου τη σπάει η τιμή του!
Αν μείνει σ' αυτά τα επίπεδα, θα φάει μαύρο.
Λίγη παραπάνω στάχτη δε βλάπτει!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.335 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ