Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63485 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Τιμές pellet
Το λήγω εδώ Γιώργο .
Δεν βγάζω άκρη και δε μπορώ να ξέρω ποιός πραγματικά έχει δίκιο ή άδικο .

Δέν έχω τίποτε προσωπικό απέναντι σου παρά τις οποιεσδήποτε κόντρες που προκύπτουν.Αναγκαστικά μετά την κατάσταση ,έτσι όπως μας έχουν κάνει είμαστε όλοι για τον εαυτό μας και όποιος επιβιώσει .Δυστυχώς που το λέω και δε με τιμά αλλά ακόμη χειρότερα ,δυστυχώς επειδή ισχύει .

Απατεώνας δεν είσαι ούτε λέγεσαι όταν έχεις μεγαλύτερο κέρδος από κάποιον αλλά ωστόσο λογικό και βιώσιμο ,ούτε ποτέ υποννόησα πως είσαι ένας από αυτούς .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63513 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

Sp4wN έγραψε:

giogud έγραψε: Έλα να τα κάνεις με 10€ μικτά εσύ. Μαγκιές του φραπέ είναι αυτά που λες. Μήπως την άνοιξη δεν πληρώνουμε αποθήκες; Μήπως την άνοιξη δεν πληρώνουμε ΤΕΒΕ; Μήπως τα κόκκινα γράμματα δεν τα πληρώνουμε; Συγκρίνεις την εφορία με δόσεις και βλακείες;
Δεν μπαίνετε καν στον κόπο να κάνετε μια διαίρεση να βρείτε πόσο είναι το κέρδος. Νούμερα στον αέρα.

Έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέτε. Αν δεν γνωρίζετε καλύτερα να μην εκτίθεστε. Όσες φορές βγήκαν σημαντικά χαμηλότερες τιμές, προκάλεσα με έναν συγκεκριμένο τρόπο. Αγοράζω τώρα στην τιμή που αναφέρετε. Κανείς μα κανείς δεν τόλμησε. Ενάμιση χρόνο τώρα, κανείς δεν μου έδωσε τις υποτιθέμενες τιμές που ακούμε εδώ.
Η εταιρία μας αυτή την εβδομάδα θα εισάγει(δυστυχώς όλα εισαγωγή) 19 φορτηγά. Ξέρω πολύ καλά τι λέω όταν μιλάω για τιμές. Και ναι θα φωνάζω όταν διαπιστώνω αθέμιτο ανταγωνισμό από τον κάθε απατεωνάκο.
240€ έκανε το Ameco για τον χονδρέμπορο να το εισάγει στην Ελλάδα. Εκτός και αν κάποιος του το χάρισε,αυτή η τιμή δεν βγαίνει.


Γιώργο η αλήθεια είναι πως είσαι από τους λίγους που κάθεσαι να υπερασπιστείς τη θέση σου .Πως το να είσαι έμπορος στην Ελλάδα δεν είναι εύκολο και όλοι καταλαβαίνουν τους λόγους .
Παρόλο που δεν έχω ιδέα για το πως κινείται η αγορά αυτά τα καταλαβαίνω .
Δεν έχω σκοπό να μπώ σε μιά διαμάχη μόνο και μόνο για να μαλώνω .
Πούλα εσύ όσο νομίζεις κερδοφόρο και σωστό και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του .

Την κατακραυγή στους άλλους εμπόρους δε μπορώ να δεχτώ ! Στο κάτω κάτω άν κάποιος καταλαβαίνει τι περνάνε αυτός θα έπρεπε να είσαι εσύ .Όχι να τους υπερασπίζομαι εγώ .
Ο άνθρωπος μας έδειξε απόδειξη και έχει και τηλέφωνο.

Όποιος δεν πιστεύει μπορεί να τον πάρει ένα τηλέφωνο να μάθει γιατί και πώς .Εγώ αυτό που αποκόμισα από όλη αυτή την κουβέντα είναι πως στο Group Buy που βγάζουμε δεν πέφτει το κέρδος του εμπόρου ,απλά είναι φθηνότερη η τιμή του προϊόντος ,γι αυτό και αγοράζουμε πιό φθηνά !

Άν είναι έτσι δεν υπάρχει κανένας λόγος να προπληρώνουμε και να ζοριζόμαστε να βρούμε τα χρήματα .Η τιμή θα είναι ίδια είτε πάρεις 200 τόνους ως energ.gr είτε πάρεις 3 τόνους ως Μπάμπης Ταπαίρνογλου !!

Μια διευκρίνιση προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Δεν προπληρώσαμε τίποτε, όταν παραγγέλναμε και πέρναμε το προϊόν τότε πληρώναμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63517 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Τιμές pellet
Εννοεί ότι τα πληρώνεις σε μια περίοδο που δεν θα τα χρησιμοποιήσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63518 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

petrosp13 έγραψε: Εννοεί ότι τα πληρώνεις σε μια περίοδο που δεν θα τα χρησιμοποιήσεις

Δυστυχώς είναι ο μόνος τρόπος για να έχεις καλύτερη τιμή!
Η πραγματική προπληρωμή, όμως, πιστεύω πως θα έδινε ακόμη καλύτερες τιμές, αλλά πώς μπορεί να γίνει; Απαιτεί συνεργασία και εμπιστοσύνη αμοιβαία μεταξύ εμπόρου και καταναλωτών! Πράγμα δύσκολο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63522 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet
Εμένα με ξέρετε τι βεντέτα έχω ανοίξει με τους επιχειρηματίες που προσπάθησαν να με εκμεταλευτούν. Ξέρετε τι δίκιο δίνω στους καταναλωτές που πέφτουν θύματα απαράδεκτης αντιμετώπισης και πώς τους παροτρύνω να μοιραστούν εμπειρίες για την προστασία των υπολοίπων από δυνητικά άσχημες μελλοντικές εμπειρίες.

Όμως, σ'αυτή την περίπτωση θα πάρω το μέρος του giogud. Όχι, γιατί είμαι κάνα τσιράκι του όπως αρέσκονται μερικοί να πιστεύουν, ούτε γιατί με έχει καλά δασκαλεμένο. Οι μόνες κουβέντες που έχουμε ανταλλάξει επί προσωπικού με τον Γκουντέλια ήταν καθαρά τυπικές και σύντομες στα πλαίσια μιας αγοραπωλησίας. Ό,τιδήποτε άλλο είναι γραμμένο εδώ σ'αυτό το forum και διαθέσιμο προς ανάγνωση από όλους. Αν θέλει ας βγει να το διαψεύσει.

Λοιπόν, δεν κατηγορώ το χρήστη ότι μας λέει ψέμματα για την τιμή που πλήρωσε. Όμως το σενάριο της φοροδιαφυγής είναι κάτι παραπάνω από υπαρκτό. Είδαμε μια απόδειξη που δεν αναφέρει ούτε είδος ούτε ποσότητα. Εμένα μου θυμίζει αυτόν που πούλησε τη σκούπα στη μάνα μου: "κάνει 120, θα σου κόψω μια απόδειξη για 80 και θα πληρώσεις 100". Ο Γκουντέλιας μαλάκας είναι που κόβει αναλυτικότατη απόδειξη με την ακριβή περιγραφή του προϊόντος και της ποσότητας αλλά και το όνομα του πελάτη;

Γιατί σ'αυτή την περίπτωση να μην πιστέψουμε έναν άνθρωπο δικό μας που γράφει τακτικά στο φόρουμ σε αντίθεση με κάποιους άλλους που κάνουν επίτηδες την πάπια; Δεν έχω εντοπίσει ποτέ μια περίπτωση που προσπάθησε να αισχροκερδίσει ο Γκουντέλιας και δεν τον έχω ικανό να λέει ψέμματα για να κερδίσει που αφορούν σε γειτονικό του έμπορα.

Τέλος, αν όντως υφίσταται τόσο χαμηλή τιμή Αμέκο αυτή τη στιγμή, πείτε μας να παραγγείλουμε κανονικά με τιμολόγια και όλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63523 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε: Όχι, γιατί είμαι κάνα τσιράκι του όπως αρέσκονται μερικοί να πιστεύουν, ούτε γιατί με έχει καλά δασκαλεμένο. Οι μόνες κουβέντες που έχουμε ανταλλάξει επί προσωπικού με τον Γκουντέλια ήταν καθαρά τυπικές και σύντομες στα πλαίσια μιας αγοραπωλησίας. Ό,τιδήποτε άλλο είναι γραμμένο εδώ σ'αυτό το forum και διαθέσιμο προς ανάγνωση από όλους. Αν θέλει ας βγει να το διαψεύσει.

.....


Να διαψεύσει τι;

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του από τα γραφόμενα των άλλων. Όλοι είμαστε μεγάλα παιδιά και μπορούμε να κρίνουμε.

Πάντως, γενικά μιλάω, και ειλικρινά δεν υπονοώ κανέναν, γίνομαι πιο επιφυλακτικός όταν διαφημίζεται η τιμιότατα κάποιου. ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.358 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ