Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63440 από ZMax
Απαντήθηκε από ZMax στο θέμα Τιμές pellet
Νεο μελος εδω ... Χρονια Πολλα σε ολους !! Sorry but my greek is bad !!
Το δοκιμασες ΤΟ MAX~PELLET ?? Tell us about it

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63445 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε: Έλα να τα κάνεις με 10€ μικτά εσύ. Μαγκιές του φραπέ είναι αυτά που λες. Μήπως την άνοιξη δεν πληρώνουμε αποθήκες; Μήπως την άνοιξη δεν πληρώνουμε ΤΕΒΕ; Μήπως τα κόκκινα γράμματα δεν τα πληρώνουμε; Συγκρίνεις την εφορία με δόσεις και βλακείες;
Δεν μπαίνετε καν στον κόπο να κάνετε μια διαίρεση να βρείτε πόσο είναι το κέρδος. Νούμερα στον αέρα.

Έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέτε. Αν δεν γνωρίζετε καλύτερα να μην εκτίθεστε. Όσες φορές βγήκαν σημαντικά χαμηλότερες τιμές, προκάλεσα με έναν συγκεκριμένο τρόπο. Αγοράζω τώρα στην τιμή που αναφέρετε. Κανείς μα κανείς δεν τόλμησε. Ενάμιση χρόνο τώρα, κανείς δεν μου έδωσε τις υποτιθέμενες τιμές που ακούμε εδώ.
Η εταιρία μας αυτή την εβδομάδα θα εισάγει(δυστυχώς όλα εισαγωγή) 19 φορτηγά. Ξέρω πολύ καλά τι λέω όταν μιλάω για τιμές. Και ναι θα φωνάζω όταν διαπιστώνω αθέμιτο ανταγωνισμό από τον κάθε απατεωνάκο.
240€ έκανε το Ameco για τον χονδρέμπορο να το εισάγει στην Ελλάδα. Εκτός και αν κάποιος του το χάρισε,αυτή η τιμή δεν βγαίνει.


Γιώργο η αλήθεια είναι πως είσαι από τους λίγους που κάθεσαι να υπερασπιστείς τη θέση σου .Πως το να είσαι έμπορος στην Ελλάδα δεν είναι εύκολο και όλοι καταλαβαίνουν τους λόγους .
Παρόλο που δεν έχω ιδέα για το πως κινείται η αγορά αυτά τα καταλαβαίνω .
Δεν έχω σκοπό να μπώ σε μιά διαμάχη μόνο και μόνο για να μαλώνω .
Πούλα εσύ όσο νομίζεις κερδοφόρο και σωστό και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του .

Την κατακραυγή στους άλλους εμπόρους δε μπορώ να δεχτώ ! Στο κάτω κάτω άν κάποιος καταλαβαίνει τι περνάνε αυτός θα έπρεπε να είσαι εσύ .Όχι να τους υπερασπίζομαι εγώ .
Ο άνθρωπος μας έδειξε απόδειξη και έχει και τηλέφωνο.

Όποιος δεν πιστεύει μπορεί να τον πάρει ένα τηλέφωνο να μάθει γιατί και πώς .Εγώ αυτό που αποκόμισα από όλη αυτή την κουβέντα είναι πως στο Group Buy που βγάζουμε δεν πέφτει το κέρδος του εμπόρου ,απλά είναι φθηνότερη η τιμή του προϊόντος ,γι αυτό και αγοράζουμε πιό φθηνά !

Άν είναι έτσι δεν υπάρχει κανένας λόγος να προπληρώνουμε και να ζοριζόμαστε να βρούμε τα χρήματα .Η τιμή θα είναι ίδια είτε πάρεις 200 τόνους ως energ.gr είτε πάρεις 3 τόνους ως Μπάμπης Ταπαίρνογλου !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63453 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

Sp4wN έγραψε: Την κατακραυγή στους άλλους εμπόρους δε μπορώ να δεχτώ ! Στο κάτω κάτω άν κάποιος καταλαβαίνει τι περνάνε αυτός θα έπρεπε να είσαι εσύ .Όχι να τους υπερασπίζομαι εγώ .
Ο άνθρωπος μας έδειξε απόδειξη και έχει και τηλέφωνο.

Είτε σου αρέσει είτε όχι, όταν διαπιστώνω μαύρες πωλήσεις, θα τις κατακεραυνώνω και θα το κάνω με περιφάνεια.

Και εννοείται ότι οι τιμές ήταν πολύ καλές το καλοκαίρι με σαφώς χαμηλότερα περιθώρια.

Το Ameco με 15€ περιθώριο να το πωλούσε κάποιος, η τιμή του θα ήταν τουλάχιστον 260€. Βγάλτε ότι συμπέρασμα θέλετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63471 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Τιμές pellet
Όταν διαπιστώνεις μαύρες πωλήσεις καλά θα κάνεις να μας κάνεις όλους υπερήφανους να τις κατακεραυνώνεις.Όταν χωρίς να είσαι σίγουρος ,βγαίνεις και μιλάς τότε εσύ εκτίθεσαι όχι εγώ .

Πήρες τώρα την απόδειξη και προσπαθείς να βγάλεις το μαύρο - άσπρο και επιμένεις και εξηγείς στατιστικά και τιμές που ανάθεμα άν ξέρει κανείς άν ισχύουν ή όχι ... Πρίν έλεγες ότι έπαιζε η τιμή από 235 - 245.Με 15 ευρώ κέρδος μας κάνει 250-260 σωστά ? Το δεκάρικο τί έγινε ? Πήγε για το Cherokee ?

Τα συμπεράσματα είναι δικά σου . Εγώ εξετάζω Δηλώσεις και γεγονότα !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63476 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
να κλεισω παραγγελλια απο τωρα ...η αμα συνεχισετε την κουβεντα θα πεσουν κι αλλο οι τιμες :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63481 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

Sp4wN έγραψε: Όταν διαπιστώνεις μαύρες πωλήσεις καλά θα κάνεις να μας κάνεις όλους υπερήφανους να τις κατακεραυνώνεις.Όταν χωρίς να είσαι σίγουρος ,βγαίνεις και μιλάς τότε εσύ εκτίθεσαι όχι εγώ .

Πήρες τώρα την απόδειξη και προσπαθείς να βγάλεις το μαύρο - άσπρο και επιμένεις και εξηγείς στατιστικά και τιμές που ανάθεμα άν ξέρει κανείς άν ισχύουν ή όχι ... Πρίν έλεγες ότι έπαιζε η τιμή από 235 - 245.Με 15 ευρώ κέρδος μας κάνει 250-260 σωστά ? Το δεκάρικο τί έγινε ? Πήγε για το Cherokee ?

Τα συμπεράσματα είναι δικά σου . Εγώ εξετάζω Δηλώσεις και γεγονότα !!

ΦΠΑ.

Και ένα χαρτί που γράφει 972€ για αγορά ενός τεμαχίου, δεν μου λέει τίποτα.
Ένας τρόπος έχει αποδειχθεί αλάνθαστος. "Αγοράζω ότι έχεις στην τιμή αυτή".

Και ξαναγράφω. 240€ με ένα πολύ μικρό 20€ μικτό περιθώριο, σημαίνει 240€ -23% ΦΠΑ= 195€. -20€ κέρδος μας κάνει 175€. -45€ τα μεταφορικά στην καλύτερη μας κάνουν 130€. Πολύ απλά, αυτή η τιμή δεν υπήρχε ούτε για τον επίσημο αντιπρόσωπο κατά διάνοια.
Το Ameco έφτανε στην Ελλάδα 195 + 23% ΦΠΑ. 240€ τελική.(μέσω του αντιπροσώπου η τιμή έφτανε τα 250-255) Το θέμα είναι ότι ο τύπος κερδίζει 45€ αφορολόγητα, το παίζει και μάγκας και μεις φαινόμαστε σαν απατεώνες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιωργος, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.347 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ