Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1846 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet

winmbileguru έγραψε: 1)επειδη κουραστικα να αισχροκερδουν εις βαρος μας
2)επειδη θελω να σας αφυπνησω
3)επειδη θελω να προστατευσω ανθρώπους να μην αγοράσουνν λέβητες που καίνε πέλλετ για να τους προστατευσω
αποφάσισα να κάνω αντιγραφή - επικόλληση κάποια ποστς μου από άλλο φόρουμ.
. Κατά την διάρκεια του καθαρίσματος η μεγαφωνική εγκατάσταση του λεβητοστασίου - μπουτίκ (ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται περί μπουτίκ) θα παίζει το μελοποιημένο ποίημα του Καββαδία , από τον συνθέτη Μικρούτσικο, σε εκτέλεση από τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου. Το άσμα το γνωστό. Ομιλώ περί της επιτομής των τραγουδιών περί καθαρισμού των λεβήτων. Το ένα και μοναδικό : "Ο Γουίλυ".
Κατόπιν αφού διασκεδάσετε αγαπητοί μου συμφορουμίτες πίνοντας τσίπουρο με μεζεδάκια και ακούγωντας τον "Γουίλυ" από την φωνή του Βασίλη θα μου παραδώσετε τα κλειδιά του λεβητοστασίου - μπουτίκ (να μην ξεχνιόμαστε) κι θα σας ερωτήσω αν σας άρεσε ή όχι. Αυτοί που θα απντήσουν :"Δεν ξέρω , δεν απαντώ" θα κερδίσουν δωρεάν ακόμα ένα τσιπουρομεζέ στα μπουντρόυμια του λεβητοστασίου-μπουτίκ , έτσι ώστε να είναι σίγουροι την επόμενη φορά και να απαντήσουν με ένα ΝΑΙ ή με ένα ΟΧΙ.
Λοιπον ανοίξαμε και σας περιμένουμε.


Επειδη τυχαίνει να είναι από τα αγαπημένα μου τραγουδια και κατα την δική μου αναζήτηση για λέβητα το αντιληφθηκα το που μπορεί να πέσει κάποιος μη ψαχνωντας το πολύ και απλά αγοράζοντας με γνωμωνα την τιμή, ηταν και το πρώτο πραγμα που ελεγα στον υπολοιπο κόσμο οταν με ρωτούσε τη γνωμη εχω σχηματισει μετά την αναζήτηση μου. Τους ελεγα λοιπον 2 πράγματα: α)την σαρα,τη μαρα και το κακό συναπάντημα που εχει ασχοληθεί με το αντικείμενο και β) το αν δεν προσεξεις στην αγορά του μπορεί να βρεθείς να γίνεις ο Γουίλι.

Αφιερωμένο λοιπόν σε ολους και ιδιαίτερα στον Παυλο.


Και αν καποια στιγμή βρεθούμε ολοι μαζί για τσιπουρα μπορεί να το τραγουδήσουμε κάπως έτσι

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1848 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
XAALAARAA wrote:
GeorgeG wrote:
Καλημερα στην παρεα,,,,το πελετ το καιω σε μια σομπα αερα 10 κw...to pelet που πηρα απο την τριπολη μου δινει περισσοτερους βα8μους καυσαεριων και περισσοτερη ζεστη...και αν δεν σας λεν κατι οι βα8μοι καυσαεριων 8α σας πω το εξης,,οταν η σομπα καιει στο 5 τα τουμπα γινονται κοκκινα ενω με το κοκκινο δεν γινονται,,,αρα μιλαμε για περισσοτερη 8ερμογονο δυναμη....δεν θα με τρελανεται...




γνωρίζεις από τι α ύλη παρασκευάζετε το πελλετ τις τριπολις

ξέρει να μας απάντησή κάποιος άλλος?

πως λέγετε το εργοστάσιο εκεί?


απο πευκο και ελατο
το ονομα δεν το 8υμαμαι


Δε ξερω αλλα νομιζω οτι αν ειναι μονο απο πευκο η ελατο δεν ειναι κ οτι καλυτερο.
Καταρχην λογικα θα καιγεται πολυ γρηγορα με αποτελεσμα μεγαλυτερη καταναλωση.
Την ωρα της καυσης θα εχει πολυ μεγαλες θερμοκρασιες μεσα στο λεβητα (ισως γι αυτο κ οι μεγαλυτερες θερμοκρασιες καυσαεριων).
Απο τα λιγα που ξερω επισης νομιζω οτι λογω ρετσινιου που θα εχει το πελλετ δε θα ειναι οτι καλυτερο για τον λεβητα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1850 από Kanouk
Απαντήθηκε από Kanouk στο θέμα Τιμές pellet

Δημήτριος έγραψε: Πρόσφατα αγόρασα προς 4.80 μερικά σακουλάκια για δοκιμή από εταιρία στην Ελευσίνα. Ρουμάνικο προς το λευκό, η στάχτη του είναι λίγο πιο σκούρα και λιγότερη. Μόλις ζεστάθηκε λίγο στο δοχείο αποθήκευσης μου φάνηκε ότι μύρισε τομάτα.


Δηλαδή, θα πουλήσουν πελλετς με το άρωμα της αρέσκειας μας? Πελλετς από αγριαγκινάρα με άρωμα αγκινάρας, πελλετς από καλαμποκι με αρωμα popcorn και τα λοιπα. Πως εχασαν τεtοια ευκαιρια, απορω?
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Kanouk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1851 από winmbileguru
Απαντήθηκε από winmbileguru στο θέμα Τιμές pellet
Jnet σε ευχαριστω πολύ μα πάρα πολύ για την αφιέρωση. Συγκινηθηκα. Το άκουγα 18 ετών σε μπαρκο για Νιγηρια. με πας 20 χρόνια πίσω!
Το βίντεο δεν δίχνει χασις , δείχνει "ψημένο".
Η μόνη ένσταση στον ποιητή είναι ότι το χασίς δεν σκοτώνει τον΄άνθρωπο , αλλά του "καίει τον εγκέφαλο" και τον κάνει ράθυμο και αργόστροφο.
όποιος ανέβει ή κατεβει Βόλο βάζω τα τσίπορα. Από 30 και 40 φράγκα ακόμα ανάγκη δεν έχω..ΕΥΤΥΧΩΣ!
Υ.Γ. Ρε παιδια επαθα σοκ. Ο Παπακωνσταντινου και ο ΜΑχαιριτσας βρέφη. Τι βίντεο είναι αυτό?

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by winmbileguru.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1863 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
λοιπον καλημερα σε ολους. Σας ειχα πει οτι πηρα ταχα μου ντε πελλετ αυστριακο απο σερβικη εταιρεια 8 σακουλακια 15 κιλα /4€ Συσκευασμενα σε απλη ναιλον σακουλα χωρις τιποτα πανω.

Τα πελλετ βγαζουν πολυ ζεστη καιγονται γρηγορα και αφηνουν υπερβολικα πολυ σκονη. Αυτο τωρα ειναι καλο ή οχι;; παρακαλω για πληροφοριες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1870 από Δημήτριος
Απαντήθηκε από Δημήτριος στο θέμα Τιμές pellet
Χωρίς να έχω εμβαθύνει στη διαδικασία νομίζω ότι απλώς ίσως να έχουν χρησιμοποιηθεί κατάλοιπα επεξεργασίας τομάτας για συνδετικό υλικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.326 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ