Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1729 από ΜΑΡΙΑ
Απαντήθηκε από ΜΑΡΙΑ στο θέμα Τιμές pellet
Ναί πολύ σωστά,τό μόνο πού μποροῦμε νά προσθέσουμε ἄν συμφωνεῖτε,εἶναι ἡ χρέωση ἤ μή μεταφορικῶν...γιά νά ξέρουμε καί τό πραγματικό κόστος ἀνά τόνο.
Ἄς ἔχουμε τό δικό μας "χρηματιστήριο",μήπως καταφέρουμε κάτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1735 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
Χθες εκανα ελα λαθος σε αυτο που σας εγραψα..

Λοιπον αγορασα απο την Α. Γραβανοι & Υιοι στη Σκοτινα Πελλετ 15Κιλα/4€

Λεει οτι ειναι Αυστριακο απο Σερβικη Εταιρεια. Εν τω μεταξυ ειναι σε διαφανες σακουλες χωρις τιποτα πανω.. Μια απλη σακουλα. Πρωτη εντυπωση, μας δουλευει κανονικοτατα.

Εκανα το γνωστο τεστακι μου. Μερικα πελλετ σενα ποτηρακι νερο ανακατεβουμε λιγο και το αφηνουμε για 5 Λεπτα. Το νερο παρεμεινε στο κανονικο του χρωμα δεν εγινε καφε. Οποτε λεω καλουτσικα πρεπει να ειναι. Μακρος των πελλετ ομοιομορφο και γυαλιστρερο. Εμενα μου φανηκε οτι ειχε λιγο παραπανω σκονη μεσα απ΄οτι θα επρεπε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1737 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet
Καλημερα στο φόρουμ.Είμαι σημερινός στο φόρουμ και φετινός στο πελλετ.Παρότι φρέσκος όμως έχω πάρει ήδη μια γεύση απ'το χώρο.Στη Λάρισα που διαμένω υπάρχει ένα είδος άτυπου καρτέλ.250 ευρώ ο τόνος και από τις τρεις γνωστές βιομηχανίες-παραγωγούς πελλετ.Προς το παρόν ο ανταγωνισμός πάει περίπατο.Εγώ ψάχνομαι με Βουλγαρία.Καίω ήδη βουλγάρικο και είμαι σχετικά ικανοποιημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1739 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

azio1967 έγραψε: Καλημερα στο φόρουμ.Είμαι σημερινός στο φόρουμ και φετινός στο πελλετ.Παρότι φρέσκος όμως έχω πάρει ήδη μια γεύση απ'το χώρο.Στη Λάρισα που διαμένω υπάρχει ένα είδος άτυπου καρτέλ.250 ευρώ ο τόνος και από τις τρεις γνωστές βιομηχανίες-παραγωγούς πελλετ.Προς το παρόν ο ανταγωνισμός πάει περίπατο.Εγώ ψάχνομαι με Βουλγαρία.Καίω ήδη βουλγάρικο και είμαι σχετικά ικανοποιημένος.


Καλωσήρθες στο φόρουμ. Διέδωσέ το όσο μπορείς, εγώ αυτό κάνω τουλάχιστον στην περιοχή μου κι αλλού. Επίσης, αν αντιληφθείς ότι υπάρχουν μικρότεροι παραγωγοί πέλλετ κοντά σου, μάθε παραπάνω πληροφορίες. Κι όσο για το βουλγάρικο, εξήγησε αν θέλεις το 'σχετικά'. Κι, όποτε μπορέσεις, παρουσιάσε τον λέβητα/σόμπα σου, σε νέο topic.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1742 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet
Eχω εντοπίσει μικρούς παραγωγούς αλλά το πελλετ τους παρότι έχει «ματι» έχει και περισσότερη απ'το κανονικό υγρασία.Αυτό δεν μπορούν να το διασφαλίσουν διότι τους λείπουν τα ξηραντήρια.Προφανώς προμηθεύτηκαν απλές πελλετομηχανές (σαν αυτές που θέλω να πάρω και γω)και παράγουν πελλετ,αλλά όχι για άμεση καύση.Πήρα 5-6 σακιά (πελλετ από πυρήνα μιλάμε) και το δοκίμασα.Καύση δύσκολη και χωρίς απόδοση επειδή όπως μου είπε φίλος μου μηχανολόγος έχει πολλή υγρασία.Το είδα και γω όταν το έβαλα να στεγνώσει.
Όσο για το βουλγάρικο,πήγα στη γείτονα σε δυο τρια εργοστάσια.Το πρόβλημα με τους Βούλγαρους είναι στο οικονομικό.Θέλουν τα χρήματα όλα πριν σου στείλουν το φορτίο.Εκεί κάπως κόλλησα.Πριν λίγες μέρες όμως γνώρισα έναν Έλληνα που οργάνωσε επιχείρηση στη γείτονα και παράγει πέλλετ.Περιμένω να μου στείλει δείγμα.Αν όλα ευδοκιμήσουν ίσως καταφέρουμε να κάψουμε από φέτος κιόλας φτηνό πελλετ.
Τώρα όσον αφορά το μηχάνημα,έχω κάνει μετατροπή πετρέλαιο σε πέλλετ.Έχω αλλάξει μόνο καυστήρα.Προς το παρόν όλα πάνε καλά,να δούμε όμως τη συνέχεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1754 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

ΜΑΡΙΑ έγραψε: Ναί πολύ σωστά,τό μόνο πού μποροῦμε νά προσθέσουμε ἄν συμφωνεῖτε,εἶναι ἡ χρέωση ἤ μή μεταφορικῶν...γιά νά ξέρουμε καί τό πραγματικό κόστος ἀνά τόνο.
Ἄς ἔχουμε τό δικό μας "χρηματιστήριο",μήπως καταφέρουμε κάτι.

Και τα μεταφορικά φυσικά, αλλά μην ξεχνάμε την "φίρμα" για να μπορούμε να κάνουμε ασφαλείς συγκρίσεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.387 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ