Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1618 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
Λοιπόν, ο έμπορος που πήρα τον λέβητα μου είπε ότι εξασφάλισε 500 τόνους πέλλετ ελιάς από Θήβα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει εργοστάσιο πέλλετ στη Θήβα; Επίσης, υποστήριξε ότι έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη (αν το λέω σωστα) από τα άλλα πέλλετ. Θα το κάνει δοκιμές και για κλίνκερ και θα μου δώσει κι εμένα να δοκιμάσω. Περιμένω για τη δοκιμή. Για τιμή απέφυγε να μου πει...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1625 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Τιμές pellet
Εφόσον έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη, θα έχει και μεγαλύτερο κλιγκερ , αλλά αυτό αντιμετωπίζεται με μικρότερη τροφοδοσία και λιγότερο αέρα ... έτσι για να μαθαίνουμε τις σωστές ρυθμίσεις ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1693 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
γεια χαρα..

εμπορας εδω στη λεπτοκαρυα ισχυριζεται οτι εφερε Αυστριακο Πελλετ 4€/15 κιλα
Επισης 4€/15 κιλα το τσεχικο. Τα σακουλακια εχουν πανω ΜΙΑ σφραγιδα λεει.. ΜΟΝΟ αυτο... Μας δουλευει;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1695 από ΜΑΡΙΑ
Απαντήθηκε από ΜΑΡΙΑ στο θέμα Τιμές pellet
Παιδιά,ἐμένα ἐνῶ μοῦ εἶχε πεῖ Πέμπτη-Παρασκευή....τώρα μοῦ τό πῆγε ἀπό Δευτέρα καί δέν ἤθελε νά πάρη παραγγελία,οὔτε νά μοῦ πῆ τιμή!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1696 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Λοιπόν, ο έμπορος που πήρα τον λέβητα μου είπε ότι εξασφάλισε 500 τόνους πέλλετ ελιάς από Θήβα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει εργοστάσιο πέλλετ στη Θήβα; Επίσης, υποστήριξε ότι έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη (αν το λέω σωστα) από τα άλλα πέλλετ. Θα το κάνει δοκιμές και για κλίνκερ και θα μου δώσει κι εμένα να δοκιμάσω. Περιμένω για τη δοκιμή. Για τιμή απέφυγε να μου πει...

Μπορεί να είναι κάποιος μικρός ιδιώτης με κάνα μηχάνημα των 500 κιλών την ώρα...
Όμως όταν λέει πέλλετ ελιάς τι εννοεί;
Πέλλετ από το ξύλο της ελιάς ή πέλλετ από τους καρπούς;
Εάν είναι από ξύλο ελιάς, ναι, έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη - όπως και το αμπέλι.
Για πρόσεξε πάντως το πέλλετ όταν έρθει - ιδιαίτερα από υγρασία...

Εφόσον έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη, θα έχει και μεγαλύτερο κλιγκερ , αλλά αυτό αντιμετωπίζεται με μικρότερη τροφοδοσία και λιγότερο αέρα ... έτσι για να μαθαίνουμε τις σωστές ρυθμίσεις ...

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό...
Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι ο τρόπος κατεργασίας που παράγει το κλίνκερ.
Π.χ. ο antisakis έχει γράψει ότι με τα πέλλετ που παρήγαγε αυτός δεν είχε κλίνκερ. Είχε όμως με το πυρηνόξυλο που έκαψε...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1697 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Τιμές pellet
Εταιρεία Ι. Τ____Σ ΑΕΕ, Λεωφ. ΛΑΥΡΙΟΥ 12, Σταυρός. exi me 240+fpa
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Το είδε η Μαρία οπότε το αφήνουμε σαν τιμή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.342 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ