κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164756 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
κωστα ταμπερ δεν εχω,ειχα βαλει σαν το δικο σου και ηταν το ιδιο. τωρα οσω για το αναμα του πελλετ απο το πουρακι γινετε με την αναροφυση του μοτερ εξαγωγης στην αρχη,νομιζω.τωρα ανεβασα στροφες εξοδου 2200-2300-2400-2500-2600,αναβη κανονικα με καλη φλογα με μοτερ υσαγωγης σταματιμενω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164757 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
οταν δουλευη με μονο το μοτερ εξαγωγης εινε σαν να δουλευη σαν μια σομπα burnit με υσαγωγη φ60 ελευθερη απο πισω.απλος αναρωτιεμε αν το κανω και εγω,και αφυσω μονο το μοτερ εξαγωγης μηπος εχω κανενα αλλο προβλημα,μετα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164759 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Κοίταξε εάν η φλόγα είναι ζωηρή κάνει καλή καύση στα πέλλετ και δεν κάνει καμία επιστροφή πίσω στη μπούκα δοκίμασε το έτσι με βγαλμένο εντελώς το μοτέρ εισαγωγής από πάνω.αν δούλευει έτσι εγώ θα έκανα μια πατέντα με το μοτέρ εισαγωγής με μια άλλη σωλήνα στην καύση και με ένα χρονικό που θα δουλεύει και θα φυσα το μοτέρ για κάποια δευτερόλεπτα να καθαρίζει τη μπούκα από υπολλειματα οταν ο θερμοστάτης χωρου δώσει εντολη και μετά να ξεκινά την προφορτωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165160 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Καλησπερα σε ολους,και καλες καυσης.εγω παντως ξεκινισα δοκιμαστικα και διλα διλα με την κατασκευη μου,εδω και 20 ημερες.ευτηχως μεχρι τωρα ολα πανε καλα χωρεις κανενα προβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165194 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
μια παρατήρηση......γιατι δεν εβαζες τους μεντεσέδες για την πόρτα του λέβητα στο πλαι ,δεξιά ή αριστερα για να μπορεις να τον ανοίγεις καλύτερα και να τον καθαρίζεις....και για τις 4 βίδες για τον καυστήρα σου πρέπει να βρεις άλλο τρόπο πιο εύχρηστο για να τις ανοίγεις πχ τύπου πεταλούδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165207 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΙΣΑΙ ΩΡΑΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ