κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164720 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΜΑΙ!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P ΚΑΝΕ ΑΙΤΗΜΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ :P :P :P ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164726 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
καλημερα σε ολους. τελικα Κωστα αλαξα τον πυκνοτι αλλα 1,5 mf και δουλεβη κανονικα,,,διχνει της στροφες,και ανεβαζει ταχυτητα.μεχρι 2750 αδιξε........καλη δουλεια σε ολους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164729 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Οι πυκνωτές πέφτουν με τα χρόνια και δεν κάνουν την απαραίτητη αποθήκευση ενέργειας.ειχα δίκιο τελικά και απέφυγες αλλά χειροτερα.τωρα αν θες κάνε την μετατροπή με τη σωλήνα και πες μας
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164730 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
OK, ΘΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΑ Φ100

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164753 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
KΩΣΤΑ καλυσπερα,εβαλα φ100 μεσα στην φ120 ,αλλα δεν καταλαβα διαφορα....σε αλλο πυραμα μου εβαλλα 2000-2150-2250-2400-2550 με 150-155-160-165-170 εξαγωγη-υσαγωγη και τα καυσαερια μεχρι 210βαθμους. μωλης σταματω της στροφες τησ υσαγωγης 0, διλαδη δουλευη μονο η εξαγωγη η θερμ.πεφτη μεχρη 175 βαθ. το μοτερ υσαγωγησ ειναι 38 wat και παρωχει αερα μαξ.98 κυβηκα. δεν το βαζω 80volt-100volt γιατι ουτε που γυρναει καν. μυπως να καταργισω τελειως το μπτερ υσαγωγης. μετα το συστημα θα δουλευη οπωσ μια σομπα ελευθερας υσαγωγης.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164755 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τις δικές μου ρυθμίσεις που πάνε σούπερ στις έχω στείλει.το μοτέρ που έχω εισαγωγη είναι 83 watt και για σκαλα 1=85 2=90 3=95 4=100 5=105 ΒΟΛΤ.δεν έχω ταμπερ στο μοτέρ και για αυτό και χαμηλά βολτ.βγαλε το ταμπερ και χαμήλωσε τις σκάλες όπως τις δικές μου.ανεβασε το μοτέρ καμινάδας ανά 100 στροφές σε κάθε σκάλα.πιθανον το μοτέρ είναι μικρό στην εισαγωγή και μην το καταργήσεις διότι
βοηθά να ανάψει στην αρχή το πέλλετ μετά να δώσει οξυγόνο και φλόγακαι δυναμη.αν βάλεις μοτέρ όσο το δικό μου πιστεύω να πάει καλύτερα και να έχεις και επιλογή μεγαλύτερου εύρους στροφών.δοκιμασε να το αφαιρέσεις και ανέβασε εξαγωγή στροφές να δεις τι κάνει και εάν έχει δύναμη η φλόγα η είναι σαν Καντίλι!!!!!
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ