κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164318 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φιλαρακι καλες καυσεις η προσπαθεια βλεπω εφτασε στο τελος περιμενουμε εντυπωσεις με μετρησεις!!!!!!μολις μιλουσα και ρυθμιζα μια αεροθερμη με εναν απο τα μερη σου απο προσοτσανη εχει καφετερια εκει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164320 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Kωστα οι συμβουλε σου βλεπω ειναι πανελαδικες,μπραυβο σου που μας βοηθας ολους μας,καλο χειμωνα να εχεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164323 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να σαι καλα φιλε οτι μπορω κανω. :blink: :silly: καλο χειμωνα και να εμφανιζεσαι εδω με καινουργια νεα απο την ιδιοκατασκευη σου ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164334 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ

GEORGIOSK-DRAMA έγραψε: δεν μπορω να ανεβασω το βιντεω,τι φτει!

Βαλε το video στο youtube και βαλε εδώ τον συνδεσμο

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164675 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Kαλησπερα σε ολους.ερωτηση....εχω βαλει στο προγραμα του λεβητα,στροφες εξοδου καυσαεριων 2000 στο επιπεδο 1,2150 στο2,2250στο3,2350 στο 4,και2450 στο5. τωρα οταν δουλεβη στο επιπεδο 5 στην οθονη δυχνη2340-2370,...δηλαδη δεν δυχνη της σωστες στροφες.μηπως πεζει ρολο οτι δεν εχω συνδεδεμενω πιεσοστατη στην εξοδο.................ΚΩΣΤΑ περιμενο απο σενα γιατι ολλα τα ξερεις....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164677 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γεια σου Γιωργο.ΥΠΕΡΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΓΝΩΣΗ!!!!!!! ;) Καμια σχεση αν δεν εχεις συνδεσει το πρεσσοστατη με τις στροφες μοτερ καμιναδας.η απεικονιση των στροφων γινεται με μια παλμογεννητρια που υπαρχει στο μοτερ και φευγουν 3 καλωδια και πανε στην πλακετα που τις μεταφραζει σε στροφες(υπαρχει και η παραμετρο στο FACTORY SETTINGS 9-7-31 ENCODER=ON).το οτι δειχνει 100 στροφες λιγοτερες η το μοτερ καμιναδας δεν μπορει να φτασει στο επιθυμητο που εχεις βαλει (πεσμενη ισχυς μοτερ ) η σε καποιο λυσιμο για καθαρισμο καπου να βρισκει ελαχιστα και να μην μετρα καλα η παλμογεννητρια η (ΣΠΑΝΙΟ) πτερυγιο μοτερ χτυπημενο η στραβο και δουλευει παρακεντρα .δοκιμασε να βαλεις στην 5η σκαλα 2700 στροφες ποσο σου δειχνει?στο δικο μου λεβητα για σκαλα 1=2200 σκαλα2=2400 3η=2600 4η=2650 5η 2700.




Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ