D.I.Y.: χειροποίητος καυστήρας pellet by kosmidis80!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70505 από Sp4wN
Η φλόγα που βλέπω στη φωτογραφία θα πρέπει να είναι το 100% του λέβητα . Η φλόγα που έχει αρχικά το βίντεο να είναι το 10% . Προσοχή πολύ στην επιστροφή φλόγας που έχεις γιατί λογικά από εκεί θα ρίχνει το πέλλετ !! Δέν ξέρω τους μηχανισμούς ακόμη ,μιάς και τον καυστήρα δεν τον έχω ανοίξει ακόμη ,αλλά κάτι πρέπει να βάλεις εκεί.

Πάντως και αυτό που έχεις φτιάξει άν και ανέτοιμο ,είναι μαγικό Θοδωρή !! Ποτέ δε θα φανταζόμουν πως θα μπορούσε κάποιος να κάνει ένα δικό του αυτοσχέδιο !!

Μπράβο μέσα από την καρδιά μου φίλε !! Εννοείται και +1

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70515 από hunters1977
Χμ αν στειλεις αερα απο την τροφοδοσια πελλετ? Να μμην επιστρεφει και φλογα. Η να κανεις ενα σπασιμο στην τσουληθρα να μη γυριζει πισω η φλογα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70519 από avlissi
Για την επιστροφη της φλογας μηπως θα επρεπε να μπει κατι οπως αυτο που εχω βαψει με κοκκινο;
Το σχεδιο ειναι απο καυστηρα της Ferroli


Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70530 από kosmidis80
Παιδια η επιστροφη φλογας εγινε για δυο λογους :

1) Κρατησε πελλετ στο σημειο της τσουληθρας γιατι η κλιση ηταν λαθος
2) ο αερας του κομπρεσερ ηταν υπερβολικος για τις τρυπες διοχετευσης στην μπουκα και μπουκωνε το καυστηρα, με αποτελεσμα να γυρναει την φλογα στο ανοιξε κλεισε του πιστολιου. αλλα σιγουρα η φλογα οπως εβλεπα ερχοταν απο τα πελλετ που εκατσαν εκει.


Το Π οπου δειχνεις στον φερολι οπως σας ειπα θα μπει, οπως και να εχει, ηταν στο προγραμμα για την επομενη κατασκευη.

Το απογευμα ή αυριο θα ανεβασω με τις αλλαγες που κανουμε και θα δουμε λογικα πολυ καλυτερο αποτελεσμα!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70599 από hunters1977
:cheer: τελεια.μολις γινουν ολες οι διορθωσεις ανεβασε καιτο τελικο διορθωμενο σχεδιο να το εχουμε ολοι προς κατασκευη :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70609 από valsam
Μπραβο Τεο συνεχισε ετσι και αποκλειετε να μην πετυχει,το Π στον φερολι εμενα μου φαινετε οτι δεν πρεπει να μπηκε εκει για να μην επιστρεφει ο αερας αλλα για να μην φευγουν τα πελλετ εξω απο το τασακι οταν πεφτουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ