D.I.Y.: χειροποίητος καυστήρας pellet by kosmidis80!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78003 από tonie
μπραβο θοδωρη για το καυστηρακη,να δωσω και εγω μια ιδεα μπορεις να βαλεις απο εδω www.progettopellets.gr/article.asp?p=service το Controller και το Display να τα προσαρμοσεις σε ενα πλαστικο η μεταλικο κουτι να κουμπωσεις επανω οτι θελεις νομιζω εχει εντολες εκτος απο 220v και 12v.απο κοστος δεν ξερω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78551 από GeoTa
Μπράβο σου Θοδωρή! Τσακαλίδης έπρεπε να λέγεσαι!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78584 από kosmidis80
Σχετικα με τον κοχλια:

Υπαρχουν εμποροι και κατασκευαστες Ανθρωποι που βοηθουν και δεν σε βλεπουν ως πορτοφολι και μονο. Τι να πω για την εταιρια που αγορασα τον λεβητα?! Πηγα να τους πω να μου ετοιμασουν μια πορτα με τρυπα για να περαστει ο καυστηρας και...

Τελικα ο κοχλιας θα ερθει κομπλε και ετοιμος απο τον κ. Μυλοπουλο Θεοδωρο και την εταιρια του, ως δωρο για την προσπαθεια μου! Επισης θα με βοηθησει να παρουμε το κοντρολερ σε καλυτερη τιμη και να εχει περασμενες τις ρυθμισεις βασει των καυστηρων που φτιαχνει ο ιδιος!

Ενα μεγαλο ευχαριστω !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78615 από Sp4wN

kosmidis80 έγραψε: Ε, δες τα βιντεο απο τον καυστηρα που τελειωσε και περιμενω την γνωμη σου!


Άψογος φίλε . Περιμένω να το τοποθετήσεις και στο λέβητα να το δούμε ολοκληρωμένο .Σου έκανα και σχόλια στο youtube να μαζεύεις Likes και από κεί .

Όταν το ξεκίνησες φάνηκε απίστευτα δύσκολο και παράτολμο.Τώρα που το τελείωσες μου φαίνεται σχεδόν τέλειο και δε μπορώ να καταλάβω διαφορά από εργοστασιακούς καυστήρες άν εξαιρέσεις το γεγονός πως το είδα από την κατασκευή .Πιστεύω ένα μεγάλο μπράβο δε φτάνει Θοδωρή . Θα φροντίσω να το προωθήσω σε φίλους και γνωστούς όσο μπορώ ,εκθειάζοντας την ιδιοφυία σου :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78624 από kosmidis80
Αντε βρε...

Νικολα η αληθεια ειναι οτι ηδη εχω στο μυαλο την επομενη ιδιοκατασκευη (πρεσα πελλετ), βεβαια αυτο κανω μονιμως - δεν σταματαω καθολου να φτιαχνω...

Αυτη την φορα ομως θα περιμενω πρωτα να δουλεψει ο καυστηρας μεσα στον λεβητα, γιατι αν φερω κι αλλα σιδερα κτλ στο σπιτι χωρις να κλεινω τα προηγουμενα με βλεπω να με βγαζει εμενα εξω η γυναικα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78642 από Johnpropoman
Αγαπητέ kosmidis80 ενα Μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ και απο εμένα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ