D.I.Y.: χειροποίητος καυστήρας pellet by kosmidis80!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77438 από Gdevil
Αν και κανονικά δεν έπρεπε να γράψω τπτα γιατί έχω μείνει άφωνος θα γράψω μόνο μία λέξη
ΜΠΡΑΒΟ
Και θα βάλω και ένα +1 (είναι το πρώτο που βάζω) στο κάρμα σου έτσι για να έχεις λίγο περισσότερη θετική αύρα
Τελικά δεν αντέχω.
Θα πώ και άλλη μία λέξη
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77446 από kosmidis80

lefteris έγραψε: Και πάλι μπράβο, άντε και σε μαζική παραγωγή με ειδική τιμή για τα μέλη... :lol:

Πρόσεχε μόνο το θέμα του κοχλία, στο προηγούμενο δοκιμαστικό βίντεο νομίζω είχε καλύτερη λειτουργία. :lol: :lol: :lol:



Δεν ειχα κανεναν κοντα σημερα γιατι θα μας ακουγατε να γελαμε - βριζουμε κτλ και θα χαλουσε την παρουσιαση.

Παρ ολα αυτα του εχω πει οτι εκανε θραυση ως κοχλιας και μας εχει μεινει ηδη ως παρατσουκλι ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lefteris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77447 από kosmidis80

Gdevil έγραψε: Αν και κανονικά δεν έπρεπε να γράψω τπτα γιατί έχω μείνει άφωνος θα γράψω μόνο μία λέξη
ΜΠΡΑΒΟ
Και θα βάλω και ένα +1 (είναι το πρώτο που βάζω) στο κάρμα σου έτσι για να έχεις λίγο περισσότερη θετική αύρα
Τελικά δεν αντέχω.
Θα πώ και άλλη μία λέξη
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ



Να σαι καλα φιλε! Αρκετοι βοηθησατε με ιδεες και προβληματισμους για να το φτασω εδω! ΟΠΟΤΕ και σας ευχαριστω όλους!

Συνεχιζουμε απ αυριο με τον κοχλια και το σιλο :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77463 από γιωργος
που ειναι οκοχλιας ο automatic οεο!!!!
μπραβο θοδωρα καλη δουλεια!!!
κοψε λιγο καιτη μπουκα απο μπροστα φαλτσο απλωνει καλυτερα η φωτια και κοντινε την λιγο ειναι μακρυ
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιωργος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77479 από pantelis1973
Φιλαρακι,μπραβο..
Αλλαξε και τον τιτλο του topik,μιας και το τολμησες..
αντε και σε μαζική παραγωγή,αν βαλεις σειρά προτεραιότητας βάλε με μέσα.

να σε ρωτησω και κατι ο καθαρισμός γίνεται με δυνατό φυσημα του ανεμιστήρα ή δεν το καταλαβα;

Υγ. Να σου βάλω το επόμενο project? ισως κανένα ενεργειακό τζάκι;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77480 από kosmidis80
Προς το παρον τον καυστηρα τον αφηνω στην ακρη! Η οποια τροποποιηση οπως λες θα γινει οταν μπει στον λεβητα και δοκιμαστει σε κανονικες συνθηκες.

Ας αρχισουμε κοχλια και σιλο και με το που ανεβει λιγο ακομα η θερμοκρασια και δεν θα χρειαζεται το σπιτι θερμανση αρχιζουμε τις δοκιμες και τις μετρησεις!

Προσεχως Θα ακολουθησουν νεα βιντεο με τα υπολοιπα κομματια που θα ολοκληρωσουν το πακετο!





Υγ. στο τελευταιο βιντεο σας δινω τιπ οτι θα υπαρξει και συνεχεια στις κατασκευες...Γιατι ειναι βολικο να καις πελλετ, αλλα αμα το κανεις και μονος σου ΚΑΙ με χειροποιητο δικο σου μηχανημα, θα ειναι ακομα καλυτερα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ