D.I.Y.: χειροποίητος καυστήρας pellet by kosmidis80!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66125 από alex_nous
Θοδωρή και μόνο για την τόλμη σου μπράβο! Η επιτυχία σου είναι δεδομένη για μένα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66127 από hunters1977
Πριν φτιαξω τον πυρηνοκαυστηρα ειχα φτιαξει ακριβως αυτο που εδειξε ο κοσμιδης. Δουλευει καλα. Προχωρηστε το ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66129 από hunters1977
Εγω τον ειχα κανει και αυτοκαθαριζομενο. Μολις μπορεσω θα ανεβασω σχεδιο πως τον ειχα φτιαξει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66137 από eliasger

kosmidis80 έγραψε:

valsam έγραψε: To ορμα το ευκολα λεγετε αλλα το ολο προτζεκτ θελει λεφτα,Θοδωρη χονδρικα υπολογισες ποσα λεφτα χρειαζονται?
Τον κοντρολερ ποσο θα στον δωσει η tech (τον ST-91 σκεφτεσαι?) ,φυσιολογικα θα ειναι πιο ακριβος απο τον st-81 zpid αρα λεω εγω τωρα μαζι με σαλιγκαριο που θα χρειαστεις κανα 200σαρι+αντισταση εναυσης+φωτοκυταρο+κοχλιες, λες να την βγαλεις με κανα 400σαρι?
Αν πιστεςεις οτι το κατεχεις προχωρα τοτε γιατι αλλο 1500-2000 για εναν ετοιμο και αλλο 400 για home made!


Υπολογιζω σε οτι αφορα το σωμα του καυστηρα (χωρις την αντισταση) να παιξω στα 200 με μαξιμουμ 250 Ε. [i]Το κοντρολερ και το βεντιλατερ θα ερθουν απο Πολωνια[/i] μαζι με ολα τα καλωδια και το φωτοκυταρο. Η αντισταση θα αγοραστει τοπικα.


Τωρα σε οτι αφορα τον σχεδιασμο. Ελεγα να τον κανω αυτοκαθαριζομενο, ξερετε με την βεργα να γυρναει τριγυρω στο σωμα, αλλα θα το κανει πιο πολυπλοκο και δεν ξερω αν θα εχω χρονο στην δουλεια για πειραματα και τροποποιησεις, οποτε θα βασιστω σε πρωτη φαση στον αερα για να καθαριζει κατα διαστηματα την μπουκα ενω ειναι σβηστος φυσικα.

Περιττο να πω οτι χτες εκατσα μεχρι τις 2 κανοντας υπολογισμους και σχεδιαζοντας πως πρεπει να γινει...

Αφηνω βεβαια στην ακρη αλλα θεματα (βλεπε συνδεση δοχειου αδρανειας, κλεισιμο θερμομονωσης σοφιτας, οποια βελτιωση στο τζακι k-evo) αλλα τωρα με τραβαει πιο πολυ αυτο. Σπιτι ζεστη εχουμε επιτελους χωρις να ζοριζομαστε, οποτε...


Γιατί όχι αυτό ;
www.master-electric.gr/product.aspx?id=59&catid=92

Ελληνικό ρε γαμώτο.

tzavars @ yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66142 από kosmidis80
Hunter θα περιμενω την οποια υποδειξη σου, εφοσον το εχεις κανει ηδη για το αυτοκαθαριζομενο.

Και μενα ρε συ hunter ευκολο μου φενεται και αληθεια μου γεννιεται η απορεια γιατι οι καυστηρες ειναι τοσο ακριβοι, ενω αντιστοιχα του πετρελαιου που ειναι και κομματι πιο πολυπλοκοι ειναι αστειου κοστους.

Στις 7 του μηνα που επιστρεφω στην δουλεια θα αρχισω την κατασκευη, θα περασουν οι μερες που θα παει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66143 από mastoras

eliasger έγραψε: Γιατί όχι αυτό ;
www.master-electric.gr/product.aspx?id=59&catid=92

Ελληνικό ρε γαμώτο.


Συμφωνώ με χίλια !!!! :)



Θωδορή προχώρα, ασχολήσου με το σίδερο της υπόθεσης........και αυτό το κοντρόλλερ από μένα. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ