D.I.Y.: χειροποίητος καυστήρας pellet by kosmidis80!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74684 από κοκκιναβα
γεια σου Κώστα είμαι η Κική και έχω κάποιες απορίες στις οποίες θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε παρακαλώ επικοινώνησε μαζίμου. email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74733 από giogud
Εγώ θα επιμείνω και θα πω πως αν δεν μπει κάποιο σχαράκι ώστε ο αέρας καύσης να περνάει και από κάτω, θα κάνετε μια ωραία κλινκερομηχανή.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74759 από kostas.b

giogud έγραψε: Εγώ θα επιμείνω και θα πω πως αν δεν μπει κάποιο σχαράκι ώστε ο αέρας καύσης να περνάει και από κάτω, θα κάνετε μια ωραία κλινκερομηχανή.


Παρα πολυ σωστη επισημανση giogud.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74766 από giogud

kostas.b έγραψε:

giogud έγραψε: Εγώ θα επιμείνω και θα πω πως αν δεν μπει κάποιο σχαράκι ώστε ο αέρας καύσης να περνάει και από κάτω, θα κάνετε μια ωραία κλινκερομηχανή.


Παρα πολυ σωστη επισημανση giogud.


Το σχαράκι θα πρέπει να έχει και εμπόδιο από μπροστά ώστε ο αέρας να πηγαίνει όλος εκεί που πρέπει.

Στην σελίδα 18 έχει μια σχετικά επιτυχημένη υλοποίηση. www.e-dimakis.gr/attachment.php?id_attachment=657

Σχεδόν ποτέ δεν μου μπούκωσε από κλίνκερ. Στα χειρότερα πέλλετ που σε άλλους μπούκωνε σε ώρες, εγώ πήγαινα 2-3 μέρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74774 από kostas.b
Eτσι ακριβως Γιωργο (αν δεν κανω λαθος το ονομα).Και ο δικη μου σχαρα εχει πατουρα μ' εμποδιο μπροστα.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75150 από kosmidis80
Σχαρακι υπαρχει και στο πρωτοτυπο, δεν το βλεπετε-φαινεται στο βιντεο??? Anyway...

Λιγο υπομονη και θα δειτε την τελικη κατασκευη, οπου εγω πιστευω θα ειναι οτι καλυτερο εχετε δει απο homemade καυστηρα μεχρι σημερα, τουλαχιστον κατασκευαστικα.

Ειμαστε στα μισα, Δευτερα λογικα θα ειναι ετοιμος. Θα γινει η δοκιμη του, θα βαφτει και μετα θα σας το παρουσιασω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ