Καυστήρας pellet σε λέβητα πετρελαίου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120024 από χρηστος8

VOSDOGIAN έγραψε:

dhiotis έγραψε: Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, εάν σε λέβητα πετρελαίου OSCAR 36.000 θερμίδες, μπορώ να βάλω καυστήρα pellet ? :blush:

Δηλώνω άσχετος σε μετατροπές, σχετικός με αερόθερμες σόμπες πέλλετ ομως.

Ιδιοκτήτης και χρήστης για περισσότερο απο 2 χρόνια, αλλά θέλω επι τέλους να θερμάνω το σπίτι μου με τα σώματα που ήδη έχω... αλλά ΧΩΡΙΣ πετρέλαιο.

Καλημέρα για πείτε την γνώμη σας παιδιά γιατί θα με ενδιέφερε και εμένα αυτη η μετατροπή?Λοιπών και μην αρχίσετε για μαύρους θερμαστές και τα λοιπά και τώρα αυτο κάνουμε για να ζεσταθούμε, τι θελω να πω για καποιον που δεν εχει πολλές οικονομικές επιλογές και εχει πάρει απόφαση την ταλαιπωρία για να ζεστάνει τα παιδιά του και διαθέτει με δυσκολια κανα χιλιάρικο για την μετατροπή θα κανει δουλειά σε αυτον τον λεβητα εστω προσωρινά για 2-3 χρονια? Ο λέβητας είναι αυτός www.oscarboilers.gr/images/SEIRA_HR/seir...eira_N/n_levites.pdf
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για της απαντήσεις




Η συντηρηση αυτου του λεβητα ειναι δυσκολη (λογω διαδρομων) ακομη και να καις πετρελαιο.

Φαντασου να τον δουλεψεις καιγοντας πελλετ...φανταζομαι οτι ενα με δυο καθαρισματα την ημερα θα ειναι απαραιτητα ωστε να μην μπουκωνει.

Αν αυτο δεν σε πειραζει εσενα (εμεις περισσευουμε)... προσαρμοσε πελλετοκαυστηρα...υπο αυτες τις προυποθεσεις γινεται.

Μην ξεχασεις ομως να μας πεις εντυπωσεις...θα ειναι χρησιμες για ολους μας.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120031 από VOSDOGIAN

χρηστος8 έγραψε:


Η συντηρηση αυτου του λεβητα ειναι δυσκολη (λογω διαδρομων) ακομη και να καις πετρελαιο.

Φαντασου να τον δουλεψεις καιγοντας πελλετ...φανταζομαι οτι ενα με δυο καθαρισματα την ημερα θα ειναι απαραιτητα ωστε να μην μπουκωνει.


Αν αυτο δεν σε πειραζει εσενα (εμεις περισσευουμε)... προσαρμοσε πελλετοκαυστηρα...υπο αυτες τις προυποθεσεις γινεται.

Μην ξεχασεις ομως να μας πεις εντυπωσεις...θα ειναι χρησιμες για ολους μας.

Μια με δυο φορές την ημέρα? :S οχι φυσικά αυτο και με πειράζει και δεν προλαβαίνω, έλεγα για 2-3 φορές την εβδομάδα :sick:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by VOSDOGIAN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120035 από χρηστος8
Μην ανησυχεις...ολο και θα βρεθουν καποιοι που θα σου πουν οτι θα καθαριζεις μια φορα την εβδομαδα.
Εσυ τι θελεις να ακουσεις;;;
Την αληθεια η αυτο που θελεις εσυ;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120038 από VOSDOGIAN
Αυτό που με συμφέρει φυσικά :evil: Αλλά λέω εγω ο ασχετος μήπως είναι λίγο υπερβολικό το μια με δυο φορές την ημέρα?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120044 από stratis 1
Έχει δικιο ο Χρήστος.
Αυτός ο λεβητας ειναι μονο για φυσικό αέριο.
Οι διαδρομές του δεν καθαρίζονται με ΤΙΠΟΤΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120054 από VOSDOGIAN
Φυσικό αέριο δεν έχουμε οπότε μάλλον πρέπει να βάλουμε βαθιά το χέρι στην τσέπη :S το θέμα είναι οτι οσο βαθιά και να ψάξεις η τσέπη είναι άδεια :P Να ειστε καλά για της απαντήσεις σας :lol: αν και μου κάνατε την καρδιά περιβόλι :(

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ