Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166839 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Έτσι δεν με βολεύει, αν όμως ο θερμοστατης δίνει εντολή στον κυκλοφορητή, τότε είναι χρήσιμη λειτουργία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166927 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γιά κάποιον που ρωτούσε - αν μπορεί να κάψει πυρήνα σε Φερόλι - βρήκα αυτό το βίντεο απο Ισπανία, αλλά όπως βλέπεις έχει 3 προυποθέσεις.
1. Ο πυρήνας είναι στεγνός. (εδω κάτω απο 15% υγρασία, σπάνια βρίσκεις. (βρήκα και με 21% μετρημένο )
2. Η εσχάρα κάυσης θέλει πιό μικρές σχισμές (βλέπε βίντεο)
3. Έβαλε και πατέντα- σύστημα αέρα για καθαρισμό εσχάρας. (το έχουμε κάνει κι εδώ - και πιο βελτιωμένη πατέντα)



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167045 από Stef21
Απαντήθηκε από Stef21 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καίει κανείς πέλλετ rezult για να μου πει κάτι για τις ρυθμίσεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #168040 από Rouleman
Απαντήθηκε από Rouleman στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπερα, σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα του λεβητα της ferolli sfl 4 με τον καυστηρα P7, ηθελα να ρωτησω οσους τον εχετε τοποθετησει, εισται ευχαρηστημενοι απο την αποδοση του και την καταναλωση του??? Απο καθαρησμα ποσο συχνα απαιτητε??? Ο συγγεκριμενος θα ζεστανει 2 σπιτια συνολικα 150 τετραγωνικα, 20ετιας κατασκευης με καλη μονωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #168044 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Δεν νομίζω ο sfl4 να σε καλύψει για 2 σπίτια , και ούτε ο p7 , καλύτερα να κοιτάξεις τουλάχιστον για sfl 5 και p12 .
Εγώ έχω sfl 5 με P7 και για σπίτι 120 τετραγωνικά δεν έχω πρόβλημα . Τον πήρα με την προοπτική κάποια στιγμή να κάνω εγκατάσταση και στο κάτω το σπίτι που είναι άλλα 60 τετραγωνικά. Αλλα θα έπρεπε να πάρω Ρ12 για να καλύψω και τα 2 σπίτια, και ίσως να είχα μικρότερη κατανάλωση , που τελικά από λάθος δεν τον πήρα.

Η κατανάλωση εξαρτάται από τον καιρό και από την ποιότητα των πελλετ. μεσώ όρο τον από Ιανουάριο μέχρι Μάρτιο είμαι στα 3 σακιά την ήμερα.
Ο καθαρισμός ειδικά εξαρτάται από το πελλετ που καις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #168046 από Rouleman
Απαντήθηκε από Rouleman στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ευχαριστω για την απαντηση σου, αυτη την στιγμη ζεστενονται και τα 2 με εναν kiturami 25αρη, αλλα με οικονομικη καταναλωση, δηλαδη αναψε σβησε, καιμε περιπου 1300-1500€ πετρελαιο. Απο εκει που θα τον παρω, λεει με καλυπτει. Αυτο που με ανησυχει, ειναι αυτο που αναφερουν οτι εχει πολυ υψηλες θερμοκρασιες καυσαερειων, αρα δεν ειναι αποδοτικος ο λεβητας?? και λεω μηπως τον παρω και δεν τον χορταινω πελλετ. Γιατι απο το μαγαζι τον παρουσιαζουν πολυ καλο, Θα ρωτησω και για τον sfl5 ποσο εχει παραπανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.225 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ