Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35277 από valsam

aithio έγραψε:

προηγουμενες δουλειες σου μην τυχον και σου κλεψουμε και τις πατεντες(με αυτα που εγραψες τωρα μου περναει απ'το μυαλο μηπως γι'αυτον τον λογο καταβασες την φωτο απ'την ομολογουμενος εκπληκτικη δουλεια σου σ'ενα λεβητοστασιο και ισος οχι λογο μετριοφροσυνης μην σε χρεωσουν οτι αυτοδιαφημιζεσε!)


Καλά βρε εσυ τι πατέντες κρύβω...
Εδω σου έχω ανεβάσει διαγράμματα και διαγράμματα που μου έχουν κόστισει αμετρητες ώρες για να τα φτιάξω.
Οσο για τις φωτογραφίες
Ολόκληρο sait έχω 5 χρόνια τώρα με όλες αυτες τις φωτογραφίες...
Αν σε ενδιαφέρουν να τις δεις γράψε υδραυλικά θέρμανση στον google θα τις δεις όλες.
Δεν το έχεις δει ποτέ;

Για να στην πω το εγραψα,δεν το καταλαβες,το θεμα ειναι ληξαν απο'μενα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35297 από daco
Λογο αγορας σομπας-νερου πελλετ εκανα και ερευνα για τον υδραυλικο-εγκαταστατη. Οι προτασεις τοποθετησης και οι τιμες ηταν για ολα τα γουστα και βαλαντια. Ενας μου προτεινε σαν λυση να σπασω!!! 20 εκατοστα απο τα πλακακια στο σαλονι για γινει ομορφη η εγκατασταση!!! και 700 ευρω χωρις την καμιναδα!!! Η αποσταση απο τον κολεκτορα ειναι 8 μετρα. Καποιος αλλος μου προτεινε να βαλω γυρω στα 15+15 μετρα χαλκοσωληνα (αντι για 8+8 μετρα) ωστε να εκμεταλευομαι επιπλεον θερμοτητα στο σπιτι!!! και ενα ποσο γυρω στα 800-900 ευρω χωρις την καμιναδα φυσικα!!! Τελευταιος οροφος ειμαι. Ο τριτος ειπε οτι η εγκατασταση για σομπες πελλετ ειναι δυσκολη και θελει ειδικες κατασκευες!!! (ρωτησα και απαντηση δεν πηρα) και οτι στα λεφτα: θα τα βρουμε μωρε!!! Τελικα κατεληξα σε εναν ο οποιος μου προτεινε τη λυση των PRP σωληνων κρυμενων μαλιστα κατω απο τα ντουλαπια της κουζινας. Κοστος εργασιας 350 ευρω χωρις την καμιναδα (και χωρις αποδειξη). Η προταση του για την καμιναδα κοστιζει αλλα 250 ευρω!!! (τελευταιος οροφος ειμαι).Η σομπα ειναι στο σπιτι απο τις 18/10 ηρθε δυο απογευματα για να μελετηση την εγκατασταση και να κανει κατι κουτσοδουλειες. Αποτελεσμα.
Αγορασα 80 ευρω το μηχανημα θερμοκολησης των prp!!! 110 ευρω τα υλικα της υδραυλικης εγκαταστασης 125 ευρω τα υλικα καμιναδας του ειπα ενα ευχαριστω και το φτιαχνω μονος μου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35310 από mastoras

daco έγραψε: Αγορασα 80 ευρω το μηχανημα θερμοκολησης των prp!!! 110 ευρω τα υλικα της υδραυλικης εγκαταστασης 125 ευρω τα υλικα καμιναδας του ειπα ενα ευχαριστω και το φτιαχνω μονος μου!!!


Αγαπητέ μου φίλε, από ότι καταλαβαίνω δεν έχεις κάνει ερεύνα αγοράς.....έρευνα πονηριάς έχει κάνει, αφού τελικά θα το φτιάξεις μόνος σου.......και πολύ καλά θα κάνεις εάν πιάνουν τα χέρια σου. ;)

Σε ότι χρειαστείς, τεχνικά θα σε βοηθήσουμε εδώ στο φορούμ με όλη μας την καρδιά, αλλά θα σε παρακαλέσω και εσένα, αλλά και όλους τους άλλους φίλους "παίξτε" και διασκεδάστε σε άλλα .....εκατοντάδες θέματα που έχει το φόρουμ, και όχι σε αυτό εδώ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35330 από valsam

stergiosbik έγραψε:

valsam έγραψε: stergiosbik το θεμα ειναι τεραστιο και αφορα ολη την Ελληνικη κοινωνια,το αν ειμαι φαουλ η τσεπη μου το ξερει!
Τα περι λογικης αν εχεις την στοιχειοδη εσυ, τα καταλαβαινεις πολυ καλα και ασε τα ηθικα διδαγματα για αλλη φορα φιλε.
Ποια λογικη να βαλω,υπαρχει καμια λογικη στην σημερινη Ελλαδα,για ποια ασφαλεια μιλας ρε φιλε,εγω ακομη πληρωνω τεβε και ουσιαστικα ανασφαλιστος ειμαι,πηρες ποτε τηλ. σε γιατρο του ΕΟΠΠΥ να δεις ποτε σου κλεινουν ραντεβου η να γραψεις φαρμακα(εχουν βγαλει πανω απο το 50% των φαρμακων απο τις λιστες),η μικρη μου ειχε 40 πυρετο και πηρα τηλ. και μου εδωσαν ραντεβου μετα απο 23 μερες εαν ηθελα μου ειπε η γιατρος να πληρωνα 40 ευρω και θα την κοιτουσε εκεινη την στιγμη,εαν εγω ημουν με τον μισθο των 500 και ασφαλισμενος (η και ο συνταξιουχος ναι αυτος των 600-700 ευρω)θα ειχα να την πληρωσω την γιατρο?
Εγω ο μ@λακας ο ασφαλισμενος την πηρα και την πηγα στο νοσοκομειο οπου και την εξετασαν μαζι με ολα τα αλλα παιδια των ανασφαλιστων φιλε,τσατιλα χοντρη φιλε να πληρωνεις σαν τον μ@λακα χωρις να σου προσφερουν τιποτα!
Ολοι προσπαθουν να την βγαλουν περα φιλε και ο αλβανος με τα 1200 και ο συνταξιουχος με τα 2000+ εχουν περισσοτερη τυχη αν τους τυχει καμια στραβη ,ο λ@λακας ασφαλισμενος με τα 500 του βασικου η ο ελευθερος επαγγελματιας του τεβε και των 800 δεν εχει καμια τυχη σημερα!
Εγραψες φιλε με το:
(Καθηστε νεοι ανεργοι γιατι ο συνταξιουχος με πολυ μικροτερες υποχρεωσεις θελει αλλα 1500-2000euro για να ζει αξιοπρεπως ενω εσεις με ολο το μελλον μπροστα σας καθηστε χωρις να κανετε ονειρα για οικογενεια κτλ.
Ωραια λογικη φιλε μου.)
Αν δεν θελεις νεε και ανεργε να καθεσαι η παλιε και κολημενε στην εποχη των παχιων αγελαδων να βγεις και να δουλεψεις,δεν θα μπορουσε ενας μονος του να την κανει την δουλεια του αδελφου μου και την δικια μου,θα τον χαλουσαν 250 ευρω?
Απλα ειναι τα πραγματα,εδω σε τρεις μερες δουλεια βγηκε μεροκαματο για 2 ατομα, για το γεροντακι τον μαστορα και το χερι του τον αλβανο ,ο δραυλικος λογο της ηλικιας δεν μπορουσε να κανει την δουλεια αλλα πουλαει την τεχνογνωσια και ο αλβανος που κραταει ακομη βαζει την χειρονακτικη εργασια!


Κατσε ρε Valsam γιατι ισοπεδωνεις τα παντα.
Λες να ζω σε καμμια αλλη κοινωνια κ οχι στην Ελληνικη?
Το παραδειγμα με τον συνταξιουχο κ τον ανασφαλιστο ειναι εντελως λαθος κ μην πας να το σωσεις με μισολογα κ αστειες δικαιολογιες.
Στην Ελλαδα ολοι μας ζηλευουμε τ αναπτυγμενα κρατη αλλα οταν ερχεται η σειρα μας να "παιξουμε" με τους κανονες θελουμε συνθηκες εργασιας τριτοκοσμικης χωρας. ;)
Πολυ σωστα "τα παιρνεις" με το συμβαν με την κορη σου(να την χαιρεσαι κ να την δεις οπως επιθυμεις!).
Θελεις ομως να συμβει αυτο κ στα παιδια ενος αλλου συνανθρωπου μας επειδη θα ειναι ανασφαλιστος?
Ποτε μου δεν ειπα οτι ο υδραυλικος πρεπει να παιρνει 300-400euro μεροκαματο αλλα το να δουλευει ανασφαλιστος η να τα παιρνει συνταξιουχος απεχει πολυ απο την δικη μου λογικη.
Αν αυριο μεθαυριο δεν εχεις ουτε 50euro κ θελεις να κανεις μια υδραυλικη εργασια ο υδραυλικος πρεπει να δουλεψει τζαμπα?
Φταιει ο γαιδαρος χτυπαμε το σαμαρι.
Σαφως υπαρχουν ελ.επαγγελματιες που ζουν σε δικο τους κοσμο.
Υπαρχουν ομως παρα πολλοι που εχουν "προσγειωθει" κ ειναι στο χερι μας να τους βρουμε.
Ψαξτε,βρειτε να πιανουν τα λεφτα σας(μας)τοπο κ οχι οτι μας ειναι πιο ευκολο.

Tι το συνεχιζεις ρε φιλε και τι δεν καταλαβαινεις,που τα μισολογα μου και ποιες ειναι οι αστειες δικαιολογιες μου ,αυτα που γραφω ειναι πανω κατω και σε αυτα που συμφωνεις (περι αμοιβων),μην γραφεις ετσι μονο για να λες οτι γραφεις!
Οι συνθηκες εργασιας ειναι στην ΕΛΛΑΔΑ τριτοκοσμικης χωρας θελεις η δεν θελεις να το καταλαβεις και αυτος που πληρωνει για ασφαλεια ειναι ο ανασφαλιστος και αυτος (ο ανασφαλιστος, ο δεν φαινομαι πουθενα,o δουλευω μαυρα, ο που δηλωνει 3000 εισοδημα τον χρονο)που δινει 200-300 ευρω τον χρονο π.χ στην express ειναι ο ασφαλισμενος ,γιαυτο τσατιζομαι και δεν γουσταρω να συμβαινουν αυτα με την ντεμεκ αφσαλεια που πληρωνουμε ουτε στα παιδια των αλλων συνανθρωπων ουτε στα παιδια του χειροτερου μου εχθρου, φανταζεσαι να εδινα αυτα τα 5000 του τεβε τον χρονο σε μια ιδιοτικη ασφαλεια τι υπηρεσιες και καλυψεις θα ειχα,βρε το νυχι μου να εσπαγα με ελικοπτερο θα ερχοταν να με παρουν,ο μονος λογος υπαρξης των ασφαλιστικων ταμιων ειναι πλεον στο να μας τα παιρνουν για να μπορεσουν να πληρωνουν μισθους και συνταξεις(συνταξη που εμεις δεν προκειτε να παρουμε ποτε),συνταξη την οποια παιρνει ο κουμπαρος μου 45 χρονων κι'ολη σχεδον η σειρα του απ'την αστυνομια που ετρεξαν να βγουν στην 25ετια και εδεσαν τον γαιδαρο!
Φιλε ο ο γαιδαρος πεθανε(μας τον ψωφισανε) οτι και να χτυπησουμε δεν προκειτε να κουνηθει!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35381 από stergiosbik

valsam έγραψε:

stergiosbik έγραψε:

valsam έγραψε: stergiosbik το θεμα ειναι τεραστιο και αφορα ολη την Ελληνικη κοινωνια,το αν ειμαι φαουλ η τσεπη μου το ξερει!
Τα περι λογικης αν εχεις την στοιχειοδη εσυ, τα καταλαβαινεις πολυ καλα και ασε τα ηθικα διδαγματα για αλλη φορα φιλε.
Ποια λογικη να βαλω,υπαρχει καμια λογικη στην σημερινη Ελλαδα,για ποια ασφαλεια μιλας ρε φιλε,εγω ακομη πληρωνω τεβε και ουσιαστικα ανασφαλιστος ειμαι,πηρες ποτε τηλ. σε γιατρο του ΕΟΠΠΥ να δεις ποτε σου κλεινουν ραντεβου η να γραψεις φαρμακα(εχουν βγαλει πανω απο το 50% των φαρμακων απο τις λιστες),η μικρη μου ειχε 40 πυρετο και πηρα τηλ. και μου εδωσαν ραντεβου μετα απο 23 μερες εαν ηθελα μου ειπε η γιατρος να πληρωνα 40 ευρω και θα την κοιτουσε εκεινη την στιγμη,εαν εγω ημουν με τον μισθο των 500 και ασφαλισμενος (η και ο συνταξιουχος ναι αυτος των 600-700 ευρω)θα ειχα να την πληρωσω την γιατρο?
Εγω ο μ@λακας ο ασφαλισμενος την πηρα και την πηγα στο νοσοκομειο οπου και την εξετασαν μαζι με ολα τα αλλα παιδια των ανασφαλιστων φιλε,τσατιλα χοντρη φιλε να πληρωνεις σαν τον μ@λακα χωρις να σου προσφερουν τιποτα!
Ολοι προσπαθουν να την βγαλουν περα φιλε και ο αλβανος με τα 1200 και ο συνταξιουχος με τα 2000+ εχουν περισσοτερη τυχη αν τους τυχει καμια στραβη ,ο λ@λακας ασφαλισμενος με τα 500 του βασικου η ο ελευθερος επαγγελματιας του τεβε και των 800 δεν εχει καμια τυχη σημερα!
Εγραψες φιλε με το:
(Καθηστε νεοι ανεργοι γιατι ο συνταξιουχος με πολυ μικροτερες υποχρεωσεις θελει αλλα 1500-2000euro για να ζει αξιοπρεπως ενω εσεις με ολο το μελλον μπροστα σας καθηστε χωρις να κανετε ονειρα για οικογενεια κτλ.
Ωραια λογικη φιλε μου.)
Αν δεν θελεις νεε και ανεργε να καθεσαι η παλιε και κολημενε στην εποχη των παχιων αγελαδων να βγεις και να δουλεψεις,δεν θα μπορουσε ενας μονος του να την κανει την δουλεια του αδελφου μου και την δικια μου,θα τον χαλουσαν 250 ευρω?
Απλα ειναι τα πραγματα,εδω σε τρεις μερες δουλεια βγηκε μεροκαματο για 2 ατομα, για το γεροντακι τον μαστορα και το χερι του τον αλβανο ,ο δραυλικος λογο της ηλικιας δεν μπορουσε να κανει την δουλεια αλλα πουλαει την τεχνογνωσια και ο αλβανος που κραταει ακομη βαζει την χειρονακτικη εργασια!


Κατσε ρε Valsam γιατι ισοπεδωνεις τα παντα.
Λες να ζω σε καμμια αλλη κοινωνια κ οχι στην Ελληνικη?
Το παραδειγμα με τον συνταξιουχο κ τον ανασφαλιστο ειναι εντελως λαθος κ μην πας να το σωσεις με μισολογα κ αστειες δικαιολογιες.
Στην Ελλαδα ολοι μας ζηλευουμε τ αναπτυγμενα κρατη αλλα οταν ερχεται η σειρα μας να "παιξουμε" με τους κανονες θελουμε συνθηκες εργασιας τριτοκοσμικης χωρας. ;)
Πολυ σωστα "τα παιρνεις" με το συμβαν με την κορη σου(να την χαιρεσαι κ να την δεις οπως επιθυμεις!).
Θελεις ομως να συμβει αυτο κ στα παιδια ενος αλλου συνανθρωπου μας επειδη θα ειναι ανασφαλιστος?
Ποτε μου δεν ειπα οτι ο υδραυλικος πρεπει να παιρνει 300-400euro μεροκαματο αλλα το να δουλευει ανασφαλιστος η να τα παιρνει συνταξιουχος απεχει πολυ απο την δικη μου λογικη.
Αν αυριο μεθαυριο δεν εχεις ουτε 50euro κ θελεις να κανεις μια υδραυλικη εργασια ο υδραυλικος πρεπει να δουλεψει τζαμπα?
Φταιει ο γαιδαρος χτυπαμε το σαμαρι.
Σαφως υπαρχουν ελ.επαγγελματιες που ζουν σε δικο τους κοσμο.
Υπαρχουν ομως παρα πολλοι που εχουν "προσγειωθει" κ ειναι στο χερι μας να τους βρουμε.
Ψαξτε,βρειτε να πιανουν τα λεφτα σας(μας)τοπο κ οχι οτι μας ειναι πιο ευκολο.

Tι το συνεχιζεις ρε φιλε και τι δεν καταλαβαινεις,που τα μισολογα μου και ποιες ειναι οι αστειες δικαιολογιες μου ,αυτα που γραφω ειναι πανω κατω και σε αυτα που συμφωνεις (περι αμοιβων),μην γραφεις ετσι μονο για να λες οτι γραφεις!
Οι συνθηκες εργασιας ειναι στην ΕΛΛΑΔΑ τριτοκοσμικης χωρας θελεις η δεν θελεις να το καταλαβεις και αυτος που πληρωνει για ασφαλεια ειναι ο ανασφαλιστος και αυτος (ο ανασφαλιστος, ο δεν φαινομαι πουθενα,o δουλευω μαυρα, ο που δηλωνει 3000 εισοδημα τον χρονο)που δινει 200-300 ευρω τον χρονο π.χ στην express ειναι ο ασφαλισμενος ,γιαυτο τσατιζομαι και δεν γουσταρω να συμβαινουν αυτα με την ντεμεκ αφσαλεια που πληρωνουμε ουτε στα παιδια των αλλων συνανθρωπων ουτε στα παιδια του χειροτερου μου εχθρου, φανταζεσαι να εδινα αυτα τα 5000 του τεβε τον χρονο σε μια ιδιοτικη ασφαλεια τι υπηρεσιες και καλυψεις θα ειχα,βρε το νυχι μου να εσπαγα με ελικοπτερο θα ερχοταν να με παρουν,ο μονος λογος υπαρξης των ασφαλιστικων ταμιων ειναι πλεον στο να μας τα παιρνουν για να μπορεσουν να πληρωνουν μισθους και συνταξεις(συνταξη που εμεις δεν προκειτε να παρουμε ποτε),συνταξη την οποια παιρνει ο κουμπαρος μου 45 χρονων κι'ολη σχεδον η σειρα του απ'την αστυνομια που ετρεξαν να βγουν στην 25ετια και εδεσαν τον γαιδαρο!
Φιλε ο ο γαιδαρος πεθανε(μας τον ψωφισανε) οτι και να χτυπησουμε δεν προκειτε να κουνηθει!


Αστο δεν εχει νοημα!
Καλη σου μερα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35385 από valsam
Το αφηνω και καλη μερα και σε'σενα,αλλα οχι και μισολογα και αστειες δικαιολογιες,αληθειες που πονανε φιλε θες δεν θες να το παραδεχθεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ