Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35253 από aithio

Ρε φιλε Aithio αυτο που με χρεωσες δεν τρωγετε με τιποτα,στα ισια στο λεω εχεις απολυτο αδικο,μας χρεωσες στα ισια ,με λιγα λογια λες οτι σου τσιμπησα τις γνωσεις και μετα πηρα τον φθηνο τον ανικανο και με τις δικιες σου γνωσεις εγινα μαγκας και την εβγαλα κουτρανταν σωστα?


Το σκέφτηκα και εγώ μετα τα παραπάνω σου πόστ και νομίζω ότι σε αδικώ.
Ζητώ συγνώμη.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35255 από Τάκης
Πήγαν δυο αντίδικοι στον κατή να τους λύσει τη διαφορά.
Ακούει αυτός τον πρώτον και αποφαίνεται "δίκαιο έχεις".
Ακούει και τον δεύτερο και αποφαίνεται " δίκαιο έχεις".
Πετάγεται και ένας τρίτος και απορεί πως γίνεται να έχουν και οι δυο δίκαιο. Γυρίζει ο δικαστής προς το μέρος του και λέει "και εσύ δίκαιο έχεις".
Να βγάλω και ένα κήρυγμα ειρήνης μιας και είμαι γνωστός ειρηνόφιλος, με απρόβλεπτες συνέπειες βέβαια;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35256 από aithio

Να βγάλω και ένα κήρυγμα ειρήνης μιας και είμαι γνωστός ειρηνόφιλος, με απρόβλεπτες συνέπειες βέβαια;

Φυσικά...

Αν και δεν μου αρέσει να διαγράφω ποστ μου θα ζητούσα την κατανόηση της διαχειριστικής ομάδας να διαγράψω μέρος του πόστ μου παραπάνωπου είναι άδικο τελικά για τον Valsam.
Και γιατί είναι άδικο;
Γιατί Valsam έχει προσφέρει στο φόρουμ άσχετα αν διαφωνώ στο θέμα αυτό μαζί του.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35261 από valsam
Ενταξει φιλε Aithio ολα καλα,no hard feelings οπως λενε και οι Αμερικανοι!
Ετσι σκ@τα που μας καταντησαν σε αυτην την χωρα ολα και ολοι μας φταινε με αποτελεσμα να τρωγομαστε μεταξυ μας με το παραμικρο!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35263 από stergiosbik

valsam έγραψε: stergiosbik το θεμα ειναι τεραστιο και αφορα ολη την Ελληνικη κοινωνια,το αν ειμαι φαουλ η τσεπη μου το ξερει!
Τα περι λογικης αν εχεις την στοιχειοδη εσυ, τα καταλαβαινεις πολυ καλα και ασε τα ηθικα διδαγματα για αλλη φορα φιλε.
Ποια λογικη να βαλω,υπαρχει καμια λογικη στην σημερινη Ελλαδα,για ποια ασφαλεια μιλας ρε φιλε,εγω ακομη πληρωνω τεβε και ουσιαστικα ανασφαλιστος ειμαι,πηρες ποτε τηλ. σε γιατρο του ΕΟΠΠΥ να δεις ποτε σου κλεινουν ραντεβου η να γραψεις φαρμακα(εχουν βγαλει πανω απο το 50% των φαρμακων απο τις λιστες),η μικρη μου ειχε 40 πυρετο και πηρα τηλ. και μου εδωσαν ραντεβου μετα απο 23 μερες εαν ηθελα μου ειπε η γιατρος να πληρωνα 40 ευρω και θα την κοιτουσε εκεινη την στιγμη,εαν εγω ημουν με τον μισθο των 500 και ασφαλισμενος (η και ο συνταξιουχος ναι αυτος των 600-700 ευρω)θα ειχα να την πληρωσω την γιατρο?
Εγω ο μ@λακας ο ασφαλισμενος την πηρα και την πηγα στο νοσοκομειο οπου και την εξετασαν μαζι με ολα τα αλλα παιδια των ανασφαλιστων φιλε,τσατιλα χοντρη φιλε να πληρωνεις σαν τον μ@λακα χωρις να σου προσφερουν τιποτα!
Ολοι προσπαθουν να την βγαλουν περα φιλε και ο αλβανος με τα 1200 και ο συνταξιουχος με τα 2000+ εχουν περισσοτερη τυχη αν τους τυχει καμια στραβη ,ο λ@λακας ασφαλισμενος με τα 500 του βασικου η ο ελευθερος επαγγελματιας του τεβε και των 800 δεν εχει καμια τυχη σημερα!
Εγραψες φιλε με το:
(Καθηστε νεοι ανεργοι γιατι ο συνταξιουχος με πολυ μικροτερες υποχρεωσεις θελει αλλα 1500-2000euro για να ζει αξιοπρεπως ενω εσεις με ολο το μελλον μπροστα σας καθηστε χωρις να κανετε ονειρα για οικογενεια κτλ.
Ωραια λογικη φιλε μου.)
Αν δεν θελεις νεε και ανεργε να καθεσαι η παλιε και κολημενε στην εποχη των παχιων αγελαδων να βγεις και να δουλεψεις,δεν θα μπορουσε ενας μονος του να την κανει την δουλεια του αδελφου μου και την δικια μου,θα τον χαλουσαν 250 ευρω?
Απλα ειναι τα πραγματα,εδω σε τρεις μερες δουλεια βγηκε μεροκαματο για 2 ατομα, για το γεροντακι τον μαστορα και το χερι του τον αλβανο ,ο δραυλικος λογο της ηλικιας δεν μπορουσε να κανει την δουλεια αλλα πουλαει την τεχνογνωσια και ο αλβανος που κραταει ακομη βαζει την χειρονακτικη εργασια!


Κατσε ρε Valsam γιατι ισοπεδωνεις τα παντα.
Λες να ζω σε καμμια αλλη κοινωνια κ οχι στην Ελληνικη?
Το παραδειγμα με τον συνταξιουχο κ τον ανασφαλιστο ειναι εντελως λαθος κ μην πας να το σωσεις με μισολογα κ αστειες δικαιολογιες.
Στην Ελλαδα ολοι μας ζηλευουμε τ αναπτυγμενα κρατη αλλα οταν ερχεται η σειρα μας να "παιξουμε" με τους κανονες θελουμε συνθηκες εργασιας τριτοκοσμικης χωρας. ;)
Πολυ σωστα "τα παιρνεις" με το συμβαν με την κορη σου(να την χαιρεσαι κ να την δεις οπως επιθυμεις!).
Θελεις ομως να συμβει αυτο κ στα παιδια ενος αλλου συνανθρωπου μας επειδη θα ειναι ανασφαλιστος?
Ποτε μου δεν ειπα οτι ο υδραυλικος πρεπει να παιρνει 300-400euro μεροκαματο αλλα το να δουλευει ανασφαλιστος η να τα παιρνει συνταξιουχος απεχει πολυ απο την δικη μου λογικη.
Αν αυριο μεθαυριο δεν εχεις ουτε 50euro κ θελεις να κανεις μια υδραυλικη εργασια ο υδραυλικος πρεπει να δουλεψει τζαμπα?
Φταιει ο γαιδαρος χτυπαμε το σαμαρι.
Σαφως υπαρχουν ελ.επαγγελματιες που ζουν σε δικο τους κοσμο.
Υπαρχουν ομως παρα πολλοι που εχουν "προσγειωθει" κ ειναι στο χερι μας να τους βρουμε.
Ψαξτε,βρειτε να πιανουν τα λεφτα σας(μας)τοπο κ οχι οτι μας ειναι πιο ευκολο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35269 από aithio

προηγουμενες δουλειες σου μην τυχον και σου κλεψουμε και τις πατεντες(με αυτα που εγραψες τωρα μου περναει απ'το μυαλο μηπως γι'αυτον τον λογο καταβασες την φωτο απ'την ομολογουμενος εκπληκτικη δουλεια σου σ'ενα λεβητοστασιο και ισος οχι λογο μετριοφροσυνης μην σε χρεωσουν οτι αυτοδιαφημιζεσε!)


Καλά βρε εσυ τι πατέντες κρύβω...
Εδω σου έχω ανεβάσει διαγράμματα και διαγράμματα που μου έχουν κόστισει αμετρητες ώρες για να τα φτιάξω.
Οσο για τις φωτογραφίες
Ολόκληρο sait έχω 5 χρόνια τώρα με όλες αυτες τις φωτογραφίες...
Αν σε ενδιαφέρουν να τις δεις γράψε υδραυλικά θέρμανση στον google θα τις δεις όλες.
Δεν το έχεις δει ποτέ;

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ