Συζήτηση για την προσφορά σε σόμπες pellet HP22 και τα φίλτρα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83760 από dimlyk

Nasikas έγραψε:

dimlyk έγραψε: ριξε μια ματια πανω αριστερα ;)

και κανε και λιγο υπομονη

Που -πανω αριστερά- να ρίξω ματιά ??? Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

Εδώ δεν έβρισκα το νήμα τόση ώρα.

Αφου πρόκειται για ΠΡΟΣΦΟΡΑ σε μέλη, η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι θα έπρεπε να ήταν στην 1η σελίδα πάντα--

και βέβαια να την βλέπουν και μη εγγεγραμένοι- με σκοπό να γραφούν.
Τωρα την βλέπουν μόνον τα μέλη.

(άλλη ερώτηση: αν θελήσει και άλλος απο το χωριό, τι γίνεται ;)


εκει που γραφει πολλαπλοτητα και πατα επανω :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83777 από Nasikas

aithio έγραψε:

Nasikas έγραψε: Πάντως, όταν πριν 3 χρόνια αγοράζαμε σόμπες 8 κιλοβατ με 2.500....και έλεγα ότι κάποτε θα πουλιούνται στην μισή τιμή....έπεσα έξω. (κατω απο μισή τιμή)
Αυτά είναι τα καλά του υγιούς ανταγωνισμού (και των υγειώς σκεπτομένων εμπόρων τύπου Μοσχάλη, βεβαίως).


Αυτά με τον υγιή ανταγωνισμό δεν τα αντέχω φίλε Nasika...
Και γιατί να μην θεωρήσουμε ότι όταν η ζήτηση είναι μεγάλη κάποιοι πίνουν το αίμα των άλλων...
Δεν έχει τέτοια κόλπα η ελεύθερη οικονομία και ο ανταγωνισμός;

Μακάρι να μπορούσα να ερχόμουν στην συγκέντρωση σήμερα,--να σου φέρω τιμοκαταλόγους του 2008-2009 αντιπροσώπων μεγάλων Ιταλικών εταιρειών σομπων.
Και να τους βάζαμε δίπλα στις σημερινές τιμές Γρηγόρη.

Ο ανταγωνισμός ήταν αυτός που οδήγησε ΟΛΟΥΣ τους Ιταλούς εργοστασιάρχες και τους Ελληνες αντιπροσώπους να κατεβάσουν τις τιμές κατά 30-40% νομίζω. Μέχρι τότε "παίζανε μπάλα μόνοι τους".

Αυτά είδα απο κοντά, αυτή είναι η άποψή μου, αυτά γράφω. Ουδείς ασφαλτος


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83786 από Nasikas

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Καλημέρα
Γιατί πρέπει να βγει κάποιο συμπέρασμα?
Πολλά μπορεί να είναι τα πιθανά, ανάμεσα τους και κάποια από αυτά που αναφέρονται παραπάνω.
ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ.. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ????
Κι αυτό είναι τουλάχιστον το μόνο που έχει μια βάση. Τα υπόλοιπα είναι υποθέσεις.
ΑΝ.... ΑΝ.... ΑΝ.... ισχύει αυτό που λέει η εταιρία, τότε όλα τα υπόλοιπα υποβαθμίζουν τη προσφορά της. Αν ισχύει πως ένας έμπορος, εμπορικά σκεπτόμενος, στέκεται στο πλευρό του καταναλωτή, που σήμερα υποφέρει, αν μειώνει δραματικά το κέρδος του, γιατί καταλαβαίνει πως μονάχα έτσι μπορεί να σταθεί τέτοιες εποχές, αν επιλέγει να πουλήσει πολλά με μικρό κέρδος, αντί λίγα με μεγάλο...
ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ...... ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.....
Όποιος δε δέχεται κάτι τέτοιο και βλέπει πονηριά, η οτιδήποτε άλλο, ας περιμένει, αν τον ενδιαφέρει, να αγοράσει με δώρο 1 στις 2.
Είμαι τραπεζικός. Υπάρχει μια απλή ΣΤΑΝΤΑΡ διαδικασία στη τράπεζα... Για ανάληψη να έχει μαζί ο πελάτης ταυτότητα ή διαβατήριο. ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΑΥΤΟΣ.
Πρέπει να έχει κάθε ένας που θέλει από 50€... έως 1.000.000€
Ο αιτία είναι απλή και προφανής, ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.
Άρα ο νόμος είναι αυτός, να δοθούν σωστά τα χρήματα ΚΑΙ ΟΧΙ η ταυτότητα.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ.
Πες τε μου σας παρακαλώ.. το παππού, που με το ζόρι περπατάει, που τον έφεραν σηκωτό να βγάλει 100€ από το βιβλιάριο του, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ταυτότητα, θα του δίνατε εσείς σα ταμίες το ποσό??
Ε λοιπόν οι περισσότεροι θα έλεγαν όχι. Είναι ντροπή τους για μένα, είναι ντροπή για τη τράπεζα, είναι ντροπή για τους νόμους.
Πάνω σ αυτό έχει στηριχθεί η αφόρητη Ελληνική γραφειοκρατία και ταλαιπωρεί ένα ολόκληρο λαό.
Στο "γράμμα του νόμου".
Όταν μετά το Β παγκόσμιο ξεκίνησε η Ιαπωνία την ανασυγκρότηση της, έπρεπε ν αποφασίσουν αν στα 50.000.000 τότε πληθυσμό, θα έκαναν 10.000.000 δημόσιους και χωροφύλακες, ή αν θα άφηναν κάποιους λίγους να κάνουν απάτες, βάζοντας όλο αυτό το κόσμο στη παραγωγή. Επέλεξαν το 2ο. Τα αποτελέσματα είναι γνωστά. Γι αυτό όταν πριν 33 χρόνια χρόνια γνώρισα τον Άκιο και κάποια στιγμή του έδειξα τη ταυτότητα μου, δε μπορούσε να καταλάβει σε τι την χρειαζόμαστε. ... "μα για να δείξω ποιός είμαι" του είπα...... "γιατί αν απλά πεις ποιός είσαι δε θα σε πιστέψουν?".. μου απάντησε
Ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να γίνει αν λασκάρουμε στους νόμους, ξέρω τι μπορεί να μου πουν πολλοί.
Όμως μ αυτά έχουμε κολλήσει.. μ αυτά δε πρόκειται να πάμε πουθενά μπροστά... και τελικά με το "γράμμα του νόμου".. νόμου που πονηροί έφτιαξαν ώστε να χει πολλές ερμηνείες, έγιναν οι πιο μεγάλες κλοπές.
Αντί λοιπόν για τη ξερή αντίρρηση, ας προσπαθήσουμε για την επιφυλακτική συγκατάβαση. Άποψη μου και μόνο και βαράτε με όσο νο

+++++ 1000

Μακάρι να μπορέσουν να διαβάσουν ολόκληρο και το κυριότερο να κατανοήσουν το πνεύμα της παράθεσης.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83792 από Moschalis

aithio έγραψε:

Nasikas έγραψε: Πάντως, όταν πριν 3 χρόνια αγοράζαμε σόμπες 8 κιλοβατ με 2.500....και έλεγα ότι κάποτε θα πουλιούνται στην μισή τιμή....έπεσα έξω. (κατω απο μισή τιμή)
Αυτά είναι τα καλά του υγιούς ανταγωνισμού (και των υγειώς σκεπτομένων εμπόρων τύπου Μοσχάλη, βεβαίως).


Αυτά με τον υγιή ανταγωνισμό δεν τα αντέχω φίλε Nasika...
Και γιατί να μην θεωρήσουμε ότι όταν η ζήτηση είναι μεγάλη κάποιοι πίνουν το αίμα των άλλων...
Δεν έχει τέτοια κόλπα η ελεύθερη οικονομία και ο ανταγωνισμός;


φίλε aithio στο χωριό μου λέμε καποιανού του χαρίζανε γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια.
Και επειδή συμφωνούν με τα λεγόμενα σου και άλλοι, εγώ αποσύρω την προσφορά μου γιατί νιώθω μ@λ@κ@ς
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83796 από GT

Moschalis έγραψε: φίλε aithio στο χωριό μου λέμε καποιανού του χαρίζανε γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια.
Και επειδή συμφωνούν με τα λεγόμενα σου και άλλοι, εγώ αποσύρω την προσφορά μου γιατί νιώθω μ@λ@κ@ς


Καταλαβαίνω πως τα παραπάνω μπορεί να σας δημιουργούν αρνητικά συναισθήματα.

Νομίζω όμως ότι κάποιες μεμονωμένες αρνητικές απόψεις, δεν πρέπει να αποτελούν βαρόμετρο για μια τέτοια απόφαση.

Καθένας μπορεί να διατυπώνει την άποψή του ελεύθερα και από εκεί και πέρα, όλοι μας γνωρίζουμε και κρίνουμε το τι ισχύει σε κάθε περίπτωση.

Προφανώς υπάρχουν πολύ περισσότεροι που επικροτούν την κίνησή σας να προσφέρετε κάποια προϊόντα σε μειωμένες τιμές, απλά δεν το γράφουν.

Θα σας παρακαλούσα να το ξανασκεφτείτε.

Υπάρχει κόσμος που θα ήθελε να επωφεληθεί από την προσφορά σας.

Ας μην τους το χαλάσουμε.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83798 από XAALAARAA

Moschalis έγραψε:

aithio έγραψε:

Nasikas έγραψε: Πάντως, όταν πριν 3 χρόνια αγοράζαμε σόμπες 8 κιλοβατ με 2.500....και έλεγα ότι κάποτε θα πουλιούνται στην μισή τιμή....έπεσα έξω. (κατω απο μισή τιμή)
Αυτά είναι τα καλά του υγιούς ανταγωνισμού (και των υγειώς σκεπτομένων εμπόρων τύπου Μοσχάλη, βεβαίως).


Αυτά με τον υγιή ανταγωνισμό δεν τα αντέχω φίλε Nasika...
Και γιατί να μην θεωρήσουμε ότι όταν η ζήτηση είναι μεγάλη κάποιοι πίνουν το αίμα των άλλων...
Δεν έχει τέτοια κόλπα η ελεύθερη οικονομία και ο ανταγωνισμός;


φίλε aithio στο χωριό μου λέμε καποιανού του χαρίζανε γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια.
Και επειδή συμφωνούν με τα λεγόμενα σου και άλλοι, εγώ αποσύρω την προσφορά μου γιατί νιώθω μ@λ@κ@ς


:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
:(

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ