Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #147108 από GGEOR7777
Αν βρήκες και το 20λεπτο εκεί μέσα..να παραγγείλω καμια 10ρια τόνους.... :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #147112 από liakjim
10λεπτο είναι χαχαχαχα (φυσικά για να φανεί το μέγεθος το έβαλα)

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #147115 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Δημήτρη και εγώ βρήκα και άλλοι πελάτες μου !η απάντηση απο το εργοστάσιο είναι οτι πέρα απο τα ξύλα και τα υπολείμματα τους κατά καιρούς βάζουν και ροκανίδια απο παλέτες και ενώ υπάρχει μηχάνημα μαγνήτη που κρατάει τις πρόκες !όταν ξεπεράσει ενα ποσοστό χωρίς να αδειάσουν τον κάδο που τις κρατάει αυτές περνάνε μέσα στην πρώτη ύλη !αυτό έχει και σαν αποτέλεσμα να του κάνει και ζημιές !
όσο για το αν αξίζει ή όχι εγω θα πω πέρα απο τα όσα είπες ότι με 3% υγρασία πραγματική με θερμογόνο απο 4700-5200 δεν υπάρχει κάτι καλύτερο να κάψω !!εγώ πάντως υπολόγισα οτι δεν έφτασα τα 1500 κιλά φέτος που μπορώ να το συγκρίνω με πρόπερσι (σαν χειμώνα) που είχα κάψει 3500-4000 κιλά ξύλο με 20-25 % υγρασία και το ανάλογο κλέψιμο που το είχα υπολογίσει κοντά στο 20% (απο και καλά συνεργάτη που του έστελνα πελάτες )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν - 9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #147116 από liakjim
Ωραία λύθηκε το "μυστήριο".

Όσο για την διάρκεια θα πρέπει να κάνω μακρά δοκιμή .

Πάντως φέτος έκαψα συνολικά 2τόνους ξύλα (δλδ 1400 κιλά ξύλο + 400 κιλά νερό που εξάτμισα και 200κιλά αέρα λόγω ζυγίσματος ) και 200 κιλά μπρικέτα.

Επίσης μακάρι να υπήρχε λύση για το τόσο πλαστικό.

Για την οσμή που αναφέρω τί λες? Στην συσκευασία λέει 100% ξύλο. Άρα τί μυρίζει?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #147119 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΣΥΜΦΩΝΏ μαζί σου σε όλα όπως τα ανέφερες όσον αφορά την αγορά ξύλου!!!!Τώρα όσον αφορά την μυρωδιά ναι και εγώ την έχω εντόπισή ...θα μάθουμε από τι είναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #147120 από burnit40
παιδια κ εγω ειχα προβλημα με την μυροδια κ απο οτι καταλαβα βαζουν κουκουτσι ελιας μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ