Δε βρίσκω το PM

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71209 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Δε βρίσκω το PM

nextforbest έγραψε: Στο προηγουμενο ποστ σου ειπα οτι δεν θελω να δωσουμε διαστασεις στο θεμα αλλα επιμενεις.

Ενταξει GT κανε την δουλεια σου σαν συντονιστης και βοηθα το φορουμ στην ομαλη λειτουργια του.
Ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε.Δεν προσβαλα κανεναν και η επιλογη να γινεις συντονιστης ηταν δικη σου δεν σε αναγκασε κανενας.
Οταν κανουμε ενα λαθος το παραδεχομαστε δεν κανουμε τα παντα για να φαινεται ο αλλος λαθος.Πιστευω πολλες φορες και οι συντονιστες μπορει να κανουν λαθη, ανθρωπινο ειναι.


Ούτε εγώ έχω καμιά διάθεση να αντιπαρατεθώ, με κανέναν, αλλά το ότι εκφράζεις την επιθυμία σου αυτή να λήξει το θέμα, δε σημαίνει ότι δε θα πω τη γνώμη μου πάνω στα λεγόμενά σου, τη στιγμή μάλιστα που με αφορούν προσωπικά.

Σαφώς και συναίνεσα στο να γίνω συντονιστής, αυτό όμως δε σημαίνει ότι είμαι υποχρεωμένος να σιωπώ σε κακοπροαίρετα και πικρόχολα σχόλια.

Το ότι θεωρείς εσύ πως έκανα λάθος, δε σημαίνει απαραίτητα πως το έκανα.

Ίσως και να κάνεις εσύ λάθος ξέρεις... εκτός και αν κατέχεις τη μόνη αλήθεια.

Αυτό ας το κρίνουν οι συμφορουμίτες μας.

Σαφώς κάνουν και οι συντονιστές λάθη, άνθρωποι είναι και όχι ρομπότ.

Δεν διεκδικώ το αλάθητο (σε αντίθεση με εσένα) και εκτιμώ την καλοπροαίρετη κριτική.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71219 από nextforbest
Απαντήθηκε από nextforbest στο θέμα Δε βρίσκω το PM
Χαχαχα πλακα εχει!
Εγινε του moderator πεσατε ολοι πανω μου.

Ευχαριστω πολυ που εχω την προσοχη σας.
Δεν προκειται να βγαλω μαχαιρι αφου δεν το τελειωνεις εσυ το τελειωνω εγω το θεμα.

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71222 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Δε βρίσκω το PM
Κανείς δε έπεσε πάνω σου ,απλά δεν είναι σωστό να μιλάς έτσι και να προσβάλλεις χωρίς λόγο .
Ξανασκέψου το καλύτερα για το ποιός έχει το λάθος πάντως ...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71237 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Δε βρίσκω το PM
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε σε τουτο εδώ τον τόπο να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη....
Το θέμα μας είναι τα Πμ...
Το θέμα τον Πμ έχει πολλές διαστάσεις...
Μία διάσταση είναι αυτή που δίνει ο Χρήστος και ο Λεονάς που εν μέρη έχουν δίκαιο...
Για εμάς τους επαγγελματίες του χώρου ίσως να είναι εκνευριστικό ίσως βρεθούμε σε δύσκολή θέση να είμαστε αναγκασμένοι να απαντάμε σε δεκάδες προσωπικά μηνύματα...
Η λύση είναι απλή και την εφαρμόζω χρόνια τώρα μιας και προσκοπικά δέχομαι αρκετά μαιλ που είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω για να μην φανώ αγενής. Στα φόρουμ έχουμε την δυνατότητα να γράφουμε όποτε γουστάρουμε και σε όποιο θέμα γουστάρουμε...αλλά στα προσωπικά μηνύματα είναι αλλιώς.
Η λύση δεν είναι άλλη απο το τηλέφωνο.
Η απάντηση που μπορείτε να δίνετε φίλοι Λεονα και Χρήστο είναι....
Φίλε μου επειδή αυτο που με ρωτάς χρειάζεται ώρες να πληκτρολογώ για να στο απαντήσω και πάλι δεν ξέρω αν θα βγάλουμε άκρη αν θέλεις πάρε με τηλέφωνο στο τάδε τηλέφωνο την τάδε ώρα να τα πούμε και τέλειωσε το θέμα.
Ενα θέμα που μπορεί να χρειαστείς μία δύο ώρες να το απαντήσεις με τον γραπτό λόγο στο τηλέφωνο το απαντάς σε 5 λεπτά...
Ετσι λοιπόν δεν υφίσταται και πρόβλημα που αναφέρουν πολλοί ότι μέσα από τα προσωπικά μηνύματα θα περιοριστούν και οι συζητήσεις στο φόρουμ. Θα σας πάρουν και 20 τηλέφωνα δεν χάθηκε ο κόσμος...
Ετσι και αλλιώς απο αυτα τα τηλέφωνα κάποιες φορές προκύπτει και επαγγελματική σχέση.
Τι φαντάζεστε ότι εγώ, ο Χρήστος, ο Αστέρης ο Λεονάς και άλλα παιδιά θα καθόμαστε με τις ωρές μέσα απο προσωπικά μηνύματα να απαντάμε ένα ένα τα ερωτήματα....Δεν γίνονται αυτά.
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο το θέμα των προσωπικών μηνυμάτων αλλά θεωρώ άκομψο το φόρουμ να έχει την δυνατότητα των προσωπικών μηνυμάτων αλλά να είναι σε περιορισμό και είναι ξεκάθαρο ότι αφήνει υπονοούμενα για οικονομικό όφελος από τον περιορισμό τους.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71259 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Δε βρίσκω το PM

aithio έγραψε: το φόρουμ να έχει την δυνατότητα των προσωπικών μηνυμάτων αλλά να είναι σε περιορισμό και είναι ξεκάθαρο ότι αφήνει υπονοούμενα για οικονομικό όφελος από τον περιορισμό τους.


Η δυνατοτητα δεν υπάρχει στο kunena forum οπότε δεν είναι σε περιορισμο. Φυσικά με κάποιο plugin θα μπορούσε να προστεθεί.

Θα μπορουσες να μου εξηγησεις Γρήγορη αυτό το ξεκάθαρο υπονοούμενο για το οικονομικό οφελος από τον περιορισμο του.

Εκτός αν εννοείς το οτι επειδη καποιος δεν μπορεί να διαφημιζεται μονος του με τα pm θα πρεπει να πληρώνει διαφήμιση.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71279 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Δε βρίσκω το PM
Γιώργο μου είναι ξεκάθαρο τι θέλω να πω και δεν είναι προσωπική αιχμή αλλά διαπίστωση...
Και δεν είναι το τι λέω εγώ είναι το τι λένε οι περισσότεροι στις προσωπικές συζητήσεις απλά αποφεύγουν να το πουν δημόσια.
Ίσως γιατί είσαι συμπαθής τύπος.
Ο κόσμος λοιπόν θεωρεί ότι το φόρουμ μέσο διαφημίσεων έχει οικονομικά οφέλη. Αν επιτραπούν τα πμ τότε χάνεται ο δημόσιος διάλογος άρα και η διαφημιστική αξία.
Προσωπικά δεν ξέρω αν υπάρχει όφελος, και πόσο, ούτε με ενδιαφέρει...
Ετσι και αλλιώς αν κάποιος ήθελε να φτιάξει ένα κουμουνιστικό φόρουμ:) όπου θα σπαταλάει τις ώρες του και θα το πληρώνει από την τσέπη του ας το έκανε.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ