Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6058 από navarxos
Απαντήθηκε από navarxos στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

^silent_power^ έγραψε:



αυτο το χρυσαφι πανω στον σωληνα με το σωληνακι που κρεμεται...τι ειναι?



θερμικη αντισταση, παρατηρησαμε και μεις στις δοκιμες μας οταν ειναι ζεστη η μητρα , βγαινει πιο ευκολα και παιρνει αυτο ψημενο χρωμα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6059 από ΤΣΙΚ
Απαντήθηκε από ΤΣΙΚ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Καλησπερα και απο μενα προσπαθω και εγω να κατασκευασω μια μηχανη μεγαλης παραγωγης,ηθελα την βοηθεια σας.
θελω να βρω ενα μηχανημα μετρησης υγρασιας
και να μου πειτε παλι το ποσοστο χαρτιου η αλλου υλικου για καλητερη κολληση..
ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6256 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

ΤΣΙΚ έγραψε: Καλησπερα και απο μενα προσπαθω και εγω να κατασκευασω μια μηχανη μεγαλης παραγωγης,ηθελα την βοηθεια σας.
θελω να βρω ενα μηχανημα μετρησης υγρασιας
και να μου πειτε παλι το ποσοστο χαρτιου η αλλου υλικου για καλητερη κολληση..
ευχαριστω.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά θέλετε να κατασκευάσετε μία μηχανή...
Αφού στο τέλος δεν θα δουλεύει καλά!!!
Γιατί δεν αγοράζετε μία μηχανή των π.χ. 50 κιλών την ώρα και να την έχετε να δουλεύει 24 ώρες το 24άωρο; Σας είναι λίγο δηλαδή 1 τόνος και, την ημέρα σε μπριγκέτες;
Το πολύ - πολύ, να προσθέσεις και ένα έξτρα σιλό για να δουλεύει μόνη της η μηχανή όλο το βράδυ!!!

Επίσης δεν έχει σχέση το ποσοστό χαρτιού ή άλλου υλικού με τη σωστή μπριγκέτα.
Μπριγκέτες με τα σωστά μηχανήματα μπορούν να γίνουν και από ατόφιο χαρτί ή ακόμα μόνο από πευκοβελόνες!!!
Τα υπόλοιπα ποσοστά γίνονται μόνο και μόνο γιατί δεν είναι σωστά τα χειροποίητα μηχανήματα!!!
Η "οικονομία" στην αγορά ενός μηχανήματος δεν σημαίνει ότι θα έχεις και οικονομική ή σωστή παραγωγή...

Τέλος μετρητή υγρασίας μπορείς να βρεις και στο ebay, αλλά έχουν και οι ντόπιοι εισαγωγείς μηχανημάτων για μπριγκέτες ή πέλετ...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6317 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
ποσα κανει μια μηχανη των 50 κιλων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6320 από ΤΣΙΚ
Απαντήθηκε από ΤΣΙΚ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά θέλετε να κατασκευάσετε μία μηχανή...
Αφού στο τέλος δεν θα δουλεύει καλά!!!
Γιατί δεν αγοράζετε μία μηχανή των π.χ. 50 κιλών την ώρα και να την έχετε να δουλεύει 24 ώρες το 24άωρο; Σας είναι λίγο δηλαδή 1 τόνος και, την ημέρα σε μπριγκέτες;
Το πολύ - πολύ, να προσθέσεις και ένα έξτρα σιλό για να δουλεύει μόνη της η μηχανή όλο το βράδυ!!!


Δεν θεωρω οτι δεν μπορουμε να φτιαξουμε κατι σωστα για κανενα λογο.εχω μηχανουργιο και εχω ολοι την τεχνογνωσια ωστε να βγει το σωστο αποτελεσμα.
η ευκολη λυση ειναι να το παρεις απεξω.
το ψαχνω αρκετους μηνες και νομιζω οτι φτανω στην τελειωποιησητου...
ευχαριστω για τις πλοιροφοριες ως προς την μπρικετα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6322 από navarxos
Απαντήθηκε από navarxos στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

OANNHSEA έγραψε:

ΤΣΙΚ έγραψε: Καλησπερα και απο μενα προσπαθω και εγω να κατασκευασω μια μηχανη μεγαλης παραγωγης,ηθελα την βοηθεια σας.
θελω να βρω ενα μηχανημα μετρησης υγρασιας
και να μου πειτε παλι το ποσοστο χαρτιου η αλλου υλικου για καλητερη κολληση..
ευχαριστω.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά θέλετε να κατασκευάσετε μία μηχανή...
Αφού στο τέλος δεν θα δουλεύει καλά!!!
Γιατί δεν αγοράζετε μία μηχανή των π.χ. 50 κιλών την ώρα και να την έχετε να δουλεύει 24 ώρες το 24άωρο; Σας είναι λίγο δηλαδή 1 τόνος και, την ημέρα σε μπριγκέτες;
Το πολύ - πολύ, να προσθέσεις και ένα έξτρα σιλό για να δουλεύει μόνη της η μηχανή όλο το βράδυ!!!

Επίσης δεν έχει σχέση το ποσοστό χαρτιού ή άλλου υλικού με τη σωστή μπριγκέτα.
Μπριγκέτες με τα σωστά μηχανήματα μπορούν να γίνουν και από ατόφιο χαρτί ή ακόμα μόνο από πευκοβελόνες!!!
Τα υπόλοιπα ποσοστά γίνονται μόνο και μόνο γιατί δεν είναι σωστά τα χειροποίητα μηχανήματα!!!
Η "οικονομία" στην αγορά ενός μηχανήματος δεν σημαίνει ότι θα έχεις και οικονομική ή σωστή παραγωγή...

Τέλος μετρητή υγρασίας μπορείς να βρεις και στο ebay, αλλά έχουν και οι ντόπιοι εισαγωγείς μηχανημάτων για μπριγκέτες ή πέλετ...






σωστος-σωστοτατος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το νιωσα στο πετσι μου!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ