Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10203 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: Πρέπει ναβαλεις lnverter και όχι οτιδήποτε κάποιο που να είναι vector δηλαδή να μην χάνει το μοτέρ τη δύναμή του στις χαμηλές στροφές για ένα τόρνο που έχω ένα τέτοιο lnverter για 2hp 220 σε 380 το πηρα από Αγγλία 350 ευρω


οποτε ξεχνατο.δεν συμφερει.καλητερα μειοτηρα. τσεκαρα το mail που σου εστειλα και το εστειλα σωστα.σου το ξανα εστειλα παλι μολις τωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10211 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Soory λάθος μειλ στείλτε στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10237 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Είμαι αναφανδον υπερ της καυσης στερεων με ΧΑΜΗΛΗ ΥΓΡΑΣΙΑ. Η καυση χλωρων ξύλων είναι ότι χειροτερο σε όλους τους τομείς.
Και μόλις τωρα ειδα τις ενδιαφερουσες προσπαθειες για κατασκευη μπριγκεττομηχανής.
Μακάρι να το πετυχετε με χαμηλότερο κόστος απο μια εισαγόμενη. Θα είναι πολύ καλό.
Και θα οδηγησει σε εκμετάλευση του δυναμικου της βιομαζας που σημερα καιγεται στα χωραφια η καταληγει σε χωματερες.
Αυτός ήταν και ο λόγος που πριν χρόνια με έκανε να ασχοληθω με την βιομάζα.

Μεσα στον μηνα, σε δύο κινεζικες μπριγκετομηχανές που παραλαμβάνουν φίλοι μου, θα πειραματιστω με διάφορα υλικα που έχω συγκεντρωσει στο χωράφι μου. (κλαδεματα αμπελου, βερυκοροδακινα, κλαδεματα Δήμων, αγριαγκιναρα κλπ.)




Όποιος επιθυμει να παρευρεθει, ας μου τηλεφωνήσει.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10244 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
γιάννης,
Ούτε το νέο mail τσιμπάει... :unsure:

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10284 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Βρήκα μοτέρ μεταχειρισμένο στο Πειραιά 10hp 160 rpm 400 ευρώ βρήκα και μειωτηρες σκέτοι χωρίς μοτέρ για κινητήρα ότι θες. Με 150 ευρώ τώρα έχω στείλει τα σχεδία σε ένα μάστορα για τον ατέρμονα για τιμή έχει κανένας τιμή για πιο φτηνό μοτέρ Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σωστό μαιλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10287 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: Βρήκα μοτέρ μεταχειρισμένο στο Πειραιά 10hp 160 rpm 400 ευρώ βρήκα και μειωτηρες σκέτοι χωρίς μοτέρ για κινητήρα ότι θες. Με 150 ευρώ τώρα έχω στείλει τα σχεδία σε ένα μάστορα για τον ατέρμονα για τιμή έχει κανένας τιμή για πιο φτηνό μοτέρ Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σωστό μαιλ

Λογικα το μοτερ εχει επανω μειωτηρα.Δεν νομιζω να βγενουν μοτερ με 160 στροφες το λεπτο.
Οποτε τα 400 ειναι μαζι με τον μειωτηρα?

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ