Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46948 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...

GeoTa έγραψε: Μήπως τελικα γωνίες και εναλλάκτης δεν "συνεργάζονται" σωστά;; Το λέω γιατι και στον pmet βλέπω γωνιες..

Βέβαια αν καποιο μελος έχει γωνιες και εναλλάκτη μπορεί να μας πει την άποψή του.


Πιθανόν. Αλλά τις γωνίες τις είχα και πριν τον εναλλάκτη και δεν κάπνιζε σχεδόν καθόλου.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46949 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...
Μου ήρθε μια φλασιά τώρα δα. Μήπως να ανοίγω τον πρωτογενή αέρα πριν ανοίξω την πόρτα; Θα το δοκιμάσω αύριο, τώρα δεν είμαι σπίτι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46954 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...
Μήπως να ανοίξεις κάνα παράθυρο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46957 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...

Asteris έγραψε: Μήπως να ανοίξεις κάνα παράθυρο?

\
Κάθετα όχι. Δουλεύει το μοτέρ και φέρνει κάργα αέρα μέσα μέσω του εναλλάκτη. Επί πλέον ξύλινα κουφώματα με ότι συνεπάγεται αυτό. Έχω βάλει λάστιχα αλλά και πάλι κάποια μπάζουν.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46959 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...
Καμιά ιδέα πως μπορώ να βάλω κόφτρα σε αυτή την εστία;
Εγώ σκέφθηκα ένα τραπεζάκι με 4 κοιλοδοκούς 5χ5 για πόδια και 4mm λαμαρίνα επάνω.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46967 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Κασσέτα Edilkamin: καπνίζει...

dmtr έγραψε: Καμιά ιδέα πως μπορώ να βάλω κόφτρα σε αυτή την εστία;
Εγώ σκέφθηκα ένα τραπεζάκι με 4 κοιλοδοκούς 5χ5 για πόδια και 4mm λαμαρίνα επάνω.

Θα μπορούσες και να την κρεμάσεις από τις βίδες που βλέπω να σφίγγουν την καμινάδα. Βγάζεις τις βίδες, βρίσκεις ντίζα με ίδιο σπείρωμα και πάχος και βάζεις τρία μπουλόνια δυο πάνω για να μην έχεις ανεπιθύμητα χαλαρώματα και μια κάτω από την λαμαρίνα. Έτσι θα μπορείς και να παίξεις με το ύψος για να βρεις το καλύτερο ως προς την απόδοση.



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ