Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100138 από Fokion
Οχι ενα νουμερο ειδα μονο - Χ6.3ΧΧ

η ΗΘΙΚΗ μου γιατι κι εγω πωλησεις κανω, δεν μου επετρεψε να κοιταξω ΚΑΝ τα υπολοιπα νουμερα. Οσο απιστευτο κι αν φαινεται σε πολλους δε ΜΟΥ το επιτρεπω....
και προφανως ΟΥΤΕ το εσωσα - απλώς το διεγραψα απο το μηνημα σου

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100147 από Pellet ZarisEcoEnergy

jnet έγραψε: Λοιπόν τα επανέφερα και καλώ τους συμμετεχοντες να δώσουν εξηγήσεις.
Δηλαδή δεν μπορεί να ληψει κάποιος 1 ωρα από την οθόνη και γίνεται το ελα να δείς.

Λοιπόν λογια στον αέρα δεν πρέπει να γίνονται. Οι κατηγορίες πρέπει να είναι βάσιμες. Δωστε στοιχεία για οτιδηποτε κατηγορεί ο καθένας.


Οι δικηγόροι μου (ένας υπεύθυνος για ηλεκτρονικό έγκλημα και ένας για εμπορικό) με συμβούλεψαν να μην μιλήσω για το θέμα πριν μου δώσουν το ΟΚ. Όμως βλέπω ότι κάποιοι κακοπροαίρετοι άνθρωποι (και έχεις αρκετούς εδώ μέσα) συνεχίζουν το αστείο, οπότε είπα να γράψω δυο λογάκια.

Γιωργο, οπως βλέπεις η εταιρία HellenicEcoFuel δεν βγαίνει να εξηγήσει που βασίζει τις κατηγορίες της. Όπως μου είπες και εσύ στο τηλέφωνο, πως μπορεί να βρει απο που αγοράζω? Μπορεί να αγοράζω από κάποιον τρίτο (ακόμα και δικό του πελάτη) ή από κάποιον άλλον εισαγωγέα με τον οποίο έχω συμφωνία να μην αποκαλύψουμε την συνεργασία μας.

Σου ζήτησα να τον διαγράψεις από το φορουμ (καθώς κατά την γνώμη μου και κατά την γνώμη των δικηγόρων μου αυτό που έκανε είναι εγκληματικό), δεν συμφώνησες, οπότε πάω πάσο και θα φύγω εγώ από εδώ και θα σας αφήσω με την HellenicEcoFuel (αρκεί βέβαια να υπάρχει αυτή εταιρία σε λίγο καιρό, πράγμα που το εύχομαι ολόψυχα καθώς θα σημαίνει ότι θα έχει ταχτοποιήσει τις οποιεσδήποτε νέες οικονομικές εκκρεμότητες).
Δεν θα ξανασχοληθούμε με τα φορουμ, τουλάχιστον με αυτά όπου ο καθένας γράφει ότι του κατέβει, χωρίς να φοβάται τίποτα.
Οπότε Γιώργο βγάλε εντελώς τις προσφορές μας την ημέρα της λήξης. Όποιος γράφτηκε στη βάση δεδομένων μας μέχρι εκείνη την ημέρα, γράφτηκε και θα λάβει τις οριστικές τιμές των προσφορών μας αμέσως μετά. Τέλος.

Αν μπορούσε ο εκπρόσωπος της παραπάνω εταιρίας (HellenicEcoFuel) να δει τα τιμολόγια αγορών μας τότε μάλλον δεν θα μιλούσε καθόλου.
Αλλά τώρα μίλησε και αυτό δεν αλλάζει. Γιατί κάποιοι νομίζουν ότι εδώ μέσα παίζουμε.
Δυστυχώς θα ακολουθήσω το γράμμα του νόμου για την προστασία της εταιρίας μου και του ονόματός μου στην αγορά. Δεν θα κάνω εξώδικο, καθώς το να τον πιέσω να βγει και να ζητήσει συγνώμη είναι το μόνο εύκολο. Εξάλλου μάλλον γι'αυτο με παίρνουν κάθε μέρα οι συνέταιροι του τηλέφωνο και μου ζητούν να βρεθούμε από κοντά και να συζητήσουμε μια καινούρια ιδέα συνεργασίας, όπως μου λένε!
Θα προβώ κατευθείαν σε αγωγή για συκοφαντική δυσφήμηση και κάποιες άλλες κατηγορίες. Θα την καταθέσουμε την Δευτέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100149 από Pellet ZarisEcoEnergy

andros έγραψε:

andros έγραψε: Καλησπερα σε ολους.
Επειδη σκοπευω να παραγγειλω 8 τονους για Αθηνα εχω την εξης απορια.
Απο οσο θυμαμαι τα μεταφορικα για Αθηνα στην Zarisecoenergy ηταν στην πρωτη προσφορα 25€/τονο (εχει αφαιρεθει ο πρωτος πινακας). Στην καινουρια προσφορα εχει κατεβει αισθητα η τιμη της παλεττας αλλα εχει ανεβει αισθητα η τιμη των μεταφορικων απο 25 σε 43€. Εντουτις στον νεο πινακα των μπριγκετων εξακολουθουν να ειναι 25€.
Εχει γινει τυπογραφικο λαθος ή ειναι κατι που δεν καταλαβαινω εγω?

Ευχαριστω

Υ.Γ. Και επειδη οι τελευταιες ημερες ειναι προκλητικες και πεφτει πολυ ξυλο, να ξεκαθαρισω οτι δεν ρωταω με σκοπιμοτητα απλα απο απορια.


Υπαρχει καμια εξηγηση ή το σκεφτομαστε ακομα?


Οι τιμές μας στις προσφορές δεν είναι δεσμευτικές. Μπορούν να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή. Ο μόνος τρόπος για να τις κατοχυρώσετε είναι να κάνετε εγγραφή στη σελίδα μας, να κάνετε την παραγγελία σας και να περιμένετε να σας αποσταλεί η τελική προσφορά με τα μεταφορικά.
Ευχαριστώ πολύ,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100151 από LEONAS
Οποιος εμπορος δεν αντεχει την κριτικη εδω μεσα χωρις φυσικα να τον
βριζουν η' να τον απειλουν καλα ειναι να φευγει μονος του γιατι οπως
βλεπω ολοι θελουν να κανουν την διαφημηση τους και εμεις να βαραμε
παλαμακια δυστυχως ομως μαζι με τα παλαμακια θα εχει καμια φαπα :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100152 από kosmidis80

LEONAS έγραψε: Οποιος εμπορος δεν αντεχει την κριτικη εδω μεσα χωρις φυσικα να τον
βριζουν η' να τον απειλουν καλα ειναι να φευγει μονος του γιατι οπως
βλεπω ολοι θελουν να κανουν την διαφημηση τους και εμεις να βαραμε
παλαμακια δυστυχως ομως μαζι με τα παλαμακια θα εχει καμια φαπα :whistle:


Leona στην παραπανω υποθεση δεν υπηρξε κριτικη! Και ποσο μαλιστα απο ιδιωτες προς εμπορο. Υπηρξε συκοφαντικη δισφημιση με εμπορικο και κοινωνικο-προσωπικο αντικτυπο απο εμπορο προς εμπορο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100154 από Fokion
Νομιζω οτι απο την στιγμη που το θεμα (θα) εχει παρει την δικαστική οδο, θα πρεπει κι εμεις ολοι "να το αφησουμε στην ησυχια του" χωρις αλλα σχολια.

ΣΙΓΟΥΡΑ ομως με στεναχωρει ( ως ατομο ) η αποχωρηση της Zarisecoenergy

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ