Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9274 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ asteri: Σκέφτομαι αν πάρω εστία σαν την δική σου να βάλω το βεντιλατέρ στην πλάτη του τζακιου χαμηλά έξω από τον πίσω τοίχο. Για να το εξηγήσω καλύτερα μένω σε οροφοδιαμέρισμα και η πλάτη του τζακιού βγάινει στο κλιμακοστάσιο. Δεν ενοχλώ κανένα, παίρνω φρέσκο αέρα (έχει παράθυρο στα δύο μέτρα) αλλά όχι κατεψυγμένο και ο θόρυβος του βεντιλατέρ είναι λιγότερος μέσα στο σπίτι. Φυσικά θα βάλω ένα κούτι να το προστατεύσω από παιδιά και καθαρίστριες.
Ποια έιναι η άποψη σου; θα δουλέψει έτσι ή θα προτείνεις να βάλω και εισαγωγή από μέσα (με Τ) με κλαπέτο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9275 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βάλε και Τ, θα χρειαστεί για τους ψόφους. Κυρίως θα ρίχνει την κατανάλωση η θέρμανση εσωτερικού αέρα, θα το καις πιό ήρεμα, από ότι αν πρέπει να ζεστάνεις τον παγωμένο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9276 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οπότε το βεντιλατέρ θα πρέπει να μπει κάτω ή δίπλα από το τζάκι.
Έχεις δίκιο ,άλλωστε διάβαζα σε ένα Γαλλικό φόρουμ και ήταν 2-3 τύποι στην ίδια περιοχή με τον ίδιο τζακά με καλά τζάκια Turbo fonte 15kw και Invicta 14 kw που δεν ζεσταινόνταν με τίποτα (θερμοκρασία αέρα εξόδου με το ζόρι 50!!!) και το πρόβλημα ήταν ότι παίρναν αέρα μόνο απ΄έξω. Βέβαια εκεί μετά από καταγγελία των πελατών, ο τζακάς έχασε την πιστοποιήση...που σε καημένε erimiti.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9277 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
το κακο ειναι οτι το ελληνικο leroy δεν εχει e shop και δεν ξερουμε ποτε εχει προσφορες.
το γαλλικο που ειδα χθες νομιζω οτι ειναι ποιο φθηνο αλλα δεν στελνει ελλαδα.
αυτος που ειναι μακρια απο πολη που εχει leroy θα του ειναι λιγο δυσκολο.
γι αυτο θα ηταν καλα αυτος που πηγε και ειδε τις τιμες αν μπορει να ενημερωνει τους αλλους
ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9308 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γειά σας και πάλι.Τελικά αυτό το νήμα σταματημώ δεν έχει.Δεν το λέω για κακό.Συνεχίζω να το διαβάζω και πάντα όλο και κάτι μαθαίνω.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση απο το leroy για την κασέτα που τους ζήτησα.Και δεν νομίζω ότι θα μου δώσουν και σημασία.Επειδή στην Πάτρα που μένω δε υπάρχει leroy προσπαθώ απο το τηλέφωνο και με email μήπως και μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη.Είδωμεν.Δε σας κρύβω οτι έχω αρχίσει να απελπίζομαι οτι δεν θα βγάλω άκρη.Να ζητήσω την βοήθειά σας άλλη μία φορά.Πήρε ένας φίλος αυτό το τζάκι εδώ από κάποιο που το είχε σε μαγαζί στην Πάτρα.Η μάρκα του είναι απο ότι γράφει climacalor.H σελίδα στο internet απο ότι είδα είναι σε .it.Αν προσέξετε στο google πρίν μπείς στο site παρ' ότι βγάζει τη σελίδα σε .it αν διαβάσετε λίγο πιό κάτω εκεί που λέει Αzienda γράφει ελλήνικά.Με κάποια έρευνα που έκανα είδα ότι δεν υπάρχουν αλλού στόν κόσμο.Μου κάνει και εντύπωση στο site που έχει μόνο ελληνικά αγγλικά και ιταλικά σε επιλογή γλώσσας και καμμία άλλη.Μεγάλη η χάρη μας να έχει ελληνικά και να μην έχει γερμανικά γαλλικά κ.λ.π.Τέλος πάντων λίγο το κακό για τη γλώσσα.Έχω την αίσθηση ότι δεν υπάρχει εργοστάσιο στην Ιταλία και ότι η εταιρία syrios που τα έχει και είναι στην Τρίπολη απο ότι έιδα τα κατασκευάζει εκεί,έχουν φτιάξει και ένα site .it με δυο τηλέφωνα και μία διέυθυνδη που δεν ξέρω και αν ισχύουν η απαντάει εκεί κάποιος γνωστός και τα παρουσιάζουν για ιταλικά.Επίσης μου κάνει εντύπωση εφοσον είναι ιταλικά δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχουν τεχνικά χακτηριστικά πουθενά στο site τους αλλά και οπουδήποτε αλλού.Γενικά άμα το ψάξετε λίγο θα καταλάβετε ότι είναι μια μπερδεμένη κατάσταση που ξαναλέω πιστεύω ότι μας δουλεύουν.Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά.Για βοηθήστε ρε παιδιά μπας και ξέρει κάποιος κάτι και μπορέσουμε και βγάλουμε κάποια άκρη και σώσουμε και κανένα.Φαντάζεσται να γίνετε κάτι τέτοιο?Τώρα θα μου πείς στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις.....

Bρήκα και άλλα στοιχεία.Αν googlάρεις climacalor κοιτάξτε να δείτε τι βγαίνει δεύτερο και τρίτο στη επιλογή του google.To δεύτερο το βγάζει μπερδεμένω ελληνικα και δεν ξέρω εγώ τι άλλο και το τρίτο σε βγάζει πάλι σε ελληνικά παρόλο που και τα δύο είναι .it

Eπίσης ένα άλλο στοιχείο που βρήκα έιναι εδώ στο site τους η φωτογραφία που έχουν απο το εργοστάσιο στήν Ιταλία δεν μου άρεσε και πολύ η ταμπέλα ψηλά που έχει τα γράμματα της εταιρίας.Μου φάνηκαν σαν φωτομοντάζ.Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα αυτή τη σελίδα που εχει την ίδια φωτό του εργοστασίου-εκθέσεως αλλά πάνω γράφει άλλα.Μία εταιρία bonci η οποία έχει σχέση με τζάκια αλλά από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι μεταπωλητής του Έλληνα (CLIMACALOR).Γράφει (Rivenditore esclusivo) δηλαδή αποκλειστικός αντιπρόσωπος ποιανού??Του εαυτού του???Ρε θα μας τρελάνουν!!!!!!!!!
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by johndial.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9313 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

johndial έγραψε: Γειά σας και πάλι.Τελικά αυτό το νήμα σταματημώ δεν έχει.Δεν το λέω για κακό.Συνεχίζω να το διαβάζω και πάντα όλο και κάτι μαθαίνω.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση απο το leroy για την κασέτα που τους ζήτησα.Και δεν νομίζω ότι θα μου δώσουν και σημασία.Επειδή στην Πάτρα που μένω δε υπάρχει leroy προσπαθώ απο το τηλέφωνο και με email μήπως και μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη.Είδωμεν.Δε σας κρύβω οτι έχω αρχίσει να απελπίζομαι οτι δεν θα βγάλω άκρη.Να ζητήσω την βοήθειά σας άλλη μία φορά.Πήρε ένας φίλος αυτό το τζάκι εδώ από κάποιο που το είχε σε μαγαζί στην Πάτρα.Η μάρκα του είναι απο ότι γράφει climacalor.H σελίδα στο internet απο ότι είδα είναι σε .it.Αν προσέξετε στο google πρίν μπείς στο site παρ' ότι βγάζει τη σελίδα σε .it αν διαβάσετε λίγο πιό κάτω εκεί που λέει Αzienda γράφει ελλήνικά.Με κάποια έρευνα που έκανα είδα ότι δεν υπάρχουν αλλού στόν κόσμο.Μου κάνει και εντύπωση στο site που έχει μόνο ελληνικά αγγλικά και ιταλικά σε επιλογή γλώσσας και καμμία άλλη.Μεγάλη η χάρη μας να έχει ελληνικά και να μην έχει γερμανικά γαλλικά κ.λ.π.Τέλος πάντων λίγο το κακό για τη γλώσσα.Έχω την αίσθηση ότι δεν υπάρχει εργοστάσιο στην Ιταλία και ότι η εταιρία syrios που τα έχει και είναι στην Τρίπολη απο ότι έιδα τα κατασκευάζει εκεί,έχουν φτιάξει και ένα site .it με δυο τηλέφωνα και μία διέυθυνδη που δεν ξέρω και αν ισχύουν η απαντάει εκεί κάποιος γνωστός και τα παρουσιάζουν για ιταλικά.Επίσης μου κάνει εντύπωση εφοσον είναι ιταλικά δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχουν τεχνικά χακτηριστικά πουθενά στο site τους αλλά και οπουδήποτε αλλού.Γενικά άμα το ψάξετε λίγο θα καταλάβετε ότι είναι μια μπερδεμένη κατάσταση που ξαναλέω πιστεύω ότι μας δουλεύουν.Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά.Για βοηθήστε ρε παιδιά μπας και ξέρει κάποιος κάτι και μπορέσουμε και βγάλουμε κάποια άκρη και σώσουμε και κανένα.Φαντάζεσται να γίνετε κάτι τέτοιο?Τώρα θα μου πείς στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις.....

Bρήκα και άλλα στοιχεία.Αν googlάρεις climacalor κοιτάξτε να δείτε τι βγαίνει δεύτερο και τρίτο στη επιλογή του google.To δεύτερο το βγάζει μπερδεμένω ελληνικα και δεν ξέρω εγώ τι άλλο και το τρίτο σε βγάζει πάλι σε ελληνικά παρόλο που και τα δύο είναι .it

Eπίσης ένα άλλο στοιχείο που βρήκα έιναι εδώ στο site τους η φωτογραφία που έχουν απο το εργοστάσιο στήν Ιταλία δεν μου άρεσε και πολύ η ταμπέλα ψηλά που έχει τα γράμματα της εταιρίας.Μου φάνηκαν σαν φωτομοντάζ.Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα αυτή τη σελίδα που εχει την ίδια φωτό του εργοστασίου-εκθέσεως αλλά πάνω γράφει άλλα.Μία εταιρία bonci η οποία έχει σχέση με τζάκια αλλά από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι μεταπωλητής του Έλληνα (CLIMACALOR).Γράφει (Rivenditore esclusivo) δηλαδή αποκλειστικός αντιπρόσωπος ποιανού??Του εαυτού του???Ρε θα μας τρελάνουν!!!!!!!!!


O φιλος σου ειναι ικανοποιημένος απο το τζακι του?

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.498 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ