Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49953 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και στο δικο μου το τζαμι μαυιζει γρηγορα
Σε τετοιο σημειο ωστε αν το αφησω πανω απο εβδομαδα τοτε δεν βλεπω τπτ μεσα

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49996 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τα ξυλα ειναι στεγνα δεντρα κομμενα περυσι την ανοιξη!!!Δεν ξερω αν παιζει ρολο η αεροκουρτινα ειναι τερμα ανοιχτη η δικια σου;;;Τι αλλο μπορει να φταιει η κατασκευη του τζακιου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50003 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Πέντε χρόνια δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Εκτός από ένα μήνα πέρσι, που έμεινα από ξερά ξύλα και αναγκάστηκα να κάψω κάποια με αρκετή υγρασία, που υπολόγιζα να αφήσω για φέτος.
Τι ξύλα καις; Εχουν καθόλου ρετσίνι;
Προσπάθησε να τα έχεις όσο πιο πίσω γίνεται, μακριά από το τζάμι.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by tas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50009 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την συγκεκριμενη περιοδο καιω ελιες και βελανιδια.Το γνωριζω οτι οταν καιω χλωρα η δεντρα με ρετσινι μαυριζει αλλα το δικο το εχει παρακανει.Με τι καθαριζεις το τζαμι; με σταχτι η καποιο υγρο καθαρισμου;
Εγω μερικες φορες το καθαριζω με fairy power που ειναι για τις κουζινες.Εισαι ευχαριστημενος με το τζακι σου ποσα δωματια ζεσταινεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50012 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ έγραψε: Την συγκεκριμενη περιοδο καιω ελιες και βελανιδια.Το γνωριζω οτι οταν καιω χλωρα η δεντρα με ρετσινι μαυριζει αλλα το δικο το εχει παρακανει.Με τι καθαριζεις το τζαμι; με σταχτι η καποιο υγρο καθαρισμου;
Εγω μερικες φορες το καθαριζω με fairy power που ειναι για τις κουζινες.Εισαι ευχαριστημενος με το τζακι σου ποσα δωματια ζεσταινεις;

''Με τι καθαριζεις το τζαμι; με σταχτι η καποιο υγρο καθαρισμου;'' Το καθαρίζεις νε νοτισμένη εφημερίδα και στάχτη από το τζάκι σου. Αν έχουν κολλήσει στο τζάμι μικρά κομματάκια από τυχόν σπίθες, αυτά τα καθαρίζεις με το ειδικό ξυράφι για τα τζάμια 'η της κεραμικές εστίας.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50014 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Με ένα βρεγμένο σφουγγαράκι, βουτηγμένο στη στάχτη, καθαρίζει μια χαρά και πολύ εύκολα.
Σε μια πενταετία, το έχω κάνει απόσβεση με το παραπάνω. Στα (τρία) δωμάτια έχω -1,5 ως -2 σε σχέση με το σαλόνι, αλλά κάτω από τους 20 δεν είχα πέσει ούτε στις δυσκολότερες μέρες του περσινού χειμώνα. Στο σαλόνι από 22 και πάνω.
Να φανταστείς το πετρέλαιο, το έχω αγορασμένο με... 55 λεπτά πριν κάποια χρόνια. Ευτυχώς, δε χαλάει :lol:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.449 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ