Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #33081 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Χαλαρώνεις λίγο και μετά την σφηνώνεις... :whistle: :whistle:


Τι λες τωρα ρε μεγαλε...... :pinch:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33098 από tgiakou
Απαντήθηκε από tgiakou στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τι υψος εχει το 800gv? ηθελα να το βαλω και εγω αλλα μαλλον ειχα προβλημα στην κουπαστη επρεπε να σπασω !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33114 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

mk86 έγραψε: θα μπορουσε πιστευετε εαν βαλω ανεμιστηρα πανω απο την πορτα ενος δωματιου , ο ζεστος αερας απο το τζακι να εισερχεται γρηγοροτερα στο δωματιο;

εχετε καποιο υποψην σας;


ευχαριστω



Θα εισέρχρται σφαιράτος, έναν εξαερηστήρα μπάνιου υπάρχει σε Φ 100-120-140 ότι σε βολέυει σε διάσταση συνδεδεμένο με ένα multi dimmer για επαγωγικά και ωμικά φορτία ή μόνο για επαγωγικά ( www.centurycontrol.gr/dimmer_multi_main.html ) για να μήν δουλεύει στο φούλ επειδή τραβάνε μεγάλη ποσότητα αέρα και είναι θορυβώδη, αυτό θα κάνω και εγώ θα το τοποθετήσω πάνω από την πόρτα που χωρίζει την σαλοκουζίνα από τα Υ/Δ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DiKo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33117 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Χαλαρώνεις λίγο και μετά την σφηνώνεις... :whistle: :whistle:


Η πατέντα του Αστέρη κάνει θαύματα, Αστέρη εάν ανοίξουμε μικρές τρύπες στο μαντέμη της πλάτης θα έχωμε δευτερογενή? νομίζω ότι έχει ειπωθεί αλλά δεν θυμάμε την απάντηση, πάντως υποψία μπλέ φλόγας είδα και εγώ στα πρώτα ανάματα αλλά με το συρταράκι ελαφρώς ανοικτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33119 από !storm!
Απαντήθηκε από !storm! στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

SHERIF έγραψε:

mk86 έγραψε: θα μπορουσε πιστευετε εαν βαλω ανεμιστηρα πανω απο την πορτα ενος δωματιου , ο ζεστος αερας απο το τζακι να εισερχεται γρηγοροτερα στο δωματιο;

εχετε καποιο υποψην σας;


ευχαριστω



Θα εισέρχρται σφαιράτος, έναν εξαερηστήρα μπάνιου υπάρχει σε Φ 100-120-140 ότι σε βολέυει σε διάσταση συνδεδεμένο με ένα multi dimmer για επαγωγικά και ωμικά φορτία ή μόνο για επαγωγικά ( www.centurycontrol.gr/dimmer_multi_main.html ) για να μήν δουλεύει στο φούλ επειδή τραβάνε μεγάλη ποσότητα αέρα και είναι θορυβώδη, αυτό θα κάνω και εγώ θα το τοποθετήσω πάνω από την πόρτα που χωρίζει την σαλοκουζίνα από τα Υ/Δ




Εχω μια ιδέα αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει.Εάν ανοίξω το κλιματιστικό του δωματίου στον ανεμιστήρα δεν θα τραβάει τον αέρα του χώρου και θα τον δίνει πάλι πίσω;Επομένως δεν θα τραβήξει και τον ζεστό αέρα πού έρχεται απο το τζάκι πιο γρήγορα στο δωμάτιο;Ετσι θα θερμάνουμε πιο γρήγορα τα απομακρυσμένα δωμάτια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33153 από vasilisgr
Απαντήθηκε από vasilisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
διαβασα σε προηγουμενα post οτι σε foyer χρειαζεται περσιδα χαμηλα για να παιρνει αερα δωματιου,στο δικο μου δεν εχω τετοια αλλα φερνω ΜΟΝΟ αερα εξωτερικο με μοτερ,πρεπει να ανοιξω και εσωτερικα ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.544 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ