Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33046 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sotiris v. έγραψε: καλησπερα αστερη
η διαθεσιμη αποσταση για την τοποθετηση της selenic ειναι 86 εκατοστα.θα χωρεσει μαζι με τα κενα που χρειαζεται η εστια δεξια/αριστερα για να αναπνεει,την γυψοσανιδα και τον πετροβαμβακα?
ευχαριστω


Θα βάλεις 4άρη πετροβάμβακα και είσαι μιά χαρά. Από πίσω έχεις 12-13 πόντους μέχρι τον τοίχο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33047 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Μπάμπης έγραψε: Φίλε sofix έβαλες ροδέλα ανάμεσα στο τζάμι και το μαντέμι ? Δηλαδή άφησες κενό και παίρνει αέρα από το τζάμι ?


Αυτό ακριβώς. Και αυτό το κενό εμένα πέρυσι μου έφτιαχνε και λιγη δευτερογενή καύση, όταν πύρωνε καλά το τζάκι και είχα ξερά ξύλα. Έβγαζε μπλε φλόγα κάτω και αιωρούμενες φλόγες στο ταβάνι του...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μπάμπης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33048 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
θα μπορουσε πιστευετε εαν βαλω ανεμιστηρα πανω απο την πορτα ενος δωματιου , ο ζεστος αερας απο το τζακι να εισερχεται γρηγοροτερα στο δωματιο;

εχετε καποιο υποψην σας;


ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33057 από Μπάμπης
Απαντήθηκε από Μπάμπης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Τα καπναέρια περνάνε μέσα από την καμινάδα, δεν κυκλοφορούν ελεύθερα μέσα στην φούσκα, Εννοείται ότι με την επαφή ανεβάζουν την θερμοκρασία της φούσκας, αλλά όχι σε σημείο να ζητάει 1600cm2 περσίδα εξαγωγής, όσο περίπου θέλει και η Selenic, η οποία πετάει ΚΑΙ τα 14kW της μέσα στην φούσκα...


Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, σκέφτομαι να βάλω μπροστά και κάτω από την εστία για εισαγωγή 10X70 = 700cm2 και για εξαγωγή μία μπροστά και μία στο πλάι από 15X70= 1050cm2 σύνολο 2100cm2. Είναι υπερβολή ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33059 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κάτω ναι, βάλε την μισή. Γιατί είπαμε πήρες κασέτα, αφού είναι να το γεμίσεις κουμπότρυπες τον θάλαμό σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33061 από Μπάμπης
Απαντήθηκε από Μπάμπης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Κάτω ναι, βάλε την μισή. Γιατί είπαμε πήρες κασέτα, αφού είναι να το γεμίσεις κουμπότρυπες τον θάλαμό σου?


:cheer: Δεν θέλω να γεμίσω κουμπότρυπες το θάλαμο αλλά και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω και ζημιά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.436 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ