Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32744 από giorgossim
Απαντήθηκε από giorgossim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα και πάλι σε όλους!! Είχα ξαναγράψει πριν δυο μέρες σχετικά με την τοποθέτηση δίφατσης κασέτας invicta 14Kw και με προβληματίζει κάτι σχετικά με αυτό. Εάν η inox καμινάδα που θα τοποθετηθεί στο λαιμό της κασέτας δεν φτάνει μέχρι εκεί που τελειώνει η κτιστή, αλλά σταματάει στο σημείο που είναι η οροφή του σπιτιού θα υπάρξει πρόβλημα? (Δεν μπορώ να την ανεβάσω γιατί υπάρχουν κάποια σίδερα που προεξέχουν εσωτερικά της κτιστής και δεν περνάει με τίποτα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32777 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
[/quote]


καλησπερα σας
αν μπορει καποιος να μου εξηγηση στην φωτογραφια αυτη η φουσκα τι εχει για ταβανι?ειναι πετροβαμβακας?και πανω απο αυτο υπαρχει αλλος θαλαμος μεχρι το ταβανι του δωματιου?
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32783 από Μπάμπης
Απαντήθηκε από Μπάμπης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GeoTa έγραψε:

sofix έγραψε: GeoTa,
χαζευα το βιντεο με το συρταρακι και την ένταση φλογας που εχεις ανεβάσει στο youtube και μου έκανε εντύπωση που εκανε σαν τρελη!

εγω σαν πρωτο αναμα ειχα μικρα ξυλα και δεν ανοιγα αερα,το ειχα στο ρελαντι ισα να βγαζει φλογα..
τι υψος καμιναδας εχεις και τραβαει ετσι? εγω ειμαι απο το λαιμο της εστιας 4μ(1,80μ στην ταρατσα,χωρις το καπελο,το οποιο δεν ξερω τι να βαλω..)
αυριο θα το αναψω παλι και αφου ζεσταθει θα το τσιτωσω λιγο να δω αν θα εχω παρομοια ενταση στη φλογα..


Καλησπέρα, γύρω στα 6 μετρα ειναι η καμινάδα μου απο το λαιμό της εστιας. Καπέλο ειχα περιστροφικό, αλλά επειδή όλο ιστορίες μου έκανε (ηθελε γρασαρισμα να γυρνάει, έκανε θορυβο κατα την περιστροφή κτλ κτλ) το άλλαξα και έβαλα απλό αντιανεμικό.


Ποιο βίντεο είναι αυτό να το δω και εγώ ? Ενδιαφέρων φαίνεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32785 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
[/quote]

sotiris v. έγραψε: καλησπερα σας
αν μπορει καποιος να μου εξηγηση στην φωτογραφια αυτη η φουσκα τι εχει για ταβανι?ειναι πετροβαμβακας?και πανω απο αυτο υπαρχει αλλος θαλαμος μεχρι το ταβανι του δωματιου?
ευχαριστω


Πετροβάμβακας κολλητά στο ταβάνι είναι. Παταράκι κάνουμε αν έχουμε να προστατέψουμε κάτι από πάνω, πχ ξύλινα δοκάρια.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sotiris v.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32786 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Μπάμπης έγραψε:
Ποιο βίντεο είναι αυτό να το δω και εγώ ? Ενδιαφέρων φαίνεται





Asteris έγραψε: Πετροβάμβακας κολλητά στο ταβάνι είναι. Παταράκι κάνουμε αν έχουμε να προστατέψουμε κάτι από πάνω, πχ ξύλινα δοκάρια.


αν κανουμε παταράκι ο ζεστός αερας βγαινει πιο χαμηλα και κανει μικροτερη διαδρομη εντός θερμοθαλάμου, αρα βγαινει πιο ζεστός? αν βγαινει πιο ζεστός βγαινει και με μεγαλυτερη ταχυτητα?
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by sofix.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μπάμπης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32797 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Πιό κάτω βγαίνει, για να κάνει καλύτερη διασπορά. Πιό ζεστός ή πιό γρήγορα, όχι.

Ξέχασα να σας πω ότι με ξερό ξύλο, να είστε έτοιμοι να δείτε το Selenic να κάνει μπλε φλόγες στην καύση. Το βλέπανε οι έρημοι οι φίλοι μου με τα ελληνικά τζάκια και δεν το πιστεύανε. Η πλάκα ήταν ένας φίλος του γείτονα που το είδε και του είπε "άσε ρε, του έβαλες από κάτω πετρογκάζ και μας δουλεύεις ότι βγάζει τόση ζέστη μόνο με ένα κούτσουρο..."
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.485 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ