Το λεβητοστάσιο του jnet (λεβητας pellet,αντιστάθμιση, ηλιακά, boiler 3πλής)

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7975 από egglezos

anestis έγραψε: Αγαπητέ μου κύριε διαχειριστά, καλόκαυτος να είναι. Ομως έκανες μια σημαντική παράλειψη. Δε με κάλεσες στο τσίπουρο ;)


κάτι ξέρει κι'αυτός... :P :P :P

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8009 από jnet
Ξεκίνησα να καίω λοιπόν και εγώ από τις 10-2 Pellet. Χτες που μέτρησα ημερησία κατανάλωση ήταν στα 5 σακιά αλλά ανοιξα αρκετές φορές και το κάτω σπίτι γιατί ηθελα να τσεκάρω πως ανταποκρίνεται ο 20kw λέβητας και στα 230τμ που είναι και τα 2 διαμερίσματα. Τα αποτελέσματα οπως τα περίμενα μια χαρά ζεσταινονται όλα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8042 από akis

jnet έγραψε: Ξεκίνησα να καίω λοιπόν και εγώ από τις 10-2 Pellet. Χτες που μέτρησα ημερησία κατανάλωση ήταν στα 5 σακιά αλλά ανοιξα αρκετές φορές και το κάτω σπίτι γιατί ηθελα να τσεκάρω πως ανταποκρίνεται ο 20kw λέβητας και στα 230τμ που είναι και τα 3 διαμερίσματα. Τα αποτελέσματα οπως τα περίμενα μια χαρά ζεσταινονται όλα.


καλη σου μερα θα ηθελα να σε ρωτησω? με τι τον κανεις χρηση τον λεβητα (σωματα,ενδοδαπεδια)
Σε ποια ζωνη κλιματολογικα ανηκεις?
Και τι μονωσεις εχεις?
με ενδιαφερει ο λεβητας σου απο που τον προμηθευτικες?
συγνωμη αν σε κουρασα με τις ερωτησεις μου...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8044 από jnet

akis έγραψε:

jnet έγραψε: Ξεκίνησα να καίω λοιπόν και εγώ από τις 10-2 Pellet. Χτες που μέτρησα ημερησία κατανάλωση ήταν στα 5 σακιά αλλά ανοιξα αρκετές φορές και το κάτω σπίτι γιατί ηθελα να τσεκάρω πως ανταποκρίνεται ο 20kw λέβητας και στα 230τμ που είναι και τα 3 διαμερίσματα. Τα αποτελέσματα οπως τα περίμενα μια χαρά ζεσταινονται όλα.


καλη σου μερα θα ηθελα να σε ρωτησω? με τι τον κανεις χρηση τον λεβητα (σωματα,ενδοδαπεδια)
Σε ποια ζωνη κλιματολογικα ανηκεις?
Και τι μονωσεις εχεις?
με ενδιαφερει ο λεβητας σου απο που τον προμηθευτικες?
συγνωμη αν σε κουρασα με τις ερωτησεις μου...


Εχω σώματα, Είμαι στον Νομο Θεσσαλονίκης στα 230m Υψόμετρο. Πολλές φορές χιονιζει εδώ ενώ κάτω από τα 200μ δεν χιονίζει.
Το σπίτι εχει κατασκευαστεί το 2002 με 2πλή 9αρα γλώσσα και ανάμεσα 5cm Dow. Επιπλεόν υπάρχει κεραμοσκεπή πάνω από 2ριχτη μπετονενια στέγη με 5cm Dow.
Περσι έκαψα 3300lt Πετρελαίο και φέτος μεχρι προχτές που αλλαξα καύσιμο είχα καταναλώσει 2300lt.

To εχω αγοράσει από τον εισαγωγέα της Varmebaronen στην ελλάδα (Υπάρχει προβολή στην αρχική σελίδα του Energ) και εχω συνενοηθεί μαζί του για ειδική τιμή για τα μέλη του energ οπότε θα σε ενημερώσω μολις εχω τις τιμές. Βασικά θα φτιαχτει ενα Group Buy για τους συγκεκριμένους λέβητες και μόλις μαζευτούν περιπου 5 ενδιαφέροντες θα μπορεσουμε να ζητήσουμε την καλή τιμή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8419 από jnet
Τελικά αυτό που λένε οτι τις 2-3 πρώτες ημέρες ο καυστήρας καίει παραπάνω πρέπει να ισχύει. Ηδη εχω πεσει στα 4 σακκουλακια την ημέρα ενώ το κρύο δεν εχει πέσει. :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8421 από terisds

jnet έγραψε: Τελικά αυτό που λένε οτι τις 2-3 πρώτες ημέρες ο καυστήρας καίει παραπάνω πρέπει να ισχύει. Ηδη εχω πεσει στα 4 σακκουλακια την ημέρα ενώ το κρύο δεν εχει πέσει. :)

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο,ζεσταθηκε το σπιτι πιο καλα,και ζηταει πιο λιγη θερμανση,οπως στην αρχη της σαιζον,που δουλευουν πιο συχνα μεχρι να ζεσταθει καλα το σπιτι.Γνωμη μου παντα!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ