Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131142 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

egglezos έγραψε: μπράβο για την παρουσίαση και για τόν κόπο σου, είσαι τουλάχιστον άξιος! Να είσαι πάντα καλά.

Δυστυχώς όμως, τετοιες εικόνες είναι που βλέπει ο κόσμος και μετά δεν προτιμάει τους λέβητες βιομάζας...και άντε μετά να πείσεις τον κόσμο ότι δεν είσαι ελέφαντας...εσύ κουράζεσαι με το δίκιο σου, αλλά ο άλλος λέει από μέσα του δεν θέλω να γίνω έτσι...


Έχετε δίκιο κύριε Σαμαρά, αυτή όμως είναι η αλήθεια.
Όλα ξεκινάνε από το οικονομικό, όταν έκανα έρευνα είχα δει πολλά μηχανήματα και πράγματι θα προτιμούσα αν μπορούσα (οικονομικά) να είχα πάρει κάτι άλλο που θα είχε λιγότερο βάσανο, όσο λιγότερο μπορεί να είναι με βιομάζα. Πάντως δεν βρέθηκα προ τετελεσμένων γεγονότων ήξερα ότι με την επιλογή μου σε τέτοιο λέβητα-καυστήρα θα έβγαζα τέτοιες φωτογραφίες, αλλά και πως θα έχω πολύ οικονομική θέρμανση.
Καλό είναι ο κόσμος να γνωρίζει ανάλογα με την επιλογή του, και τι θα πρέπει να κάνει για να διατηρεί τον λέβητα-καυστήρα σε καλή κατάσταση με ότι συνεπάγεται αυτό, και αυτή την ενημέρωση πρέπει να την κάνει ο ίδιος πωλητής για τα μηχανήματα που εμπορεύεται, αλλά στις περισσότερες των περιπτώσεων ...... μπλα μπλα μπλα.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131143 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

kalyvia80 έγραψε: Οτι εχω μια τριοδη την εχω και ειναι αυτη www.e-sompes.gr/index.php?act=viewProd&productId=578 αλλα δεν ξερω αν ειναι φορτιου. Οι θερμοστατες ειναι παλιοι και αναλογικοι κι ανοιγοκλεινουν τον λεβητα


Νίκο δοκίμασε ο θερμοστάτης χώρου να δίνει μόνο κυκλοφορητή και ο λέβητας να ανοιγοκλείναι μόνο από την θερμοκρασία ρύθμισης των νερών του, έτσι θα έχεις πάντα τον λέβητα και τα νερά του ζεστά.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131144 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Οταν ειναι στη συντηρηση τα νερα του λεβητα κρατιουνται στους 52 κελσιου. Και κατι ασχετο, τι μασκα ειναι καλο να φοραμε οταν καθαριζουμε τις τζιμινιερες μας; Αυτες που καλυπτουν το μισο προσωπο εχουν ημερομηνια ληξης αν δεν τις χρησιμοποιεις;

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131145 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

kalyvia80 έγραψε: Οταν ειναι στη συντηρηση τα νερα του λεβητα κρατιουνται στους 52 κελσιου. Και κατι ασχετο, τι μασκα ειναι καλο να φοραμε οταν καθαριζουμε τις τζιμινιερες μας; Αυτες που καλυπτουν το μισο προσωπο εχουν ημερομηνια ληξης αν δεν τις χρησιμοποιεις;


Είναι χαμηλά σε μένα όταν πέφτουν κάτω από 60-62 C° αρχίζει το φαινόμενο επικαθίσεων.
Αν εννοείς τις χάρτινες άσπρες, δεν κάνουν τίποτα, μ΄αυτές πάλευα στην αρχή ώσπου πήρα αυτήν της φώτο και είμαι αρκετά καλύτερα, όσο μπορείς να προφυλάγεσαι από την μαυρίλα.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131146 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Ποια ειναι αυτη η μασκα; Κανει δουλεια; Εχε ημερομηνια ληξης αν δεν την χρησιμοποιησης;

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131147 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
διορθωνω: χρησιμοποιησεις

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ