Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130830 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Φανταζομαι οτι αυτη ειναι η φλογα της συντηρησης,ετσι; Αν ναι, τι χρονους εχεις στη συντηρηση; Τον κυκοφορητη αμα τον κατεβασω σκαλα, φοβαμει οτι ενα ντουμουρουκι σωμα που ειναι και το πιο απομακρυσμενο, θα δυσκολευεται να το ζεστανει

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130833 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

kalyvia80 έγραψε: Φανταζομαι οτι αυτη ειναι η φλογα της συντηρησης,ετσι; Αν ναι, τι χρονους εχεις στη συντηρηση; Τον κυκοφορητη αμα τον κατεβασω σκαλα, φοβαμει οτι ενα ντουμουρουκι σωμα που ειναι και το πιο απομακρυσμενο, θα δυσκολευεται να το ζεστανει


Ναι είναι στην συντήρηση, οι χρόνοι είναι 12 λεπτά αναμονή 15 δευτερόλεπτα τροφοδοσία κάπου εκεί νομίζω, το έχω ξαναγράψει. Το πρόβλημα με το τελευταίο σώμα και ποιος δεν το έχει, αναγκάστηκα να βάλω 6 άρι κυκλοφορητή για να το διορθώσω.
Θα σας πρότεινα να αποφύγετε την διακοπτόμενη λειτουργία δηλαδή να κλείνετε τον θερμοστάτη το βράδυ, ο τρόπος αυτός απαιτεί μεγάλη ενέργεια σε κάθε ξεκίνημα για να ζεστάθούν τα νερά και οι χώροι, προτιμήστε συνεχόμενη λειτουργία με μικρή διακίμανση θερμοκρασίας θερμοστάτη για νύχτα-μέρα της τάξης του 1- 1.5 C° έτσι δεν θα χρειάζεστε καυτά νερά και πολύ χρόνο για να ξαναζεσταθούν οι χώροι.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130834 από Νίκος Τρίπολη
Απαντήθηκε από Νίκος Τρίπολη στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Βαγγέλη η θερμοκρασία πέφτει γιατί τη νύχτα δεν θέλω ζέστη και έχω ρυθμίσει το λέβητα να μην ανάβει καθόλου εκτός της συντήρησης που κάνει.
Γεράσιμε τζάμι ο λέβητάς σου, όταν κατέβασα μια σκάλα τον κυκλοφορητή δεν άνοιγε την τρίοδη.
Νίκο εμείς οι δύο που δεν έχουμε καλό ελκυσμό στη συντήρηση δεν μπορούμε να έχουμε αυτή τη λαμπαδίτσα του Γεράσιμου.Εγώ και ας μην έχω δοχείο αδράνειας νομίζω ότι δεν θα είχα πρόβλημα με τη συνεχή φλόγα αφού ο λέβητας μου δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα.Γεράσιμε όσο τη θέλω τη ζέστη στη διάρκεια της ημέρας,άλλο τόσο με ενοχλεί τη νύχτα στον ύπνο.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Νίκος Τρίπολη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130835 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

Νίκος Τρίπολη έγραψε: Βαγγέλη η θερμοκρασία πέφτει γιατί τη νύχτα δεν θέλω ζέστη και έχω ρυθμίσει το λέβητα να μην ανάβει καθόλου εκτός της συντήρησης που κάνει.
Γεράσιμε τζάμι ο λέβητάς σου, όταν κατέβασα μια σκάλα τον κυκλοφορητή δεν άνοιγε την τρίοδη.
Νίκο εμείς οι δύο που δεν έχουμε καλό ελκυσμό στη συντήρηση δεν μπορούμε να έχουμε αυτή τη λαμπαδίτσα του Γεράσιμου.Εγώ και ας μην έχω δοχείο αδράνειας νομίζω ότι δεν θα είχα πρόβλημα με τη συνεχή φλόγα αφού ο λέβητας μου δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα.


Νίκο κάτι λέει για σένα ο Γεράσιμος
Η λαμπαδίτσα δεν είναι λαμπαδίτσα είναι φλόγα τρανή αλλά λόγω ανοιχτής πόρτας μαζεύεται, είναι ντροπαλή.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130837 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Πάντως με την λειτουργία συντήρησης και την τριοδη μου κάνει εντύπωση που πέφτει τόσο πολύ η θερμοκρασια νερού ..

Μπορείς κάποια στιγμη να μας ανεβάσεις μια φωτογραφία με την τριοδη που να φαίνεται πως εχει συνδεθεί ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130838 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Re:Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Σας καληνυχτιζω. Ες αύριον τα σπουδαία

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ