BURNiT WBS Active 30kW by valsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56826 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Ξεχασα,μονωσα και ολους τους σωληνες που τους ειχα ετσι χυμα και ζεσταινα τζαμπα το λεβητοστασιο τοσα χρονια,μην γελασετε αλλα εβαλα και μονωη πισω απο 4 σωματα και σαν να κανουν δουλεια, δεν κανω πλακα,ειχα παει στο lidl πριν κανα 2 βδομαδες και ειδα εναν να παιρνει το τελευταιο ρολο για μονωση πισω απ΄το καλοριφερ,γυρναω λοιπον σπιτι ανοιγω το πορτ μπαγκαζ οπου ειχα 2 απ'αυτα που βαζουν στο παρμπριζ για τον ηλιο το καλοκαιρι τα εκοψα τα εβαλα λιγο σιλικονοστοκο και τα εβαλα πισω απο τα σωματα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56860 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

valsam έγραψε: Ξεχασα,μονωσα και ολους τους σωληνες που τους ειχα ετσι χυμα και ζεσταινα τζαμπα το λεβητοστασιο τοσα χρονια,μην γελασετε αλλα εβαλα και μονωη πισω απο 4 σωματα και σαν να κανουν δουλεια, δεν κανω πλακα,ειχα παει στο lidl πριν κανα 2 βδομαδες και ειδα εναν να παιρνει το τελευταιο ρολο για μονωση πισω απ΄το καλοριφερ,γυρναω λοιπον σπιτι ανοιγω το πορτ μπαγκαζ οπου ειχα 2 απ'αυτα που βαζουν στο παρμπριζ για τον ηλιο το καλοκαιρι τα εκοψα τα εβαλα λιγο σιλικονοστοκο και τα εβαλα πισω απο τα σωματα!


Σάμη δεν το γελαω καθόλου,το ειδα και εγω,και ειπα να το παρω,αλλα ειχε μονο ενα.Αν θυμαμαι ειχε 7 ευρώ. Αποφάσισα να παρω χαρτόνι χοντρο και να βάλω πανω αλουμινόχαρτο και θα βγει τζαμπανταν..Ουτως άλλως δεν φαίνεται. Οσο για την μονωση δες κατι που εγραψα στο θεμα της θερμομόνωσης και πες την γνώμη σου...

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57457 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Πηρα τηλ. σημερα το πρωι στην Βουλγαρια απο αυτον που αγορασα τον λεβητα μπας και βρεθει λυση και μου εδωσε το τηλ. ενος Ελληνα θερμουδραυλικου που απο περυσι εχει βαλει πανω απο 50 burnit και τους ξερει απ'εξω και ανακατοτα,τον τηλεφωνησα και μου ειπε οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο θερμοστατης οριου θερμοκρασιας(και οχι θερμικο οπως το λεγαμε)μου ειπε να δοκιμασω αλλον και να δω ,πηγα σε δυο μαγαζια της περιοχης εδω και κανεις δεν εχει το Σαββατο θα παω στην Βουλγαρια και πηρε η κοπελα9απ'εκει που τον αγορασα) το εργοστασιο για να ζητησει εναν θερμοστατη οριου θερμοκρασια και της ειπαν οτι δεν εχουν τετοιο ανταλακτικο γιατι τους ερχονται κομπλε απο την tech τα κοντρολερ,ξερει κανεις που θα βρω τετοιον θερμοστατη?
το Ξεχασα, ο Μπαμπης ο θερμουδραυλικος μου ειπε οτι το μηχανημα ειναι κορυφη,το μονο του ελλατωμα ειναι η σχετικα μικρη πορτα φορτωσης και γιαυτο δεν παιρνει ολοκληρα κουτσουρα κατα τ'αλλα απ'οσους ξυλολεβητες εχει βαλει ακομη και πυρολησης αλλες μαρκες τσεχικες σερβικες ελληνικους και Ιταλικους ο burnit ειναι ολα τα λεφτα, οικονομικοτατος στην καυση και αποδοτικοτατος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57463 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

valsam έγραψε: Πηρα τηλ. σημερα το πρωι στην Βουλγαρια απο αυτον που αγορασα τον λεβητα μπας και βρεθει λυση και μου εδωσε το τηλ. ενος Ελληνα θερμουδραυλικου που απο περυσι εχει βαλει πανω απο 50 burnit και τους ξερει απ'εξω και ανακατοτα,τον τηλεφωνησα και μου ειπε οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο θερμοστατης οριου θερμοκρασιας(και οχι θερμικο οπως το λεγαμε)μου ειπε να δοκιμασω αλλον και να δω ,πηγα σε δυο μαγαζια της περιοχης εδω και κανεις δεν εχει το Σαββατο θα παω στην Βουλγαρια και πηρε η κοπελα9απ'εκει που τον αγορασα) το εργοστασιο για να ζητησει εναν θερμοστατη οριου θερμοκρασια και της ειπαν οτι δεν εχουν τετοιο ανταλακτικο γιατι τους ερχονται κομπλε απο την tech τα κοντρολερ,ξερει κανεις που θα βρω τετοιον θερμοστατη?
το Ξεχασα, ο Μπαμπης ο θερμουδραυλικος μου ειπε οτι το μηχανημα ειναι κορυφη,το μονο του ελλατωμα ειναι η σχετικα μικρη πορτα φορτωσης και γιαυτο δεν παιρνει ολοκληρα κουτσουρα κατα τ'αλλα απ'οσους ξυλολεβητες εχει βαλει ακομη και πυρολησης αλλες μαρκες τσεχικες σερβικες ελληνικους και Ιταλικους ο burnit ειναι ολα τα λεφτα, οικονομικοτατος στην καυση και αποδοτικοτατος!

αχ΄αυτη η πορτα οντως :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57480 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Eγω κανω διαλογη ξυλων μιας και πολλα κοπηκαν χοντρα και θα τα κανω τραμπα με τον αδελφο μου που χωρανε ανετα στο τζακι.
Ρε Αλεκο θα μας πεις τελικα εντυπωσεις απο τον burnit σε σχεση με τον viessman?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57485 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

valsam έγραψε: Eγω κανω διαλογη ξυλων μιας και πολλα κοπηκαν χοντρα και θα τα κανω τραμπα με τον αδελφο μου που χωρανε ανετα στο τζακι.
Ρε Αλεκο θα μας πεις τελικα εντυπωσεις απο τον burnit σε σχεση με τον viessman?

τι να σου πω δεν τον burnit δεν το παρακολουθησα ακομα τα χριστουγενα που θα καθομαι παντως μεχρι στιγμης ειναι ευχαριστημενη κ σχετικα μικρη καταναλωση :cheer: ΥΓ.ζεσταθηκε το κοκαλακι τους 2χρονια με τζακι απλο την βγαζανε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ