BURNiT WBS Active 30kW by valsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56459 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Το ότι σβήνει ο ανεμιστήρας στους 80c και μετά σου ανεβάζει 82 είναι normal. εγώ όταν το είχα στο 80c πάντα έφτανε στους 85c αναγκαστικά άλλαξα το alarm από 85c σε 90c. Ποτε δεν έχει ξεπεράσει τα 85c. Τώρα φυσικά το έχω bali στο 75c να σταματάει και φτάνει μέχρι 80 αν μονο έχει το Baffer 78c. Και σε μένα μην φανταστείς ότι ανεβάζει άμεσος το Baffer την ίδια θερμοκρασία με το λέβητα, υπάρχει διαφορα 10c απλά με την πάροδο του χρόνου που ζεσταίνει έρχονται στην ίδια Θερμοκρασία. Ακόμα και ζήτηση να έχουν και τα 3 σπίτια θα πέσει λίγο στο Baffer και μετά σε πολύ γρήγορο χρόνο πάλι ίδια θερμοκρασία. Αρκεί να το ταΐζεις τον λέβητα.. Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56499 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
78 στο μπαφερ δεν εχω δει ποτε,μεχρι 70 εχω δει και τα νερα τα ειχα στους 80,βρε καραευχαριστημενως ημουν και γιαυτο την πατησα ,μου τον ματιαξαν τον λεβητα!
Αυριο θα του κρεμασω ενα σκορδο και ενα ματακι μπας και φτιαξει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56505 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

gloster έγραψε: Το ότι σβήνει ο ανεμιστήρας στους 80c και μετά σου ανεβάζει 82 είναι normal. εγώ όταν το είχα στο 80c πάντα έφτανε στους 85c αναγκαστικά άλλαξα το alarm από 85c σε 90c. Ποτε δεν έχει ξεπεράσει τα 85c. Τώρα φυσικά το έχω bali στο 75c να σταματάει και φτάνει μέχρι 80 αν μονο έχει το Baffer 78c. Και σε μένα μην φανταστείς ότι ανεβάζει άμεσος το Baffer την ίδια θερμοκρασία με το λέβητα, υπάρχει διαφορα 10c απλά με την πάροδο του χρόνου που ζεσταίνει έρχονται στην ίδια Θερμοκρασία. Ακόμα και ζήτηση να έχουν και τα 3 σπίτια θα πέσει λίγο στο Baffer και μετά σε πολύ γρήγορο χρόνο πάλι ίδια θερμοκρασία. Αρκεί να το ταΐζεις τον λέβητα.. Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος..


gloster κάθε πότε κανεις γεμισματα το λεβητα σου;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56514 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Συνολικά κάνω 3-4 γεμίσματα την ημερα.. Αλλα δεν έχω πέσει στις θερμοκρασίες κάτω από 22c στα σπίτια... Τελευταίο γέμισμα 23.00 και πρώτο 5.00. Το baffer μου 500L. Θα κάνω μια παρουσίαση με Video μια μέρα να δεις αυτό που λέω 78c στο Baffer. Αλλα ζεσταίνω και 2 Θερμοσίφωνες 120L και 150L. Χωρίς κυκλοφορητές χωρίς τίποτα μονο με την πιέσει του ζεστού νερού του λέβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56529 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

gloster έγραψε: Συνολικά κάνω 3-4 γεμίσματα την ημερα.. Αλλα δεν έχω πέσει στις θερμοκρασίες κάτω από 22c στα σπίτια... Τελευταίο γέμισμα 23.00 και πρώτο 5.00. Το baffer μου 500L. Θα κάνω μια παρουσίαση με Video μια μέρα να δεις αυτό που λέω 78c στο Baffer. Αλλα ζεσταίνω και 2 Θερμοσίφωνες 120L και 150L. Χωρίς κυκλοφορητές χωρίς τίποτα μονο με την πιέσει του ζεστού νερού του λέβητα


και συνολικά ποσα μ2 ζεστένεις;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56534 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
260 μ2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ