EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49794 από pianoteacher
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, ανάλογα με τις συνθήκες και η ρύθμιση. Όταν λέω έσβησε μετά από 3 ώρες, εννοώ εντελώς .Μετά από 1,5 ώρες περίπου πάει 60 το νερό και μετά δουλεύει στο χαλαρό1-2 μέχρι να περάσουν συνολικά από την έναυση 3 ώρες όπου και κλείνει εντελώς stop fire .
Και εγώ χωρίς να είμαι ειδικός πιστεύω οτι η θερμοκρασία νερού είναι πολύ βασικό σε συνδυασμό με την δύναμη.Δεν είναι τυχαίο που το κοντρόλ έχει μόνο νερό και δύναμη ;)
Παρατήρησα οτι με δύναμη 1 διατηρεί τα νερά στους 60 άνετα και έτσι είπα να το αφήσω κάπου εκεί.
Φιλέ από Λάρισα τι καις εσύ που έχουμε το ίδιο πέλλετ;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pianoteacher.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49800 από veziris
Αν κανει 1,5 ωρα να σου ανεβασει το νερο στους 60 κατι δεν παει καλα. Ο κυκλοφορητης σε ποια θερμοκρασια ανοιγει ;
Επισης δεν εχω καταλαβει αν αυτες τις 3 ωρες μολις πιασει το 60αρι συνεχιζει να εχει φλογα ή κανει cooling και ξεκιναει απο την αρχη χωρις να μπει σε off. Μου φαινεται δυσκολο να καιει συνεχως η φλογα επι τρεις ωρες αφου η επιλογη στην πλακετα ειναι 2 εως 120 λεπτα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49803 από avlissi
Σε διαμερισμα 108τμ κατασκευης 92 (μονωση στους τοιχους οχι στις κολωνες) και κουφωματα αλουμινιου του 90 τον περασμενο χειμωνα απο Νοεμβριο που εγκατασταθηκε η σομπα μεχρι και τα μεσα Απριλιου καταναλωσα 1450 κιλα. Οι θερμοκρασιες απο 19 βαθμους μεχρι 22. Απο τις 12 με 1 το βραδυ την εσβηνα και αναβε την αλλη μερα στις 6 η 7 το απογευμα. Ολη την ημερα επειδη λειπω απο το σπιτι αφηνω ανοιχτα τα στορια και ετσι εκμεταλλευομαι τον ηλιο.
Σήμερα μεχρι αυτην την ωρα πρέπει να εχει καψει κοντα στα 5 κιλα. Θερμοκρασια αυτην τη στιγμη 22,2.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49804 από pianoteacher
O κυκλοφορητής ανοίγει στους 50 βαθμούς. Αν δυναμώσω το τάισμα του πέλλετ στην δύναμη 9 και 7 θα ζεσταίνει γρηγορότερα, πιστεύω, αλλά είναι αυτό το ζητούμενο; Δεν ξέρω :oops:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49809 από veziris
Το προβλημα νομιζω ειναι ο κυκλοφορητης. Ξεκιναει πολυ νωρις και δεν προλαβαινει να ζεσταθει το νερο. Ανεβασε τον στους 60 και θα δεις αμεσως διαφορα νομιζω. Δεν ειναι αναγκη να αυξανεις συνεχεια το πελλετ.
Πες αν θες ποια πλακετα εχεις. Αυτη με τα Ρ12 κλπ ή με τα 9-5-7 κλπ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49810 από pianoteacher
Αυτή με τα pr01, pr02 κλπ. To θέμα μου είναι η κατανάλωση, και όχι η μιάμιση ώρα, όμως θα δοκιμάσω.Αυτοί μου είχαν πει 55 βαθμούς.
Ευχαριστώ!
Τώρα σκέφτομαι πατέντα για τη στάχτη.Να χωράει περισσότερη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ