Ρύθμιση λέβητα βιομάζας Mensa

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169709 από Billy777
Απαντήθηκε από Billy777 στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa
καλημερα, πρωτη φορα στο φορουμ και ζηταω κατανοηση.Φετος αποφασισα να καψω φλοιο ηλιοσπορου και εχω βρε την υγεια μου. Το μονο προβλημα ειναι οτι μου σταματαει ξαφνικα να δουλευειο ανεμιστηρας μεχρι να τον χτυπησω να ξαναπαρει εμπρος.MENSA εχω 25.000. Τι να θελει? την ρθθμιση την εχω 3 να ριχει και 55 παυση, το ταμπερ σχεδον ολο ανοιχτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169711 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Άλλαξε για αρχή το πυκνωτή εκκίνησης του μοτέρ και βλέπεις αν το ξανακάνει.ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ.ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.ΒΓΑΛΤΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ!!!!!ΒΓΑΛΕ η ΓΡΑΨΕ ΤΑ ΚΑΛΏΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΟΡΑ Ο ΠΥΚΝΩΤΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ 2 ΚΑΛΩΔΙΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Billy777

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169716 από Billy777
Απαντήθηκε από Billy777 στο θέμα Ρύθμιση λέβητα βιομάζας Mensa
Καλημερα, αλλαξε ο ηλεκτρολογος τον πυκνωτη ο οποιος ειναι και πολυ φθηνος παρεπιπτοντως και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα ο ανεμιστηρας. Μονο που βλεπω οτι εχω μεγαλη καταναλωση ηλιοσπορου και σχεση με το πυρηνοξυλο. Που μπορει να οφειλετε αυτο η ειναι φυσιολογικο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169717 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημέρα.ΓΙ ΑΥΤΟ σου είπα να αλλάξεις πρώτα πυκνωτή που είναι οικονομικός και μην πας κατευθείαν σε μοτέρ!!!!όσο αφορά που καις πολύ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ 3 ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ:1ο:ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ 2ο:ΔΕΝ ΚΑΙΣ ΠΕΛΛΕΤ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΒΙΟΜΑΖΑΣ(ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟΣ) ΚΑΙ (3ο) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ ΑΥΓΑ(ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΏΝΤΑΣ)!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169719 από Billy777
Απαντήθηκε από Billy777 στο θέμα Ρύθμιση λέβητα βιομάζας Mensa
Τα δυο πρωτα σιγουρα συμβαινουν, 3.30 τα 25 κιλα το πυρηνοξυλο και 4.85 τα 30 κιλα ο ηλιοσπορος. 1 σακι τη ημερα πυρηνοξυλο και 1.5 σακι την ημερα φλοιο , καταλαβαινεις διαφορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169720 από Billy777
Απαντήθηκε από Billy777 στο θέμα Ρύθμιση λέβητα βιομάζας Mensa
Γιαννενα ζω εξω απο την πολη, αν υπαρχει καποιος που να καιει φλοιο ηλιοσπορου και ζει Γιαννενα ας μου γραψει τι ρυθμισεις εχει αυτος στον δικο του λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ