Με δοχείο αδράνειας έχουμε μείωση στην καταναλωση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39161 από mpampis
Έχω συνδέση ένα υδροστάτη απο το δοχείο αδράνειας στο πίνακα του viessmann και δεν μπορώ να καταλάβω την λειτουργεία του, μήπως γνωρίζει κάπιος να μου απαντήση; Η τον έχω στους 75 ή στους 30 βαθμούς η λειτουργεία του λέβητα΄είναι η ίδια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39825 από SakiSystem
Μπάμπη δεν ξέρω τον πίνακα του λέβητα σου.
Εγώ έχω και δοχείο αδράνειας με αυτονομίες για δυο διαμερίσματα με κυκλοφορητές σε θερμοστάτες χώρου αντίστοιχα, οπότε στον πίνακα του λέβητα εκεί που συνδέεται ο θερμοστάτης χώρου σύνδεσα τον θερμοστάτη του δοχείου αδράνειας, σε όποια θερμοκρασία βάλω αυτόν σ΄αυτήν κόβει ο λέβητας.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39973 από mpampis
Σ'ευχαριστω φίλε saki Θα τον αφήσω στο 0 και αχρίαστος να νε αφου δουλεύει και έτσι σωστα ο λέβητας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40963 από dr.panosv
ερωτηση προς τους ειδικους.
εχω δυο κλειστα δοχεια διαστολης 35 κ 80 ρυθμιστηκαν εκτος δικτυου το πρωτο 0,85 κ το αλλο 0,75 η αρχικη πιεση δικτυου ειναι 0,9 και σε λειτουργια 1,3.
Θα ηθελα να κατεβασω κι αλλο την πιεση λειτουργιας,να αφαιρεσω κι αλλο αερα η να ξεκιναω απο πιο χαμηλα το δικτυο πχ. 0,5.
σε λιγες μερες θα γραψω τις μετρησεις απο το φτιαχτο δοχειο αδρανειας και την θερμοσιφωνικη του λειτουργια.Να σας το παρουσιασω κιολας, το ονομαζω... Κοζλοντούι.

υγ.το δευτερο δοχειο ο σωληνας που συνδεσα κανει μια κουρμπα κ η συνδεση του γινεται πιο χαμηλα,υπαρχει κανενα θεμα με τον τυχων αερα στο δικτυο?παντως γεμιζει κ αδειαζει κανονικα.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by dr.panosv.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82316 από ατροχ
ειμαι ενα βημα πριν την αγορα δοχειου αδρανειας με μια τριοδη.ο τεχνικος της εταιριας μου ειπε οτι θα με καλυπτει 500αρις.μετα απο αρκετο ψαξιμο στο φορουμ δεν ειμαι σιγουρος για την επιλογη του 500αρι,αλλα για 1000αρι.εχω εναν απλο ξυλολεβητα uni 7 της opop για να ζεστανω 250τμ.σε τρεις οροφους με τρεις αυτονομιες.ο ξυλολεβητας εχει αποδοση 31kw ως 44kw.μπορει καποιος να βοηθηση για το ποσα lt δοχειο χρειαζομαι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82319 από dimlyk
750 :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ