Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6623 από Τάκης

papg έγραψε:
Απο τέτοιες σκέψεις γίνανε τα αλλοδαπά περισσότερα απο μας.
Τώρα αν θα το έκανε Ελληναράς δεν αλλάζει κάτι ως προς την πράξη, αλλα οι φυλακές γεμάτες αλλοδαπά είναι!.


Ό,τι νάναι... Άκου "τα αλλοδαπά"!!!

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6648 από stergiosbik
Νομιζω οτι βλεπουμε καποια πραγματα λαθος.
Αν μιλαμε για μεταναστες που εχουν ερθει ΝΟΜΙΜΑ στη χωρα μας(κ οχι νομιμοποιηση εκ των υστερων)
εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα ας ειναι ασπρος μαυρος κοκκινος η μπλε.
Οταν ομως μπαινει ΠΑΡΑΝΟΜΑ στη χωρα μου ειτε γιατι νομιζει οτι ειναι η γη της επαγγελιας ειτε γιατι καποιοι τους φερνουν με αλλους σκοπους τοτε το προβλημα μου ειναι τεραστιο!
Αν καποιοι δε θελετε να βλεπετε το προβλημα κ εθελοτυφλειτε ειναι αλλη συζητηση.
Εχετε υπ οψην σας ομως οτι αυτα τα προβληματα που δημιουργουνται θ αγγιξουν κι εσας καποια στιγμη αν δε σας εχουν ηδη αγγιξει κ τοτε θα ειναι αργα να βγει τ αγγουρι απ τον κ..λο σας(μας)

Υ.Γ.
Πηγαινετε να δειτε σε ορεινα κυριως χωρια τα μεροκαματα που ζητανε πλεον οι "φιλοι" μας λαθρο
κ τα ξαναλεμε.
Πηραν γραμμη πλεον οτι παιζουν μονοι τους "μπαλα" κ δε ξερουν τι ζητανε!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6651 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Πιστεύω πως όλοι, όπως κι αν το θέσουν, μπορεί να έχουν δίκιο.. απλά είναι προσωπική άποψη καθενός..
"Μ ενοχλούν".. "δε μ ενοχλούν".. "με αφήνει αδιάφορο".. είναι απόψεις σεβαστές... απλά καλό είναι ν αφορούν ανθρώπους που για τον όποιο λόγο τους, έφτασαν εδώ..\
Γνωρίζω άπειρες περιπτώσεις ανθρώπων που είναι αρνητικοί.. κι άλλες τόσες που είναι πολύ ευχαριστημένοι..... για τους όποιους λόγους και πεποιθήσεις κάθε μία.
Σημασία σε κάθε περίπτωση έχει ν αναγνωρίζονται σαν άνθρωποι και ανθρώπινης συμπεριφοράς να τυγχάνουν, είτε πρόκειται ν απελαθούν, είτε να νομιμοποιηθούν...
Καθένας έχει τελικά στη ζωή αυτό που του αξίζει... και αυτό πρέπει να καταλάβουμε πως σε μια κοινωνία είναι η θέληση των πολλών.. είτε αυτή εκφράζεται λόγω συμφέροντος.. είτε λόγω αντίθετης πίστης..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6654 από mastoras
Η Ντόρα μου πρότεινε να πάω στην Β.Κορέα.......εσείς θα έρθετε μαζί μου ?

www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=120129&catid=6

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6659 από jose pelleto
[quote="mastoras" post=6614

31 είδη δηλητηριωδών φιδιών

12 είδη ισχυρά τοξικών δηλητηριωδών αραχνών

Αλιγάτορες και κροκόδειλους μαζί, και για αυτόν τον λόγο γύρω από τις πόλεις υπάρχει τοίχος σαν και αυτόν της Παλαιστίνης.

Μπάνιο μόνο σε πισίνα, η στην Θάλασσα μέσα σε δίχτυ σαν τις τσιπούρες ιχθυοτροφείου.... αλλιώς θα σε φάνε 4 ειδών σκυλόψαρα που εκεί είναι περισσότεροι από τις Ελληνικές σαρδέλες.

Επίσης η 3cm μέδουσα ΙΡΟΥΚΑΝΖΙ έχει καταχωρηθεί σαν το πιο θανατηφόρο πλάσμα στο πλανήτη...και οι ακτές είναι γεμάτες. Τα υπόλοιπα 20 είδη δηλητηριωδών μεδουσών είναι απλώς σαν βεντούζες για κρυολόγημα.


mastoras στο National geographic εργάζεσαι;

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jose pelleto.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6666 από mastoras
Οχι φυσικά .......αλλά πολύ θα το ήθελα.

Απλώς δεν ασχολήθηκα ποτέ με το ποδόσφαιρο, δεν παρακολούθησα ποτέ, σήριαλ, ριάλιτι, ειδήσεις, κτλ γιατί στο σπίτι μου δεν φτάνει το τηλεοπτικό σήμα, οπότε έχω μόνιμα NOVA των 11ευρώ που με αυτά τα ολίγα λεφτά, βλέπεις ότι δεν θέλει να δει κανείς άλλος......δηλαδή ντοκυμανταίρ. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.298 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ