Το επόμενο βήμα για τα μέλη του energ.gr

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106177 από DOOM_NX
LMAO! :lol: :lol: :lol:

Θα χρησιμοποιήσω μυδραλιοβόλο αν είναι. Εύκολα και γρήγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106185 από KERBEROS

kosmidis80 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Το γιατί έφυγαν κάποιοι από το φόρουμ ας μη μιλήσω, γιατί θα γίνω κακός. Όσοι σχετίζονται εμπορικά με τον χώρο των στερεών καυσίμων επιθυμούν φόρουμ χειροκροτητών και μόνο. Δικαίωμά τους, λεφτά βγάζουν, οπότε δε θέλουν αντίθετες απόψεις. Το φόρουμ μια χαρά πάει, συμφωνώ. Κι όσο καλύτερα πάει, τόσο θα ενοχλούν οι απόψεις που εκφράζονται από τα μέλη του.
Πρέπει να συζητήσουμε το θέμα της ΜΚΟ που ανέφερε ο Γιώργος ή κάποιας άλλης συλλογικότητας. Πρέπει το φόρουμ να γίνει ένα συλλογικό υποκείμενο και όχι μεμονωμένες φωνές, μεμονωμένων ατόμων. Ακόμα και για το θέμα των παραγγελιών θα κινηθούμε εντελώς διαφορετικά (θυμάσαι το e-mail εταιρείας που μου έστειλες - μόνος μου δεν μπορούσα να κάνω καμία παραγγελία!).
Θα μπορούσε να είναι μια συλλογικότητα με κοινωνική δράση (βλ. το θέμα του Μάστορα), με ενημερωτικό χαρακτήρα (διοργάνωση ομιλιών για τη βιομάζα) κι ό,τι άλλο σκεφτούμε.

Μια πρώτη συζήτηση καλό είναι να γίνει φέτος την περίοδο της Έκθεσης.

ΥΓ: Το ότι το φόρουμ δεν έχει χάσει τον χαρακτήρα του φαίνεται από την επισκεψιμότητα και τη συνεχή αύξηση του αριθμού των μελών. ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ, ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΩΝ, ΚΑΧΥΠΟΠΤΩΝ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΩΝ!


Πετρο το να προχωρησουν αυτα που αναφερεις και σκεπτομαστε εδω και καιρο ειναι νομιζω αδυνατα στην παρουσα φαση! Το να ξεκινησουν τετοιες κινησεις απαιτουν θυσια χρονου και πολλες προσωπικες επαφες, κατι που δεν ισχυει για τα περισσοτερα μελη!
Θεωρω οτι μια κοινοτητα, εστω και διαδικτυακη, χωρις γνωριμια και προσωπικες επαφες των μελων δεν μπορει να προχωρησει σε κατι αλλο.
Επισης ο προβληματισμος μου ειναι στο οτι πλεον δεν εχει μεινει κανενας εμπορος ή επαγγελματιας ο οποιος να εχει διαθεση ή να μπαινει τακτικα ωστε να βοηθησει τον οποιο νεο κοσμο! Αν θεωρεις οτι τεχνικα οι απαντησεις-βοηθεια του Doom, kosmidi, του Πετρου σε οτι αφορα εγκαταστασεις κτλ ειναι σωστες ή αν θες ολοκληρωμενες, τοτε παω πασο και ας μεινουν λοιπον οι 2-3 να δινουν σε ολα τα θεματα απαντησεις.


Για τις μελλοντικές κινήσεις θα το συζητήσουμε με τον Γιώργο.
Για τη συμμετοχή των εμπόρων στο φόρουμ δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αφού μάλιστα δεν καταφέραμε ακόμα να κινηθούμε συλλογικά στις παραγγελίες, τότε έχουν δίκιο να φεύγουν (προσωρινά νομίζω, γιατί το φόρουμ είναι υπολογίσιμο).
Οι επαγγελματίες νομίζω δεν έχουν φύγει, είναι εδώ οι λίγοι που ήταν και στην αρχή κι έχουν διάθεση να βοηθήσουν. Δυστυχώς η τεράστια πλειοψηφία δε βοηθάει χωρίς αντάλλαγμα, έστω και γι' απλές απορίες (κακοί επαγγελματίες και αυτοί κατά τη γνώμη μου, όπως όλοι μας).
Το φόρουμ είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων κυρίως καταναλωτών, με όλα τα αρνητικά και θετικά που έχει αυτό. Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, έστω κι αν είναι υπερβολικός.

Πρέπει να μετεξελιχθούμε σε κάτι συλλογικότερο, με προσωπική επαφή και επωνύμως, αλλιώς θα καταντήσουμε γραφικοί.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106188 από vag1234
Προσπαθώ να βρω σε ποιο thread είχα αναρτήσει τις προτάσεις μου για την λειτουργία του forum σχετικά με τουε εμπόρους αλλά δεν το έχω βρει ακόμα. αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος για να ξεκινήσουμε από μία βάση την οποία την εμπλουτίζουμε..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106192 από stergiosbik

Stavrax έγραψε: Απορώ για την ευκολία που έχετε να μιλάτε εξ ονόματος τρίτων.
Ακόμα απορώ για την δυσκολία αντιμετώπισης ενός πιτσιρικά, όπως τον χαρακτηρίζετε, που με μοναδικό όπλο το διαδίκτυο σας κάνει να βγένετε από τα ρούχα σας και να τον αντιμετωπίζετε με ύβρεις και χαρακτηρισμούς.


Κι εγω απορω που αφηνετε εναν πιτσιρικα οπως ειπες,που δεν εχει καν δοκιμασει τα αντιστοιχα προιοντα,
να κατηγορει διαφορους επιχειρηματιες-επαγγελματιες.
Μηπως επειδη το οπλο-διαδικτυο αντικατεστησε πτυχια ανθρωπων(Kosmidis,vag1234) κ εμπειρια ετων;(Νασικας)
Δεν σας φαινεται καθολου παραξενο που ανθρωποι με γνωσεις στοχοποιουν τον πιτσιρικα;
Ειναι αραγε τυχαιο;
Κανενας δεν περισσευει στο φορουμ.
Αλλα το να το παιζουμε ξερολες μονο κακο κανει.
Κ οταν αυτο γινεται συνεχεια δε μπορει παρα να δημιουργει υποψιες.
Κ γι αυτον που το κανει κ γι αυτον που δεν τον συμμαζευει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106194 από vag1234
Το βρήκα : www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...d=144&limitstart=300
α/α : 100168, ακριβώς πρίν έχει κάνει αντίστοιχη πρόταση ο fokion..
Θέλω να προσθέσω οτί η συμμετοχή πολλών εμπόρων στο forum θα είναι προς όφελος τελικά των απλών καταναλωτών δηλαδή εμάς. Αλλά χρειάζεται ένα μάντρωμα τους με κανόνες π.χ. σαν αυτούς που προτείνω. Αν δεν θέλουν τους κανόνες ας πάνε στην ευχή της παναγίας.

Δεν θα πρέπει επίσης να συμμετέχουν σε συζητήσεις απλών μελών ακόμα και γύρω από τα προϊόντα τους. Μόνο στον χώρο που τους έχει παραχωρηθεί.

Επίσης όσες προτάσεις συγκεντρωθούν τελικά να μπουν σε ψηφοφορία των απλών μελών. Απλά και δημοκρατικά.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106197 από DOOM_NX

stergiosbik έγραψε: Μηπως επειδη το οπλο-διαδικτυο αντικατεστησε πτυχια ανθρωπων(Kosmidis,vag1234) κ εμπειρια ετων;(Νασικας)

Δεν ξέρω για τους συγκεκριμένους, αλλά πολλοί με πτυχία-κορνίζα εύχονται να μην είχαμε ανακαλύψει το ίντερνετ ώστε να μας πουλήσουν ό,τι τους κάνει κέφι. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ