Καλό χειμώνα!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52592 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Καλό χειμώνα!

N1k0s έγραψε: Καλό χειμώνα , σήμερα η σόμπα αναστενάζει για να ανεβάσει θερμοκρασία στη δεύτερη σκάλα , αμα πέσει κι άλλο , θα πάει στη πρώτη σκάλα. Καλές πελετοξυλοπετρελαιοπυρηνοκαύσεις ...


Δε λένε στην απότομη ανηφόρα να βάζεις πρώτη; B)

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52597 από kostas tz
Απαντήθηκε από kostas tz στο θέμα Καλό χειμώνα!
καλο χειμωνα σε ολους κοντοπατριοτη Νασικα να χαιρεσε την κορουλα σου!!

Η πειρα ειναι μια χτενα που την αποκτας οταν εισαι πια φαλακρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52624 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Καλό χειμώνα!

Nasikas έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε:

FLORINIOTIS έγραψε: Τώρα...
Τα πρώτα χιόνια στα ημιορεινά της Φλώρινας. Στα ορεινά...εδώ και μέρες.
Καλό χειμώνα.

Σημερα 3/12/12 πραγματι θα ειναι η πιο κρυα νυχτα. .


-- Σήμερα 3/12/12 πραγματι είναι μια ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ
- Η κόρη μου κλεινει τα 12
- Στην Βασιλίτσα το έστρωσε για τα καλά www.snowreport.gr/snowcam/vasilitsa/
- Η ΑΕΚάρα κέρδισε :)

Να χαίρεσαι την κορούλα σου Κώστα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52657 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Καλό χειμώνα!
Κώστα να τη χαίρεσαι.
Πέρσι είχα κάποια προβληματάκια με την μεγάλη μας Ελληνική φίλη. Η πλήρης αλήθεια λέει πως στα προβλήματα αυτά είχε κομμάτι συμμετοχής και η σόμπα μου. Όμως δε μπορώ να ξεχάσω πως ο Κώστας με πήρε τηλέφωνο. Το τι είπαμε δεν έχει σημασία, όσο η κίνηση.
Από κοντά δε τα χουμε πει, όμως έχω την αίσθηση πως είναι ένας Έλληνας που παλεύει για την Ελλάδα. Αρκετοί το κάνουν, σιγά σιγά όλο και περισσότεροι. Καταλαβαίνω αυτό που λέει, πως ντρέπεται που έχει τη πολυτέλεια να πηγαινει τα παιδιά του για σκι. Αν αφουγκραζόμαστε το κόσμο γύρω μας, για κάποιες τέτοιες "πολυτέλειες" συχνά νοιώθουμε άσχημα.
Δεν υπάρχει "σωστό" Δε μπορέι να σταματήσει η ζωή και καθένας προσπαθεί να ζήσει, άλλος δύσκολα, άλλος λιγάκι καλύτερα.
Σημασία έχει να προσπαθούμε για κάτι καλύτερο για όλους. Σημασία έχει να καταλαβαίνουμε πως μπροστά πάμε μονάχα όλοι μαζί.
Πάντα υπήρχαν πλουσιότεροι και φτωχότεροι και πάντα έτσι θα ναι.
Μένω σ ένα καλό σπίτι, σε μιά "καλή" (ακριβή) περιοχή. Κι όμως με πνίγει. Το χρωστάω όλο με δάνειο και θα θελα να μην υπήρχε ούτε το να, ούτε τ άλλο.
Σκέφτομαι κάποιες φορές τη ζωή σ ένα απλό σπίτι στο χωριό. Εδώ και καιρό μου δείχνει πως είναι πολύ καλύτερα. Ποτέ την ουσία δεν την έδωσαν τα ντουβάρια, τα χρήματα, ή οι πολυτέλειες. Η σομπίτσα μου που παλεύει να μας ζεστάνει, δεν είναι στο ¨φυσιολογικό" της περιβάλλον. Κι όμως τη χαίρομαι πάρα πολύ. Γιατί τα καταφέρνει, γιατί το κάνει οικονομικά και συμβάλει απόλυτα σ αυτή την αναμονή της στιγμής που θα βγούμε από τούνελ και θα ξαναδούμε φως. Θα γίνει έτσι ή αλλιώς. Είναι η ίδια η ιστορία που το λέει και το δείχνει αυτό.
Πιστεύω πως αυτό το φως που ελπίζουμε όλοι πως θα ξαναδούμε, δε θα ναι το ίδιο με πριν.
Σήμερα όλοι ομολογούμε πως και μεις οι ίδιοι κάναμε λάθη, πως υπερβάλλαμε σε πολλά, πως πήραμε λάθος δρόμους, τόσο για μας, όσο και για τα παιδιά μας.
Δε πρέπει να είναι μονάχα λόγια αυτά. Πραγματικά πρέπει να παλαίψουμε ν αλλάξουμε νοοτροπίες και λογικές που πήγαν στραβά αυτό το τόπο. Τα γράφω εδώ εύκολα, όσο εύκολα τα λένε οι πολιτικάντιδες. Όμως αν δε προσπαθήσω να φύγω σ ένα χωριό, αν δε δώσω αγώνα ν αλλάξει το μυαλό που και ε΄γω καλίεργησα στο παιδί μου, αν δεν ωθήσω να ψάξουμε άλλες απλές καθημερινότητες, που θα μας ικανοποιούν πραγματικά ευκολότερα και θα μας κάνουν να νοιώθουμε πλήρεις, μονάχα λόγια θα μείνουν.
Κώστα
Να συνεχίσετε να κάνετε σκι. Να συνεχίσετε να ζείτε, η ζωή ντροπή δεν είναι, δε γίνεται να σταματήσει. Προσπάθεια για ένα καλύτερο άυριο, ένα καινούργιο αύριο για όλους και να χουμε πάντα στο νου πως πολλοί συνάνθρωποι μας περιμένουν, χρειάζονται, κάποιοι, όσοι περισσότεροι μπορούν , να συνεχίσουν να ζουν, για να μπορούν να ζουν και κέινοι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52970 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Καλό χειμώνα!
Πριν λιγο μου ηρθαν τα κοινοχρηστα....

τι ευτυχια..............

45 ευρω μονο ο βοθρος ( ανατολική αττική γαρ.....) και ΜΗΔΕΝ πετρελαιο..........
παρολα αυτα ειμαι με κοντομανικο..............

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52991 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Καλό χειμώνα!
Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να κάνεις το σκ@@@ σου παξιμάδι για να πληρώνεις το πετρέλαιο. :P

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ