Σωστή καμινάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5274 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
όταν θα καθαρίζεις Γιάννη.. να βάζεις και σως να γλυστράει :woohoo: :woohoo: και κρεμυδάκι φρέσκο.. η γυναίκα δε θα πλησιάζει :woohoo: :woohoo: μέχρι να διορθώσω τη δικιά μου... ΕΜΑΘΑ... (την άνοιξη θα βάψω..)
Κινέζε.. φοβερή πατέντα.. (υποθέτω το μπουρί βγάζει μέσα στο κουτί..).. θα πρότεινα να το στέιλεις και στη εταιρεία του μηχανήματος σου.. να σκεφτούν μάλλον νέες ρυθμίσεις που δεν φαντάστηκαν.. μακάρι να δουλεύει...
Παιδιά περα από το πείραγμα.. και περα από την εφευρετικόητα.. μήπως δημιουργηθεί πρόβλημα στο μηχάνημα και η ζημιά κοστίσει περισσότερο από αυτό που κερδίζεις???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5290 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: όταν θα καθαρίζεις Γιάννη.. να βάζεις και σως να γλυστράει :woohoo: :woohoo: και κρεμυδάκι φρέσκο.. η γυναίκα δε θα πλησιάζει :woohoo: :woohoo: μέχρι να διορθώσω τη δικιά μου... ΕΜΑΘΑ... (την άνοιξη θα βάψω..)
Κινέζε.. φοβερή πατέντα.. (υποθέτω το μπουρί βγάζει μέσα στο κουτί..).. θα πρότεινα να το στέιλεις και στη εταιρεία του μηχανήματος σου.. να σκεφτούν μάλλον νέες ρυθμίσεις που δεν φαντάστηκαν.. μακάρι να δουλεύει...
Παιδιά περα από το πείραγμα.. και περα από την εφευρετικόητα.. μήπως δημιουργηθεί πρόβλημα στο μηχάνημα και η ζημιά κοστίσει περισσότερο από αυτό που κερδίζεις???

Απ οτι βλεπω εχουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα με την μαυριλα :evil: για πες κανενα ευκολο τροπο καθαρισματος πριν τη βαφη?Και εγω ανοιξη θα το κανω οσο για την πατεντα δεν νομιζω να παθει κατι το πολυ πολυ να σβησει η σομπα και να βγαλει κανενα αλαρμ αν εχει βεβαια τους σωστους αισθητηρες! :whistle:
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5301 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

michalisgr έγραψε: καλημερα... η διαδρομη της καμιναδας μου ειναι αυτη που βλεπετε παρακατω.. τωρα εχω γωνια 45 στο τελος της καμιναδα και εχω βγαλει το κινεζικο καπελο. αυτο που ελεγα να κανω για να μη μαυριζει ο τοιχος οπως βλεπετε και στις φωτογραφιες ειναι να βγαλω τη 45 γωνια να βαλω ενα τηλεσκοπικο κομματι που να φτανει λιγο πριν το ταβανι και εκει να βαλω μια 90αρα γωνια και ισως ακομη ενα κομματι σωληνα 50cm οπως βλεπετε στο σχεδιο Β

.. αντε ας μαυριζει μονο το ταβανι.. Δυστυχως εμποδιζουν οι τεντες και δε μπορω να βγω τελειως εξω απο το μπαλκονι. Ακουω προτασεις.. Να το αφησω ετσι;;να κανω αυτο με το τηλεσκοπικο;;











Michalisgr δεν ξέρω αν σε παίρνει να βάλεις το καπέλο κανονοκά όρθιο ώστε να προφυλάξεις το ταβάνι σου και στον τοίχο να βάλεις ένα φύλλο αλουμινίου το οποίο θα μπορείς να καθαρίζεις με ένα βρεγμένο πανί.Δεν ξέρω ιδέα ρίχνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5328 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
ΟΧΙ ΝΕΡΟ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΝΩ.. ΘΑ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣΑΛΕΙΨΕΙ. από τη δικιά μου χαζομάρα, που έιχα το πιεστικό (για τ αμάξι) και δε το έβαλα κατευθείαν γιατί μου έλεγαν θα πασαλείψει.. πιστεύω αν έχετε να το κάνετε αμέσως με πιεστικο που θα σταματήσει να δουλέυει όταν διώξει όλη τη μαυρίλα απο παντού.

γιαννης-δραμα έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: όταν θα καθαρίζεις Γιάννη.. να βάζεις και σως να γλυστράει :woohoo: :woohoo: και κρεμυδάκι φρέσκο.. η γυναίκα δε θα πλησιάζει :woohoo: :woohoo: μέχρι να διορθώσω τη δικιά μου... ΕΜΑΘΑ... (την άνοιξη θα βάψω..)
Κινέζε.. φοβερή πατέντα.. (υποθέτω το μπουρί βγάζει μέσα στο κουτί..).. θα πρότεινα να το στέιλεις και στη εταιρεία του μηχανήματος σου.. να σκεφτούν μάλλον νέες ρυθμίσεις που δεν φαντάστηκαν.. μακάρι να δουλεύει...
Παιδιά περα από το πείραγμα.. και περα από την εφευρετικόητα.. μήπως δημιουργηθεί πρόβλημα στο μηχάνημα και η ζημιά κοστίσει περισσότερο από αυτό που κερδίζεις???

Απ οτι βλεπω εχουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα με την μαυριλα :evil: για πες κανενα ευκολο τροπο καθαρισματος πριν τη βαφη?Και εγω ανοιξη θα το κανω οσο για την πατεντα δεν νομιζω να παθει κατι το πολυ πολυ να σβησει η σομπα και να βγαλει κανενα αλαρμ αν εχει βεβαια τους σωστους αισθητηρες! :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5329 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

kostas1 έγραψε:

michalisgr έγραψε: καλημερα... η διαδρομη της καμιναδας μου ειναι αυτη που βλεπετε παρακατω.. τωρα εχω γωνια 45 στο τελος της καμιναδα και εχω βγαλει το κινεζικο καπελο. αυτο που ελεγα να κανω για να μη μαυριζει ο τοιχος οπως βλεπετε και στις φωτογραφιες ειναι να βγαλω τη 45 γωνια να βαλω ενα τηλεσκοπικο κομματι που να φτανει λιγο πριν το ταβανι και εκει να βαλω μια 90αρα γωνια και ισως ακομη ενα κομματι σωληνα 50cm οπως βλεπετε στο σχεδιο Β

.. αντε ας μαυριζει μονο το ταβανι.. Δυστυχως εμποδιζουν οι τεντες και δε μπορω να βγω τελειως εξω απο το μπαλκονι. Ακουω προτασεις.. Να το αφησω ετσι;;να κανω αυτο με το τηλεσκοπικο;;











Michalisgr δεν ξέρω αν σε παίρνει να βάλεις το καπέλο κανονοκά όρθιο ώστε να προφυλάξεις το ταβάνι σου και στον τοίχο να βάλεις ένα φύλλο αλουμινίου το οποίο θα μπορείς να καθαρίζεις με ένα βρεγμένο πανί.Δεν ξέρω ιδέα ρίχνω...


Έτσι όπως αναγκάζεσαι να το έχεις, σκέφτομαι μήπως θα ταν καλύτερα να βάλεις σωλήνα σπιράλ και να το διώξεις έξω υπό γωνία 45 μοιρών.
Το σπιράλ αντενδείκνυται αλλά θ αναπνέει καλύτερα νομίζω. Με πιό συχνό καθάρισμα, θα γλυ΄τωσεις μάλλον το βάψιμο και πιθανόν να λειτουργεί και καλύτερα το μηχάνημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5331 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
η σόμπα λειτουργεί όπως την βλέπετε περίπου 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα,όσο για τους τοίχους δοκίμασε πρώτα με σκούπα στεγνή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ