Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174902 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Τα νερά ήταν εκεί που φαίνεται η σκουριά και στο πίσω πόδι της βάσης. Τώρα δεν έχει. Η κάποια υγροποίηση ή κάποιος πόρος. Απλά μήπως έχει τύχει σε κάποιον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174903 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Μου το καρβουνιαζει και πετάει κόκκους ακαφτους με αποτέλεσμα να υπάρχει άσκοπη κατανάλωση αλλά και υγροποίηση στον θάλαμο από τις καφτρες που αργοκαινε
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by pXGL.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174904 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174905 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ναι αυτο ειναι και ειναι κορυφαιο καυσιμο.Αλλα ο συγκεκριμένος λεβητας δεν το παει καλα λογο σχεδιασμου εστιας.Π.χ το κοσκινισμενο πυρηνοξυλο το καιει φοβερα οταν βαλαμε αυτο για καλυτερα δεν ξερω το λογο δεν το πηγε οπως αλλοι λεβητες αλλης μαρκας.Παίξε λιγο με τον αερα μηπως καταφερεις κατι εμεις δεν το ψαξαμε και πολυ.Αυτο που πηγε περίφημα ηταν το τσοφλι φυστικιου turbo..........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174915 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Έχω κάνει άπειρες δοκιμές, με αέρα και κλαπε ανεμιστήρα. Όταν μειώνεις αέρα πάει κάπως καλύτερα αλλά χαλάει η καύση. Σαν απόδοση σκοτώνει απλά κάθε βδομάδα πετάω ένα ταψί καρβουνιασμενο.

Για το φυστίκι που λες εννοεις το Αιγίνης; Έχω λίγο απ' αυτό και λέω να το δοκιμάσω αλλά απ' ότι μου είπε ο φίλος που το καίει δεν έχει μεγάλη απόδοση και αφήνει στάχτη. Άσε που εάν το έχεις αποθήκη πολύ καιρό πιάνει σαράκι ψιρα τί είναι αυτο δεν ξέρω.

Άρα, είναι θέμα εστίας και φοράς του αέρα που το πετάει.

Και κάτι άλλο εάν μπορείς: πιο πάνω έχω βάλει μια φωτό του λέβητα στο πίσω μέρος που μου έχει βγάλει κάτι σκουριές. Ξέρεις τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ πάντως και καλή χρονιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174920 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Στη φωτο ειναι στο λεβητα πολυ χαμηλα σχεδον στη βαση του.Εκει νερα ο λεβητας δεν εχει δυο λογικες εξηγήσεις υπαρχουν η μια ειναι οτι καποια σωληνα σου γλυφει απο τις συνδέσεις εκει σε αυτο το σημειο η οι υγροποιησης απο παλια ξεθυμενουν εκει γιατι αν τον δεις απο πισω δεν ειναι καλα κλεισμένος κατασκευαστικα.Το κουκουτσι μπορει να κανει ατελεις καυση λογο εστιας αλλα υγροποιηση δεν κανει καθολου τουλαχιστον σ εμενα με αλλο λεβητα.Μηπως σου γυριζουν τα επιστρεφομενα νερα πολυ κρυα και στον υγροποιουν?Οσο για το τσοφλι σε σχεση με το κουκουτσι εχει την ιδια δυναμη μπορει και περισσότερο κανει καλυτερη και καθαροτερη καυση με λιγοτερη σταχτη σιγουρα μετρημένο σακι σακι και εναλλαγή απο το ενα στο αλλο παντως και τα δυο υλικα ειναι φοβερα......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.213 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ